ابرو

کاشت ابرو به روش FUE

تنوع گسترده تکنیک‌های کاشت دائمی ابرو با استفاده از تجهیزات پیشرفته، سبب شده است تا دیگر کسی متوجه آثار ظاهری کاشت، در ابروهای شما نشود. این نتایج طبیعی، حسِ جوانی و اعتماد به نفس را در شما زنده خواهند کرد و دیگر به دلیل نداشتن ابرو یا ابروهای نازک، غمگین نخواهید بود. با کاشت ابرو به روش FUE، برای همیشه از روش‌های موقتی مانند استفاده از لوازم آرایشی یا تکرار دوره‌ای روش‌هایی مانند تاتو آسوده خواهید شد. داشتن آگاهی در خصوص روش‌های پیوند ابرو می‌تواند استرس شما را درباره انجام تا حد زیادی کاهش دهد. بنابراین، مطالعه مقاله کاشت ابرو چیست، بسیار به شما کمک خواهد کرد. در این مقاله نیز با کسب اطلاعات لازم درباره کاشت ابرو روش FUE، قطعا در آرامش کامل، تصمیم گیری عاقلانه‌تری خواهید داشت.

فهرست مطالب

مفهوم کاشت ابرو

کاشت دائمی ابرو روشی است زیبایی و کم تهاجمی (یعنی بدون نیاز به بیهوشی و بستری) با حداقل عوارض و توسط جراح پلاستیک یا متخصص پوست واجد شرایط انجام می‌شود. در این جراحی که بر پایه پیوند و انتقال مو از نواحی خاصی از پوست سر به ابروها و در نتیجه بازسازی و ترمیم آن‌ها انجام می شود، به حداقل 500 گرافت (مجموعه‌ای از چند تار مو، ریشه؛ عروق و اعصاب) نیاز است؛ به بیان دیگر، می توان حداکثر تا 1000 گرافت مو را برای هر دو ابرو پیوند داد. بستگی به این موضوع دارد که بهترین دکتر کاشت ابرو در تهران از چه تکنیکی استفاده می‌کند و شما می‌خواهید چقدر ابروهایتان ضخیم یا پَهن‌تر به نظر برسند.

پیوند دائمی مو برای ابرو برای کسانی که می‌خواهند جای زخم‌های ناشی از تصادفات یا سوانحی مانند سوختگی را بپوشانند، یا افرادی که ابروهایشان در اثر اصلاح بیش از حد، ابتلا به برخی از بیماری‌ها یا افزایش سن نازک یا دچار ریزش شده است، توصیه می‌شود. در برخی از این موارد ترمیم جزئی و در برخی دیگر ترمیم کامل نیاز است.

شاید این سؤال برای بیماران مبتلا به بیماری “آلوپسی‌آره‌آتا” پیش بیایید که آیا تکنیک‌ها مانند کاشت ابرو به روش FUE، برای آن‌ها مناسب است یا خیر؟ در جواب به این عزیزان باید بگوییم: در مواردی که آلوپسی‌آره‌آتا ابروها را درگیر کرده باشد، می‌توان ترمیم ابرو را با روش‌هایی مانند FUE انجام داد، به این شرط که آسیب سطحی بوده و حداقل به مدت یک سال پایدار و ثابت بوده باشد.

کاشت ابرو به روش FUE چیست؟

در گذشته داشتن ابروهایی نازک، ملاک زیبایی محسوب می‌شد؛ اغلب خانم‌ها با استفاده از موچین یا تکنیک‌هایی مانند لیزر اقدام به نازک کردن پهنای ابروهای خود می‌کردند. اما در سال‌های اخیر، داشتن ابروهای پَهن و پُرپُشت خواهان بسیاری پیدا کرده است. به همین دلیل روش‌های مختلف مانند کاشت ابرو به روش SUT، روش FUE و … با استقبال زیادی مواجه شده‌اند. اگرچه اکثر جراحی‌های پیوند و ترمیم ابروها مربوط به زنان 30 تا 50 ساله است؛ اما، کاشت ابرو به روش FUE می‌تواند برای مردان و زنان در هر سنی مورد استفاده قرار گیرد.

این روش کم تهاجمی را می‌توان با دقیق‌ترین ابزارها به‌منظور جلوگیری از برداشتن بافت و به دنبال آن زخم شدن پوست انجام داد؛ برخلاف روش FUT، تکنیکی است که نیاز به برداشتن نواری پوست از محل اهدا کننده (پوست سر) ندارد؛ در نتیجه، زخم یا اُسکار دائمی ایجاد نمی‌کند. امروزه، کاشت ابرو به روش FUE، مناسب‌ترین روش برای پیوند ابروها می‌باشد؛ زیرا عملاً بدون درد است و نتایج نهایی آن به دلیل خون‌رسانی زیاد در ناحیه ابرو، در عرض 4 تا 6 ماه ظاهر می‌شوند. رشد موهای کاشته شده حتی تا 12 ماه پس از آن همچنان ادامه دارد. 

کاشت ابرو FUE چیست؟

FUE eyebrow transplantation can be used to treat both men and women of all ages, although most eyebrow restorations concern women aged 30-50. Eyebrow transplantation, performed with FUE technique, is the method of choice in these cases; this minimally invasive method can be performed with microtools in order to avoid the removal of tissue and the subsequent scarring of the skin, as opposed to FUT or Strip technique, a technique that requires the removal of a strip of skin from the donor site of the scalp, thus creating a permanent scar. From Advancedhairclinics.

مراحل کاشت ابرو به روش FUE

کاشت ابرو به روش FUE، با طراحی شکل و تعیین طول و عرض هر ابرو، مطابق با خواسته‌ها و ویژگی‌های آناتومیک صورت شما، انجام می‌شود. سپس، محل کاشت و برداشت ابرو استریل می‌شود و در ادامه بعد از بی‌حسی موضعی ناحیه تحت جراحی، با استفاده از ابزارهای دقیق، قطر بسیار کمی (۰.7 تا ۰.8 میلیمتر) از پوست سر برداشته می‌شود تا از آن فولیکول‌های لازم برای کاشتن ابرو استخراج شود. فولیکول‌ها قسمتی لوله‌ای شکل در ساختار مو هستند که ریشه مو در آن جا قرار گرفته و موها از این قسمت رشد می‌کنند.

با توجه به ماهیت خاص کاشت ابرو به روش FUE، که به‌طور معمول بر روی متقاضیان زن انجام می‌شود و نیاز به فولیکول‌هایی با قطر کم و ظریف از ناحیه اهدا کننده با وسعت محدود دارد، به لطف روش FUE می‌توان فولیکول‌های مو را بدون نیاز به تراشیدن موهای محل اهدا کننده، استخراج کرد تا خانم‌ها از این بابت احساس ناراحتی نداشته باشند. تمام مراحل این تکنیک تحت بی‌حسی موضعی (معمولا با محلول لیدوکائین و آدرنالین) انجام می‌شود. برای کاشت، فولیکول‌های بسیار سالم انتخاب می‌شوند.

توجه داشته باشید، معمولا ناحیه انتخابی برای برداشت فولیکول‌ها قسمتی از سر است که به گوش‌ها نزدیک‌تر می‌باشد؛ زیرا، موهای این ناحیه نرم و ظریف‌تر بوده و تا حد زیادی به موهای طبیعی ابرو شبیه هستند. بعد از برداشت فولیکول‌ها، پزشک جراح آن‌ها را در ناحیه ابروها در برش‌های ظریفی که ایجاد کرده است، قرار می‌دهد. کاشت با استفاده از یک دستگاه مخصوص انجام می‌شود که امکان قرار دادن هر فولیکول مو در عمق و زاویه مناسب را فراهم می‌کند؛ این امر باعث می‌شود موهای کاشته شده کاملا طبیعی به نظر برسند.

کاشت فولیکول‌ها برای ترمیم ابرو، یک کار چالش برانگیز و با حساسیت بالا است؛ به این دلیل که هر فولیکول باید دقیقا در همان زاویه و جهت موهای موجود در ابرو، کاشته شود. معمولاً به 1 تا 2 جلسه برای دستیابی به بهترین نتیجه ممکن، نیاز دارد؛ به خصوص اگر ترمیم کامل ابروها یا تراکم بالای آن نیاز باشد.

مراقبت‌های بعد از کاشت ابرو به روش FUE

دوران بهبودی بعد از تکنیک FUE بسیار کوتاه است؛ به‌طوری‌که در عرض سه روز تورم و قرمزی در ناحیه کاشت از بین خواهد رفت. بعد از انجام جراحی و رفتن به خانه، باید اقدامات مراقبتی زیر را انجام دهید تا ابروهای دلخواه و طبیعی داشته باشید:

🔺 از انجام فعالیت‌های بدنی و حرکات ورزشی سنگین پرهیز کنید.

🔺 از دست‌کاری، ماساژ یا اصلاح ابروهای کاشته شده خودداری کنید.

🔺 از رسیدن رطوبت به موهای ابرو، حداقل تا سه روز خودداری کنید.

🔺 حتما در روزهای ابتدایی بعد از روش FUE، در خانه بمانید و استراحت کنید.

🔺 برای شستن ابروهای خود از شامپوهای مخصوصی که پزشک توصیه کرده است، استفاده کنید.

🔺 از قرار گرفتن در برابر نور خورشید و گرما به منظور جلوگیری از آسیب به فولیکول‌های کاشته شده خودداری کنید.

⚠️ بدون در نظر گرفتن تکنیک به کار رفته برای پیوند ابرو، رعایت مراقبت‌های قبل، به اندازه مراقبت‌های بعد، در موفقیت جراحی پیوند بسیار اهمیت دارد. بنابراین، به آنچه پزشکتان توصیه می کند، حتما عمل کنید.

مزایای کاشت ابرو به روش FUE

نتایج روش FUE، دائمی است و در عرض چند ماه قابل مشاهده است. معمولا موهای جدید کاشته شده در ناحیه ابرو، چون از ناحیه سر انتخاب شده‌اند، رشدی بیشتر از موهای معمولی ابرو دارند؛ بنابراین، در ابتدا برای حفظ طول متناسب با موهای ابرو، نیاز است کوتاه شوند. البته، به مرور زمان موهای جدید همان الگو و جهت رشد موهای قبلی ابرو را پیدا می‌کنند. این روش نسبت به روش های موجود، مزایای قابل توجهی دارد که در ادامه آن‌ها را با هم مرور می‌کنیم:

✔️ دوره بهبودی و نقاهت بسیار کوتاه؛

✔️ انتقال تعداد قابل توجهی از فولیکول‌ها؛

✔️ حداقل میزان عفونت به دلیل جراحی جزئی؛

✔️ بدون اثری از جای زخم یا اُسکار، هم در ناحیه اهدا و هم پیوند؛

✔️ امکان جداسازی فولیکول‌ها با حداقل آسیب و انتخاب بهترین آن‌ها؛

✔️ ظرافت و دقت بسیار در اجرای جراحی و کاشت فولیکول‌ها در عمق و زاویه مناسب.

مزایای کاشت ابرو

معایب کاشت ابرو به روش FUE

در هر جراحی زیبایی، اگر به متخصصین ماهر و باتجربه در آن حوزه مراجعه شود، قطعا بروز عوارض بسیار نادر خواهد بود. بنابراین توصیه می‌کنیم، برای انجام تکنیک FUE، به بهترین کلینیک کاشت ابرو در تهران مراجعه کنید تا از خدمات پزشکان حرفه‌ای برخوردار شوید. برخی از مهم‌ترین معایب و عوارضی که ممکن است بعد از پیوند دائمی ابرو با روش FUE اتفاق بیفتد، عبارتند از:

❌ عفونت؛

❌ خونریزی از محل جراحی؛

❌ فولیکولیت یا تورم فولیکول؛

❌ بی‌حسی در ناحیه تحت جراحی؛

❌ احساس درد، خارش یا تورم در اطراف محل جراحی؛

❌ تفاوت بارز جنس و رنگ موهای کاشته شده با موهای قبلی؛

❌ رشد نامنظم ابروها به دلیل کاشت فولیکول‌ها در زاویه نامناسب.

⚠️ فراموش نکنید، عمل کردن دقیق شما به دستورالعمل‌ها و توصیه‌های پزشک، تضمین کننده حفظ سلامت و رسیدن به نتیجه رضایت‌بخش حاصل از روش FUE است.

هزینه کاشت ابرو به روش FUE

هزینه روش FUE، به عوامل متعددی بستگی دارد؛ برای مثال میزان نازک شدن موها یا ریزش ابروها از فردی به فرد دیگر متفاوت است؛ برخی افراد ابروهایی با تراکم بالا یا پَهن را می‌پسندند؛ در مواردی تنها یک ابرو و در بعضی، هر دو ابرو نیاز به کاشت دارند و … . همه این موارد می‌تواند در تعیین هزینه‌های کاشت به روش FUE مؤثر باشد. علاوه‌بر موارد ذکر شده، تجربه و سابقه پزشک جراح، ناحیه جغرافیایی که مرکز کاشت ابرو در آن قرار دارد، تعداد فولیکول‌های مورد نیاز برای پیوند، کیفیت موهای محل اهدا و … نیز بر تعرفه‌های FUE تأثیرگذارند. در ایران و در زمن نگارش این مقاله، این روش بین 8 تا 10 میلیون تومان هزینه دارد. ضمنا، به دلیل این که کلیه تکنیک‌های کاشت دائم ابرو، در دسته جراحی‌های زیبایی قرار می‌گیرند، معمولا هزینه‌های این تکنیک نیز تحت پوشش بیمه قرار نخواهد گرفت.

کلام آخر

تکنیک FUE برای کاشت موهای ابرو، روشی کاملاً ایمن، با نتایج فوق‌العاده است به شرطی که توسط دکتر ماهر و متخصص انجام شود. دوره بهبودی بعد از عمل با حداقل درد و عوارض همراه است؛ اگرچه احتمال کمی تورم در پیشانی در روزهای اول پس از عمل وجود دارد. نکته با اهمیت، نتایج بسیار طبیعی و ماندگار آن است که می‌تواند چهره‌ای متناسب و جذاب را به شما هدیه دهد. دریافت مشاوره رایگان قبل از انجام این روش را فراموش نکنید تا با رفع ابهامات ذهنی خود، بهتر تصمیم بگیرید. الو پزشک بصورت 24 ساعته با مشاوره رایگان در خدمت شما عزیزان میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا