ابرو

کاشت ابرو به روش SUT

ابروها با وجود ظرافت و کوچکی خود، تأثیر بسیار مهمی بر زیبایی چهره می‌گذارند. افراد ممکن است با هر جنسیتی و در هر سنی به دلایلی مانند: ژنتیک، سوء تغذیه، فقر آهن و حتی افزایش سن موهای ابروی خود را از دست بدهند. نقص در ابروها می‌تواند تا حد زیادی بر اعتماد به نفس و شادابی چهره آن‌ها اثر منفی بگذارد؛ بنابراین، همواره به دنبال یافتن بهترین راه، برای داشتن ابروهای طبیعی و دائمی هستند. 

یکی از این راه‌های شگفت‌انگیز و بی‌خطر، و در میان انواع مختلف آن، روش SUT از جدیدترین و مؤثرترین روش‌هاست. با ما همراه باشید تا درباره کاشت ابرو به روش SUT بیشتر بدانید. می توانید قبل از آن، برای کسب اطلاعات مقدماتی، مقاله کاشت ابرو چیست و هر آنچه در مورد آن است (صفر تا صد)، را مطالعه کنید.

فهرست مطالب

مفهوم کاشت ابرو به روش SUT

با پیشرفت علم پزشکی در حوزه زیبایی، روش‌های مختلفی برای کاشت دائم ابرو معرفی شده است. در این میان، برخی از این روش‌ها، مزایا و نتایج بهتری را ارائه می‌دهند. یکی از این تکنیک‌های مدرن، کاشت ابرو به روش SUT است. این روش در کنار حذف معایب روش‌های قبلی، مزایای خود را تقویت کرده و در حال حاضر، یکی از محبوب‌ترین روش‌های پیوند ابرو محسوب می‌شود. آنچه کاشت ابرو به روش اس یو تی را از سایر جراحی‌ها متمایز می‌کند، به‌کارگیری تجهیزات بسیار دقیق و پیشرفته است.

روش SUT، با کاشت ابرو به روش FUE، شباهت‌های زیادی دارد. اما استفاده از فناوری پیشرفته در تکنیک SUE و برداشت تک تک و جداگانه فولیکول‌ها (قسمتی که ریشه مو در آن جای دارد و مو از زمان رشد تا ریزش خود را در ان می‌گذراند)، عوارض آن را به حداقل مقدار ممکن رسانده است. جراح، با مهارت و تخصص خود، فناوری کاشت ابرو روش SUT را به‌گونه‌ای به‌کار می‌برد که بعد از اتمام پیوند و گذراندن دوره نقاهت، ابروهای بسیار طبیعی و زیبایی خواهید داشت؛ بدون ذره‌ای آثار جراحی یا زخم! البته، کوتاه بودن دوران نقاهت، ویژگی بی‌نظیر دیگر این روش است.

اگر از مدل ابروهای خود راضی نیستید یا در اثر ریزش موهای ابرو، آن‌ها را از دست داده‌اید، روش SUT می‌تواند گزینه درمانی – زیبایی مناسبی برای شما باشد. در صورتی که در گذشته از روش‌هایی کاشت موقتی ابرو مانند تاتو یا هاشور استفاده کرده‌اید، نیز می‌توانید از این روش استفاده کنید. در واقع، این تکنیک محدودیت خاصی ندارد.

All planting steps by SUT method from harvesting until they are planted are done by automated and advanced machines and the process is fully supervised by Royan Salamat professionals. In the SUT method, grafts are removed using punch lenses from the area of the surgery, which is usually behind of the head. Grafts then will be freezed because freezing them will minimize the loss of follicles. The natural growth line and high density are the advantages of this method. The SUT method of hair transplantation is also a non-invasive method, and no scarring line is seen either in the planting or harvesting area. From Royanbeauty.

کاشت ابرو به روش SUT چیست؟

مراحل کاشت ابرو SUT

بعد از تعیین وقت ملاقات با بهترین دکتر کاشت ابرو در تهران، نوبت به مشاوره‌ای دقیق خواهد رسید، تا پزشک علاوه‌بر بررسی سابقه پزشکی، انتظاراتی که از انجام روش SUT برای ابروهای خود دارید را ارزیابی کند. وی همچنین، از سابقه بیماری، داروهای مصرفی و حساسیت‌های داروئی شما مطلع خواهد شد. تأکید می‌کنیم برای رسیدن به نتیجه دلخواه حتما اطلاعات لازم را در اختیار پزشک خود قرار دهید.

پزشک در ابتدا از شما می‌خواهد نتایج رؤیایی و دور از واقعیت خود را نسبت به کاشت دائم ابرو از ذهن دور کنید و با دید واقع‌بینانه تصمیم‌گیری کنید. سپس، تمام جزئیات، مزایا، معایب و مراقبت‌ قبل از کاشت ابرو و همچنین، مراقبت‌ بعد از کاشت ابرو را برای شما تشریح خواهد کرد. زیرا، نقش شما در رسیدن به نتیجه مطلوب به اندازه مهارت پزشک و دقت تجهیزات مورد استفاده اهمیت دارد. در جلسه مشاوره رایگان اگر سؤال یا ابهامی در ذهن دارید، حتما از دکتر خود بپرسید. او صبورانه به سؤالات شما پاسخ می‌دهد. به‌طور خلاصه، مراحل کاشت ابرو روش SUT شامل موارد زیر می شود:

🔺 ارزیابی و بررسی بانک موی شما

بانک مو، ناحیه پشت سر و بین دو گوش را شامل می‌شود؛ این قسمت تحت تأثیر الگوی ریزش مو قرار نمی‌گیرد و مقاومت موهای این قسمت، بیشتر از سایر قسمت‌هاست. البته برای کاشت موی ابرو، از موهای نزدیک به گوش استفاده می‌شود. این موها به دلیل نرمی، شباهت بیشتری به موهای ابرو دارند.

🔺 طراحی مدل ابروی درخواستی شما

پزشک طرح و مدلی که دلخواه و مطابق سلیقه شماست، تعیین و مشخص می‌کند. آنچه در تعیین طرح ابرو اهمیت دارد این است که طرح جدید باید با کل صورت، به‌خصوص فُرم چشم‌ها، هماهنگی داشته باشد.

🔺 تراشیدن موهای سر و انجام بی حسی موضعی

جراح موهای شما را می‌تراشد تا عملیات پیوند با دقت بیشتری انجام شود؛ کوتاهی مو تا حد 1 میلیمتر لازم است. سپس، بعد از استریل و تمیز کردن ناحیه مورد نظر، از بی‌حسی موضعی برای کاهش درد حین جراحی، استفاده می‌کند. با استفاده از دستگاه پیشرفته و میکرو موتور تمام اتوماتیک، فولیکول‌ها را از محل اهدا بر می‌دارد. فولیکول قسمتی در ساختار مو است که باعث رشد و ایجاد مو می‌شود.

🔺 آماده‌سازی فولیکول‌ها

فولیکول‌ها بعد از برداشت، بررسی و دسته‌بندی می‌شوند. هر فولیکول به طور متوسط به 1 تا 4 مو را شامل می‌شود. فولیکول‌های باکیفیت و سالم، در ناحیه ابروها انتخاب و جداسازی می‌شوند.

🔺 کاشت فولیکول‌ها در محل پیوند

فولیکول‌ها براساس زاویه و خواب ابروها در جای خود، یعنی شکاف‌های کوچک ایجاد شده در ابرو، با استفاده از دستگاه میکرو موتور تمام اتوماتیک، قرار می‌گیرند یا به عبارت دیگر، کاشته می‌شوند. پزشک با مهارت بالا و دقت لازم، خواب ابروها را کاملا در نظر می‌گیرد تا بعد از بهبودی، شکل ابروها نامنظم نباشد.

🔺 پانسمان محل اهدا و ناحیه پیوند؛ و  در نهایت ارائه دستورالعمل‌های مراقبتی و مرخص شدن.

مراقبت‌های بعد از کاشت ابرو SUT

اگر بعد از کاشت با SUT، مراقبت‌های لازم را مطابق با دستور پزشک خود رعایت نکنید، به ابروهای کاشته شده آسیب جدی وارد خواهد شد و موهای کاشته شده، خیلی زود می‌ریزند و دیگر هرگز رشد نخواهند کرد! بنابراین، در طول دوره نقاهت حتما مراقبت‌های بعد را با دقت رعایت کنید:

✔️ بعد از اتمام جراحی، پزشک از بانداژ برای پانسمان زخم‌ها در ناحیه اهدا استفاده می‌کند. ضروری است این بانداژ تا دو روز بعد نیز روی نواحی مورد نظر بماند. بنابراین، در طی این دو روز، آن‌ها را مرتبا تعویض کنید تا از خطر عفونت در امان بمانید.

✔️ هنگامی که بانداژِ روی زخم‌های ناحیه اهدا را برداشتید، محل را با دقت تمام بشویید.

✔️ هر 2 تا 3 ساعت یکبار از اسپری مخصوصی که پزشک برای شما تجویز کرده است، روی ابروها اسپری کنید. استفاده از آن را در زمان معین و طبق دستورالعمل، فراموش نکنید!

✔️ در صورت تشکیل دَلَمِه، لخته خشک شده خون و یا حالت پوسته پوسته در نواحی جراحی، هرگز آن‌ها را دست‌کاری نکرده و نَکَنید! اجازه دهید، بعد از بهبود کاملا از بین می‌روند.

✔️ برای کاهش التهاب استفاده از کمپرس سرد مانعی ندارد؛ اما به شرط استفاده کمتر از 20 دقیقه!

مزایای کاشت ابرو به روش sut

مزایا کاشت ابرو به روش SUT

در میان روش‌های مختلف پیوند ابرو، مزایای قابل توجه و رضایت‌بخشی دارد. برخی از مهم‌ترین این مزایا را با هم مرور می‌کنیم:

✅ بدون نیاز به بیهوشی؛

✅ دوران نقاهت بسیار کوتاه؛

✅ بدون اثری از جای زخم یا اُسکار؛

✅ داشتن ابروهای پرپشت و پُر تراکم؛

✅ ابروهای ماندگار و دائمی با مدل دلخواه؛

✅ کاملا کم تهاجمی (بدون جراحی و بستری)؛

✅ به حداقل رسیدن میزان آسیب به فولیکول‌ها 

معایب کاشت ابرو به روش SUT

همان‌طور که گفته شد، کاشت ابرو SUT، با حذف معایب روش‌های کاشت پیش از خود، عوارض خاصی ندارد. اگر عارضه‌ای نیز ایجاد شود ممکن است به دلیل انتخاب پزشک نابلد و غیرمتخصص یا مراجعه به کلینیک‌های نامعتبر باشد. همچنین، سهل انگاری شما در انجام مراقبت‌های بعد از کاشت ابرو به روش SUT نیز می‌تواند باعث بروز عوارض، خطرات و در نتیجه ایراد پیدا کردن ابروهای جدید شود. بنابراین، ضمن اینکه در انتخاب پزشک و بهترین کلینیک کاشت ابرو در تهران دقت لازم را به‌کار می‌برید حتما، دستورالعمل‌های مراقبتی را رعایت کنید. برخی از عوارض معمول روش SUT، ممکن است یکی از موارد زیر را شامل شود:

❌ تورم؛

❌ عفونت؛

❌ عدم قرینه ابروها؛

❌ عدم رشد فولیکول‌ها؛

❌ قرمزی و التهاب پوست؛

❌ باقی ماندن جای زخم‌ها؛

❌ زاویه نامناسب کاشت موهای ابرو و رشد ابروهای نامنظم.

⚠️ فراموش نکنید، نتایج حاصل از کاشت ابرو به روش SUT، از فردی به فرد دیگر، به دلیل جنس و میزان رشد موها با هم تفاوت دارد

نتیجه کاشت ابرو به روش SUT

انتظاری که شما از نتیجه کاشت ابرو دارید، ممکن است در سه هفته اول ظاهر نشود و به دلیل شوکی که به فولیکول‌های مو وارد شده است، دچار ریزش ابرو شوید. اما اصلا جای نگرانی نیست و بعد از مدتی رشد و تراکم ابروها زیاد خواهد شد. قطعا استفاده از این روش نتایج دلخواه شما را رقم خواهد زد. 

هزینه کاشت ابرو به روش SUT

هزینه روش SUT نیز مانند سایر روش‌های کاشت دائمی ابرو به عوامل مختلفی بستگی داد. تعداد فولیکول‌های مورد نیاز برای پیوند، وسعت ناحیه فاقد مو و آسیب‌دیده، کیفیت بانک موی فرد، تخصص، مهارت و سابقه پزشک، محل جغرافیایی و سطح امکانات کلینیک، همه و همه از مواردی هستند که می‌توانند بر قیمت کاشت ابرو به روش SUT، تأثیر بگذارند. برای مثال هر چه به مناطق شمال تهران نزدیک می‌شویم، تعرفه‌های پزشکان و مراکز افزایش می‌یابد. در زمان نگارش این مقاله، هزینه این تکنیک بین 8 تا 10 میلیون تومان می‌باشد.

روش هایی مانند کاشت ابرو به روش SUT، به دلیل این که جراحی زیبایی محسوب می‌شوند، تحت پوشش شرکت‌های بیمه قرار نمی‌گیرند. از طرفی، برخی مراکز از گزینه‌های تخفیفی و اقساطی برای پرداخت هزینه‌های پیوند ابرو استفاده می‌کنند، تا حداکثر میزان رضایت مراجعین خود را برآورده کنند. حتما قبل از اقدام با پزشک یا کلینیک انتخابی خود در خصوص هزینه‌های کاشت صحبت کنید.

کلام آخر

کاشت ابرو به روش SUT، یکی از ایمن‌ترین روش های پیوند موی ابروهاست؛ بدون درد، خونریزی، بیهوشی و با بهترین نتیجه. اگر قصد دارید برای کاشتن ابروهای خود، تکنیک SUT را انتخاب کنید، حتما قبل از هر کاری، پزشکی باتجربه و حرفه‌ای، که خدمات خود را در بهترین مراکز زیبایی و پیوند مو ارائه می‌دهد، انتخاب کنید و به اقدامات مراقبتی قبل و بعد از کاشت، عمل کنید. فراموش نکنید، نتایج کاشت با تکنیک SUT، تضمین شده و ابروهای دائمی و طبیعی را به شما هدیه خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا