درمان

روش‌های طب سنتی برای افزایش قد

افزایش قد یکی از دغدغه‌هایی است که ذهن بسیاری از افراد را درگیر می‌کند. داشتن قد مناسب باعث می‌شود که فرد اعتماد به نفس و عزت نفس بیشتری داشته باشد و در نتیجه بتواند عالی‌­تر به نظر برسد. به همین دلیل تلاش برای افزایش قد در بین بسیاری از افراد شایع است. اما چگونه می‌توان این کار را انجام داد؟ آیا اصلا امکان دارد که قد یک فرد بلندتر شود؟ متاسفانه دارو‌های تقلبی زیادی با هدف سودجویی برای این مسئله تجویز می‌شوند که ممکن است عوارضی را برای فرد در پی داشته باشند. اما روش‌های طب سنتی برای افزایش قد می‌توانند به صورت علمی‌ به شما برای بلندتر به نظر رسیدن کمک کنند.

فهرست مطالب

روش‌های طب سنتی برای افزایش قد

در طب کهن، روش‌های مختلفی برای افزایش قامت افراد مورد بررسی قرار گرفته است. پزشکان بر این عقیده‌اند که رشد یک موضوع کاملا وابسته به ژنتیک است. با این وجود اگرچه از نظر ژنتیکی، برای هر فرد میزان قد مشخصی تعریف شده است؛ اما اکثر مردم هرگز به این میزان تعریف شده نمی‌رسند، زیرا آنها تمام کار‌های لازم را برای رشد حداکثری بدن خود را انجام نمی‌‌دهند. بنابراین بسیار مهم است که با رعایت نکات مناسب، بتوانید زمینه لازم برای رسیدن به قامت دلخواه خود را فراهم کنید. برخی از روش‌های طب سنتی برای افزایش قد در ادامه آورده شده است.

تغذیه

بدون شک تغذیه نامناسب می‌تواند تا حد زیادی رشد نرمال افراد را تحت تاثیر قرار دهد. در طول سال‌های رشد، بسیار مهم است که تمام مواد مغذی مورد نیاز بدن خود را دریافت کنید. در روش‌های طب سنتی برای افزایش قد نیز در مورد اثر خوراکی‌ها بر روند رشد بسیار صحبت شده است. میوه‌های تازه، سبزیجات تازه، غلات کامل، پروتئین‌ها و لبنیات برای رشد بهتر حیاتی هستند. با این حال در علوم طب سنتی مصرف برخی از مواد غذایی می‌تواند به افزایش قد شما کمک کند.

✅ سنجد، کشک و لبنیات، عصاره پای مرغ، کله پاچه و خوراکی‌هایی از این دست می‌توانند در بهبود کیفیت رشد موثر باشند.

✅ خوردن قند و چربی‌های مضر می‌تواند قد فرد را کوتاه نگه دارد.

✅ ویتامین D به عنوان یک عامل مهم برای رشد استخوان‌ها شناخته می‌شود که باید آن را به میزان کافی مصرف کرد. به این منظور می‌توان از مکمل‌ها استفاده کرد یا مدت زمانی از روز را در مقابل نور خورشید قرار گرفت.

✅ مصرف غلات و مغزیجات مانند بادام زمینی، جوانه گندم و…. می‌تواند به بهبود کیفیت رشد کمک کند.

برای درک اهمیت تغذیه و کسب اطلاعات بیشتر مقاله «بهترین دکتر تغذیه در تهران» را مطالعه کنید.

روش‌های طب سنتی برای افزایش قد

طب سوزنی

بسیاری از پزشکان علوم سنتی معتقدند که طب سوزنی برای افزایش قد موثر عمل می‌کند. این مکانیسم با تحریک غده و در نتیجه تحریک بدن برای ترشح هورمون‌‌هایی که مسئول افزایش قد هستند، کار می‌‌کند. نقاط طب فشاری کمک زیادی به شل شدن عضلات می‌‌کند که نقش حیاتی در بهبود رشد استخوان‌ها دارد. با این حال بسیار مهم است که بدانیم سوزن‌ها را در کدام مناطق فرو کنیم تا اثر آن برای افزایش روند رشد را مشاهده کنیم. به گفته lybrate نواحی زیر برای انجام طب سوزنی افزایش قد مناسب هستند:

🔸 بالای انگشت پا

🔸 بالای انگشت شست دست

🔸 روی کف دست، درست زیر انگشت شست

این نقاط بهترین محل برای انجام طب سوزنی افزایش قد هستند. این روش از موثرترین روش‌های طب سنتی برای افزایش قد به شمار می‌رود. جالب است بدانید که طب سوزنی برای لاغری نیز می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد که البته نقاط قرارگیری سوزن‌ها متفاوت خواهد بود.

To increase height is a prime concern in many people’s minds today. A good height makes one look great, be confident, and have greater self-esteem. If you’re feeling depressed or having a school or emotional problems related to delays in your growth and development, Ayurveda can help you get the height you always wanted. Different ayurvedic medicine for height increase naturally are available with any side effects. From Lybrate.

اصلاح مزاج

یکی از مهمترین روش‌های طب سنتی برای افزایش قد، اصلاح مزاج است. زمانی که مزاج فرد در تعادل نباشد، ممکن است مشکلاتی را در دریافت موادغذایی مختلف تجربه کند که این مسئله به خودی خود می‌تواند رشد فرد را تحت تاثیر قرار دهد. به عنوان مثال در افراد گرم مزاج چنانچه بیش از اندازه موادغذایی با طبع گرم مصرف شود، می‌تواند منجر به کاهش اشتها، جذب مواد مغذی کمتر و در نتیجه قد کوتاه‌تر شود. اما در افرادی که مزاج سردی دارند، مصرف خوراکی‌هایی با طبع گرم می‌تواند در روند رشد فرد بسیار موثر باشد.

دمنوش‌های گیاهی

استفاده از دمنوش‌هایی که خاصیت دارویی دارند، می‌تواند به طور شگفت انگیزی در جذب مواد مغذی و همچنین افزایش قد موثر باشد. عرق گیاه بابا آدم در طب سنتی به عنوان دمنوش افزایش قد شناخته می‌شود. البته باید توجه داشته باشید که تنها عرق این ماده خواص افزایش رشد را در پی دارد و نباید آن را به صورت دم کرده مصرف کرد. علاوه بر این گیاه، دارو‌های دیگری نیز برای افزایش قد مورد استفاده قرار می‌گیرند که برخی از آنها عبارتند از:

🔸 دمنوش عسل و زعفران

یکی از روش‌های طب سنتی برای افزایش قد که معمولا به مراجعان توصیه می‌شود، دمنوش زعفران است که می‌تواند همراه با کمی‌ عسل میل شود.

🔸 دمنوش دارچین برای افزایش قد

این دمنوش ساده و خوش طعم نیز می‌تواند در برنامه روزانه شما قرار بگیرد. مصرف این دمنوش نیز می‌تواند منجر به افزایش قد شود.

🔸 چای کوهی

دم کرده چای کوهی از دیگر محصولاتی است که توسط متخصصان طب کهن برای افزایش قد پیشنهاد می‌شود. شما می‌توانید دو تا سه قاشق از این چای را در یک قوری دم کرده و مصرف کنید.

علاوه بر موارد معرفی شده، دمنوش‌های دیگری نیز هستند که می‌توانند برای بهبود روند رشد در کودکان و نوجوانان مورد استفاده قرار گیرند. البته برای استفاده ایمن از این دمنوش‌ها بهتر است ابتدا در مورد میزان مصرف آن از عطاری سوال کنید. دارو‌های گیاهی برای افزایش قد نوجوانان امروزه به طور گسترده مورد استفاده قرار می‌گیرند که البته باید در مصرف آنها احتیاط را رعایت کرد.

دمنوش‌های گیاهی

افزایش قد با حجامت

یکی دیگر از روش‌های طب سنتی برای افزایش قد، انجام حجامت است که البته با توجه به شرایط فرد و زیر نظر پزشک انجام می‌شود. این روش با ترغیب بافت‌ها، به آزادسازی سموم کمک می‌کند که این مسئله در نهایت می‌تواند روند رشد را بهبود ببخشد. علاوه بر این افزایش گردش خون در بدن در نهایت منجر به استحکام استخوان‌ها و افزایش قد خواهد شد. برای این منظور حجامت ممکن است در نقاط مختلفی از بدن فرد انجام شود. کمر، پشت گوش، قوزک پا و.. برخی از این نواحی هستند.

ورزش‌های مناسب

طب سنتی که به عنوان طب مکمل نیز شناخته می‌شود، به تنهایی نمی‌تواند مشکلات شما را برطرف کند. در کنار این روش‌ها شما باید تمرینات مناسب و همچنین رژیم غذایی متناسبی را حفظ کنید تا بتوانید از نتایج آن بهره بگیرید. پزشکان طب نوین و طب سنتی، هر دو بر این باورند که حرکات تمرینی و به خصوص حرکات کششی می‌تواند به افزایش قد شما کمک کند. به همین دلیل توصیه می‌شود روزانه حداقل 15 دقیقه را به انجام حرکات کششی بگذرانید. انجام ورزش‌هایی مانند بارفیکس نیز می‌تواند در کشش عضلات شما موثر باشد.

کلام آخر

در این عنوان با روش‌های طب سنتی برای افزایش قد آشنا شدیم. یکی از مهمترین نکاتی که لازم است به آن اشاره کنیم، انجام این روش‌ها توسط پزشک متخصص و همچنین کلینیک طب سنتی معتبر است. به همین علت ضرورت دارد که این تکنیک‌ها را زیر نظر متخصصان خبره انجام دهید. برای یافتن بهترین دکتر طب سنتی افزایش قد، می‌توانید از مشاوره 24 ساعته رایگان الو پزشک بهره بگیرید.

نظرات طب سنتی برای افزایش قد

از این که تا انتهای مقاله همراه ما بودیم بسیار سپاس‌گذاریم. حال اگر سوالی در ذهنتان باقی مانده، می‌توانید آنرا در همین قسمت مطرح کنید تا کارشناسان ما کمتر از 24 ساعت به آنها پاسخ دهند. همچنین اگر تجربه انجام این جراحی را داشته‌اید با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید. الو پزشک بصورت 24 ساعته با مشاوره رایگان در خدمت شما عزیزان است.

دیدگاهتان را بنویسید

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا