مو

کاشت مو به روش DHI

 رشد موهای نازک در بیش از 85 درصد از مردان، در سن 50 سالگی اتفاق رایجی است. همچنین، بیش از 50 درصد از زنان نیز در طول زندگی خود به طور قابل توجهی، ریزش مو را تجربه خواهند کرد. امروزه، چندین نوع تکنیک جراحی کاشت مو، برای کمک به رشد مجدد موهای از دست رفته، وجود دارد.

برای مثال، روش FUT (پیوند واحد فولیکولی) و کاشت مو به روش FUE (استخراج واحد فولیکولی) دو روش رایج هستند. اما تکنیک محبوب این روزها کاشت مو به روش DHI یا کاشت مستقیم مو، که از روش FUE گرفته شده و نام آن توسط شرکت DHI Global Medical Group، انتخاب شده است. در ادامه با ما همراه باشید تا درباره این روش بیشتر بدانید.

فهرست مطالب

کاشت مو به روش DHI چیست؟

یک روش پیشرفته است که در آن فولیکول‌های مو یک به یک، قبل از اینکه مستقیماً روی مناطق طاس و بدون مو قرار گیرند، با استفاده از ابزار استخراج کننده به نام “قلم چوی” (DHI Implanter)، از محل اهدای مو در بدن، برداشته می شوند و با همین ابزار در ناحیه جدید کاشته خواهند شد.

یک روش اصلاح شده از روش FUE است و هر دو، از روش مشابهی پیروی می‌کنند. جراح فولیکول‌های مو را از قسمتی از پوست سر (معمولاً پشت سر شما)، برمی‌دارد و آن ها را در نواحی طاس و بدون مو می کارد. این فولیکول‌ها، در نهایت باعث رشد موهای جدید‌ می‌شوند.

جراح قبل از کاشت فولیکول‌های مو، به صورت دستی محل‌های پیوند را در سر شما ایجاد می‌کند. اما، در طول این کاشت به روش ، جراح از یک ابزار تخصصی به شکل قلم استفاده می‌کند و کاشت فولیکول را با حداقل میزان آسیب، با آن انجام می‌دهد.

DHI is a modified version of FUE hair implantation and follows a similar procedure. Your surgeon will remove hair follicles from a part of your scalp, usually the back of your head, and implant them into balding areas. These hair follicles will eventually grow new hairs. From healtline.

روش DHI مناسب چه افرادیست؟

مردان در هر سنی ممکن است فرایند ریزش مو را تجربه کنند، چه طاسی با الگوی مردانه به وجود آمده باشد، یا در اثر کمبود آهن در رژیم غذایی، استرس یا یک مشکل اساسی در سلامتی؛ از این رو اغلب مردان کاشت مو به روش DHI را انتخاب می‌کنند. به لطف استفاده از قلم‌های مخصوص، رشد مجدد موهای ضخیم، طبیعی و شاداب را امکان پذیر می‌کند و در نهایت، حس جوانی و اعتماد به نفس از دست رفته را برای شما به ارمغان می‌آورد.

افراد مبتلا به آلوپسی آندروژنیک که شایع‌ترین نوع ریزش مو است، بهترین کاندید برای کاشت مو به روش DHI هستند. این حالت معمولاً به عنوان ریزش مو با الگوی مردانه یا زنانه شناخته می‌شود. وجود ویژگی‌های زیر نیز شما را کاندید مناسبی برای کاشت می‌کند:

☑️ سن: افرادی که این روش را انجام می‌دهند، باید بالای 25 سال سن داشته باشند. ریزش مو قبل از این سن غیرقابل پیش‌بینی‌تر است زیرا تغییرات هورمونی و الگوهای ریزش مو در حال تغییرند.

☑️ رنگ مو: افرادی که موهای روشن یا رنگ مویی نزدیک به رنگ پوست خود دارند، اغلب بهترین نتایج را کسب می‌کنند.

☑️ تراکم موی اهداکننده: بیماران با تراکم موی کمتر از 40 واحد فولیکول در هر سانتی متر مربع در محل اهدا، کاندیدای ضعیفی در نظر گرفته می‌شوند.

☑️ قطر مو: افرادی که موهای ضخیم‌تری دارند، معمولاً نتایج بهتری نسبت به افرادی که موهای نازک‌تری دارند به دست می‌آورند. موهای ضخیم‌تر، به هر فولیکول مو، پوشش بیشتری می‌دهد.

☑️ انتظارات فردی: افرادی که انتظارات واقع بینانه‌ای دارند، به احتمال زیاد از نتایج نهائی کار، راضی‌تر خواهند بود.

شما می‌توانید به بهترین دکتر کاشت مو در تهران مراجعه فرمایید.

کاشت مو به روش DHI مناسب چه افرادیست

مدت زمان کاشت مو به روش DHI

به صورت سرپایی و بدون نیاز به بستری در بهترین کلینیک یا بیمارستان‌های تخصصی و خصوصی انجام می‌شود. در این روش، پیوند مو با بی حسی موضعی انجام شده و زمان تقریبی انجام آن حدودا بین 6 تا 8 ساعت است. در واقع، مدت زمان، بستگی به تکنیک مورد استفاده و تعداد گرافت‌های مورد نیاز بیمار دارد.

مراحلی که بیشترین زمان را می‌برد، کشیدن گرافت مو و باز کردن کانال پیوند است. معمولاً به صورت یک روزه انجام می‌شود. در روز بعد پس از پیوند، فرآیند شستشو انجام می‌شود. به طور کلی، کل فرآیند 2 روز طول می‌کشد.

مراحل کاشت مو به روش DHI

هدف پزشک، انجام حداکثر پیوند فولیکول برای پوشش کامل نواحی بدون مو می‌باشد؛ در واقع، او تلاش می‌کند خط موی شما را با بیشترین تراکم مو اصلاح کند. برای پوشاندن نواحی بدون مو در سر شما، حداکثر تعداد فولیکول‌ها، پیوند زده می‌شود. معمولا در هر جلسه روش DHI، بین 3000 تا 3500 گرافت از محل اهدا، برداشته می‌شود.

مراحل این تکنیک به ترتیب عبارتند از:

☑️ جراح سر شما را تراشیده و از بی حسی موضعی برای بی حس کردن آن استفاده می‌کند تا دردی احساس نکنید.

☑️ جراح فولیکول‌های مو را از پشت سر شما با استفاده از ابزاری که دارای نوک ظریف است، بیرون می‌کشد.

☑️ فولیکول‌های مو در ابزاری به شکل قلم با نام قلم چوی، قرار می‌گیرند و در قسمت طاسی پوست سر شما کاشته می‌شوند.

☑️ جراح از کرم آنتی بیوتیک استفاده و از یک بانداژ روی همه نقاط سر استفاده می‌کند.

10 روز اول، تمام دلمه‌ها از سر شما جدا می‌شود. سپس، در پایان ماه اول ممکن است، به دلیل شوک وارده به فولیکول‌های کاشته شده، شاهد ریزش موهای جدید باشید. فرآیند ریزش موهای کاشته شده، حدود 3 هفته پس از کاشت مو به روش DHI، رخ می‌دهد. در این حالت موها شروع به ریختن می‌کنند.

با این حال، توجه به این نکته مهم است که فقط تارهای مو می‌ریزند، نه واحد فولیکولی. یعنی، واحد فولیکولی که مسئول رشد موهاست، دست نخورده باقی می‌ماند. ریزش مو در این دوران طبیعی است و نباید نگران آن باشید. از آنجایی که واحدهای فولیکولی هنوز دست نخورده هستند، مو به رشد خود ادامه خواهد داد. بعد از ماه سوم موهای شما مجددا رشد می‌کند و بعد از سال اول، نتیجه نهائی را خواهید دید.

مراحل کاشت مو به روش DHI

اقدامات قبل از کاشت مو به روش DHI

رعایت برخی نکات می‌تواند به بهبودی سریع‌تر شما کمک کند و همچنین، خطر بروز عوارض را به حداقل برساند. برخی از مهم‌ترین اقدامات قبل از کاشت مو به روش DHI، عبارتند از:

🔸 انتخاب متخصص پوست یا جراح پلاستیک کار بلد و تعیین وقت مشاوره

🔸 در میان گذاشتن تمام سابقه پزشکی خود با پزشک، همچنین، داروهایی که قبلا و یا در حال حاضر مصرف می‌کنید.

🔸 افراد سیگاری، حداقل از سه هفته قبل، دیگر مجاز به کشیدن سیگار نیستند؛ نه تنها سیگار، بلکه تمام دخانیات از جمله تنباکو، سیگارهای الکترونیکی و … . سیگار کشیدن می‌تواند احتمال بروز خطرات پس از جراحی را افزایش دهد و دوره بهبودی را به تأخیر بیندازد.

🔸 از یک هفته قبل، از نوشیدن چای گیاهی یا مصرف هر نوع مکمل گیاهی خودداری کنید.

🔸 از یک هفته قبل، داروهای رقیق کننده خون (مانند کلکسان، آسپرین، کومادین) را نباید مصرف کنید.

🔸 نباید در هشت ساعت منتهی به جراحی، غذا خورده یا هر نوع نوشیدنی را بنوشید.

🔸 یک روز قبل از جراحی یا صبح روز، دوش بگیرید.

اقدامات بعد از کاشت مو به روش DHI

🔹 اگر خود را به پزشکان ماهر و کار بلد سپرده باشید، با نهایت دقت انجام خواهد شد؛ همچنین، می‌توانید مطمئن باشید تمام استانداردهای مراقبتی را به صورت منظم بعد از کاشت مو به روش DHI، از پزشک متخصص و تیم درمانی او دریافت خواهید کرد.

🔹 این روش ممکن است با بیهوشی موضعی یا عمومی (با توجه به ناحیه تحت درمان یا شرایط شما)، انجام شود. ناراحتی پس از بیهوشی معمولاً جزئی است. اگر در شرایط مناسب انجام شود یک عمل بدون درد است. در واقع، پس از عمل، هیچ دردی در ناحیه اهدا کننده و ناحیه پیوند احساس نخواهید کرد.

🔹 جراحی‌های FUE و DHI معمولاً حدود 8 ساعت طول می‌کشند؛ اما، زمان دقیق با توجه به به تعداد فولیکول‌های موی کاشته شده، می‌تواند متفاوت باشد. ممکن است 12 تا 18 ماه طول بکشد تا نتایج کامل جراحی را مشاهده کنید.

عوارض کاشت مو به روش DHI

به طور کلی، جراحی‌های کاشت مو نسبتاً بی خطر هستند و به ندرت عوارض ایجاد می‌کنند. تکنیک‌های DHI و FUE نسبت به روش FUT کمتر تهاجمی هستند؛ زیرا، نیازی به جراحی برای بریدن یک نوار بزرگ از پوست ندارند. بسیاری از پزشکان و کلینیک‌ها ادعا می‌کنند که تکنیک‌های FUE بدون زخم هستند؛ با این حال، هنوز هم باعث ایجاد یک سری اسکارهای ریز ناشی از برداشتن فولیکول‌های تکی، می‌شوند. البته، این زخم ها و اسکارها معمولاً قابل توجه نیستند. چند مورد از عوارض احتمالی جراحی DHI شامل موارد زیر است:

❌ عفونت

❌ شوک ریزش مو

❌ التهاب فولیکول‌های مو

❌ واکنش منفی به بیهوشی

❌ ظاهر نامطلوب به دلیل کاشت نامناسب

❌ خونریزی، سرگیجه، درد، افزایش ضربان قلب و جای زخم نیز، از دیگر عوارض نادر این روش می‌باشند.

هزینه کاشت مو به روش DHI

با توجه به شهری که در آن جراحی انجام می‌شود، کلینیکی که به آن مراجعه می‌کنید، مهارت و تجربه پزشک و میزان کل موهای کاشته شده متفاوت است. از آن جایی که در این روش از ابزار دقیق و پیشرفته استفاده می‌شود، دقت کاشت نیز بیشتر است و موهای طبیعی‌تری را ایجاد می‌کند؛ در نتیجه، از روش‌های گران قیمت به شمار می‌رود. به طور متوسط، نرخ و قیمت کاشت مو به روش DHI، بین 15 تا 20 میلیون تومان متغیر است.

اغلب شرکت‌های بیمه بعید است هزینه را پوشش دهند، زیرا از جراحی‌های زیبایی محسوب می‌شود. برای کاهش هزینه، ممکن است بخواهید به مکان جغرافیایی با قیمت ارزان‌تر سفر کنید یا تعداد فولیکول‌های موی پیوند شده کمتری را درخواست کنید. در خصوص روش‌های جایگزین، می‌توانید مقاله ما با نام “کاشت مو (صفر تا صد)” را بخوانید.

کلام آخر

به طور خلاصه، این روش برگرفته از روش FUE می‌باشد. طبق تحقیقات صورت گرفته، نتایج حاصل از روش DHI درست مانند روش FUE، در درمان ریزش موی ناشی از طاسی با الگوی مردانه و یا زنانه، مؤثر است. فراموش نکنید، کاشت مو به روش DHI، نسبتا گران است؛ اگر توان مالی انجام این روش را ندارید، می‌توانید به گزینه‌های دیگر درمانی فکر کنید.. الو پزشک بصورت 24 ساعته با مشاوره رایگان در خدمت شما عزیزان است

دیدگاهتان را بنویسید

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا