جراحی زیبایی

لیفت ابرو در خانه

حتما از این موضوع آگاه هستید که ابروها تعادل و تناسب را برای صورت و چشم‌های شما به ارمغان می‌آورد. بنابراین اهمیت دادن و خوش فرم نشان دادن آنها می‌تواند بر زیبایی کل صورت شما تاثیر بسزایی داشته باشد. امروزه مرتب بودن امتیاز بالای در زیبایی افراد دارد. یکی از مواردی که می‌تواند منجر به مرتب جلوه دادن صورت شود، لیفت ابروست. 

در این مطلب می‌خواهیم نحوه لیفت ابرو در خانه را به شما آموزش دهیم. با انجام دادن این روش‌ها به راحت می‌توانید بدون انجام جراحی لیفت ابرو و یا لیفت شقیقه، ابروهایی کشیده و زیبا داشته باشید. پس تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

فهرست مطالب

چرا ابروها به لیفت نیاز دارند؟

حتما می‌دانید که بالا کشیدن اعضای صورت به شکلی که طبیعی به نظر برسد و چهره را جوانتر جلوه دهد، لیفت نام گرفته است. ابروها نیز ممکن است در صورت به دلیل استخوان بندی و یا دلایل محیطی دیگری مانند خوابیدن روی صورت، افزایش سن و غیره، دچار افتادگی شده باشند. در این صورت برای بازگرداندن فرم ابروها به حالت اولیه و استاندارد خود نیاز دارید که آنها را لیفت کنید. استفاده از این تکنیک باعث می‌شود افتادگی چشم‌ها را هم تا حد زیادی پنهان کنید. 

اگر با این موضوع آشنایی ندارید می‌توانید مقاله «لیفت ابرو چیست» را مطالعه کنید. حال می‌خواهیم بدانیم که آیا بدون جراحی نیز می‌توانیم ابروهایمان را لیفت کنیم یا خیر. در ادامه شما را با روش‌هایی که برای لیفت ابرو در خانه مورد استفاده قرار می‌گیرند، آشنا خواهیم کرد.

لمینت ابرو

این تکنیک امروزه مورد استقبال بسیاری جوانان و نوجوانان در سراسر دنیا قرار گرفته است. این روش معمولا در سالن‌های آرایشی انجام می‌شود. به این صورت که مواد لمینت و لیفت را رو ابروی شما قرار می‌دهند. این مواد باعث حالت دهی به ابرو به سمت بالا می‌شود. لمینت ابرو یکی از روش‌های سریع و با ماندگاری نسبتا خوبی برای لیفت ابرو د خانه است.

لیفت ابرو در خانه با صابون

لیفت ابرو در خانه با صابون

استفاده از صابون ابرو برای لیفت کردن آنها یکی از سریعترین روش‌های لیفت ابرو در خانه است. توجه کنید که برند صابون و یا ژل ابرویی که خریداری می‌کنید معروف باشد تا هم از ریزش ابرو جلوگیری شود و هم این مواد روی ابرو سفیدک نزند.

روش استفاده از صابون ابرو

برای استفاده از این محصول ابتدا باید فرچه ابروی خود را با آب و یا میسلار واتر مرطوب کنید. رطوبت فرچه باعث می‌شود که لایه صابونی که برمی‌دارید نازک باشد یا ضخیم. این موضوع بستگی به حجم ابروهای شما دارد که برای بالا بردن آنها به چه میزان صابون نیاز دارد. سپس، فرچه را به صابون آغشته کرده و روی ابرو به صورت مورب و بالا بکشید.

لیفت ابرو در خانه با ژل ابرو

ژل ابرو نیز همانند صابون ابرو باعث ثابت ماندن تارهای ابرو در جهتی که شما آنها را مرتب کرده‌اید، می‌شود. با استفاده از این محصول نیز می‌توانید به سادگی و با سرعت بالایی ابروهای خود را لیفت کنید. توجه داشته باشید که بافت ژل ابرو از صابون نرم تر و به شکل مایع است. این گونه محصولات می‌توانند منجر به براقیت بیش از حد ابرو شوند. اگر دوست ندارید ابروها خیلی براق باشند مقدار کمی از آن را استفاده کنید. 

روش استفاده از ژل ابرو نیز همانند صابون ابروست اما نیازی نیست که فرچه را مرطوب کنید. بسیاری از افرادی که ابروهای پرپشتی دارند از این دو روش استفاده می‌کنند. اگر ابروهای شما کم تراکم و کم پشت است میتوانید از روش لیفت ابرو در خانه با آرایش استفاده کنید.

لیفت ابرو در خانه با آرایش

جارد بیلی کارشناس جهانی ابرو می‌گوید: ابروها تعادل خوبی به صورت می‌بخشند و علاوه بر کارایی آنها در صورت، می‌تواند باعث افزایش زیبایی در فرد شود. آرایش ابرو یکی از روش‌های فوری لیفت ابرو در خانه است که به راحتی می‌توانید آنها را لیفت شده و یا به هر فرم دیگری که به آن علاقه دارید، نمایش دهید. 

امروزه در صنعت آرایش و زیبایی، لوازمی تولید شده‌اند که به راحتی با استفاده از آنها می‌توانید زیبایی طبیعی به ابروهای خود ببخشید. یکی از این لوازم مداد ابروست که در رنگ‌ها و مدل‌های مختلف روانه بازار شده‌اند و با استقبال زیادی مواجه بوده است. از معایب این روش می‌توان به این موضوع اشاره کرد که بعد از هر بار شستشوی صورت نیاز به تمدید آرایش دارید.

لمینت ابرو

نحوه آرایش ابرو برای لیفت

قبل از اینکه مداد ابروهای خود را بردارید باید بدانید که خط رویش ابروها باید از کجا شروع و به کجا ختم شود. برای مشخص کردن این نقاط باید خطوط فرضی را روی صورت خود تصور کنید. برای سهولت بیشتر می‌توانید از یک تکه نخ استفاده کنید. مراحل آرایش ابرو به این صورت است:

🔹🔸 ابتدا یک خط صاف را از سمت راست نوک بینی به صورت عمود تصور کنید. با اینکار نقطه شروع کشیدن ابروها را مشخص خواهید کرد.

🔹🔸 یک خط فرضی را از نوک بینی تا وسط چشم خود تصور کنید. نقطه به دست آمده محل قوس ابروی شماست.

🔹🔸 در نهایت یک خط صاف مورب را با نخ تا گوشه بیرونی چشم خود د نظر بگیرید. این نقطه، قسمت پایانی ابروی شماست.

توجه کنید که با استفاده از این روش فرم ابروی که مناسب صورت شماست مشخص خواهد شد و به راحتی می‌توانید فاصله بین دو ابروی خود را نیز تنظیم کنید.

بعد از انجام این کار با مداد ابرو -ترجیحا نوک مداد نازک باشد تا بتوانید تارموهای طبیعی بکشید- شروع به کشیدن تارهای ابرو شوید. در این مرحله برای لیفت کردن طبیعی ابروی خود باید مداد را کمی بالاتر از خط قوس ابرو بکشید. سعی کنید خطوط کشیده شده بالای ابرو نازک باشند. به همین راحتی ابرو خود را لیفت کرده اید.

⚠️ نکته: ابتدا تارها را با فاصله بکشید تا فرم ابرو مشخص شود سپس اقدام به پر کردن این فاصله ها کنید. در این صورت ابروی شما کاملا طبیعی جلوه خواهد کرد. توجه داشته باشید که یک آرایش چشم هم می‌تواند در بالا و خوش فرم نشان دادن ابروها موثر باشد.

اگر این کار برای شما سخت است و یا اینکه نمی‌دانید چگونه باید با آرایش فرم مناسبی به ابروهایتان بدهید، می‌توانید ویدیو اینفلوئنسرهای آرایش در اینستاگرام را ببینید.

لیفت ابرو در خانه با ماساژ

ماساژ دادن شقیقه‌ها نیز می‌تواند نقش بزرگی را در بالا بردن ابروها ایفا کند. برای انجام این روش ابتدا صورت خود را تمیز کرده و سپس با یک روغن طبیعی که برای کلاژن سازی -که باعث سفت شدن پوست- مفید است، شقیقه‌ها را به سمت بالا ماساژ دهید. می‌توانید به جای استفاده از روغن، از کرم لیفت هم استفاده کنید که تاثیر دوچندان داشته باشد. پیشنهاد می‌شود این روش قبل از خواب انجام شود تا بازدهی بهتری داشته باشد.

Soothes and calms tension in the head, forehead and eyes. Helps to soften vertical lines between your eyebrows. Place your three middle fingers between your eyebrows.
Close your eyes and visualize skin rejuvenating magnetic pulses coming out of your fingertips and into your skin. Really feel the tension being released from this area.
Hold this position for one minute and repeat as often and you want. From Highbornlondon.

لیفت ابرو در خانه با ماساژ

روش دائمی لیفت ابرو

تنها روشی که می‌تواند تا سال‌ها ابروی شما را به سمت بالا بکشد و صورتتان را جوان‌تر نمایش دهد، لیفت شقیقه است. با انجام این عمل به زیبایی چشم‌ها و ابروهای خود افزوده اید. الوپزشک لیست بهترین جراح لیفت شقیقه را برای شما گردآوری کرده است. به راحتی با مراجعه به صفحه مربوطه می‌توانید از قیمت‌ها و سایر اطلاعات نیز مطلع شوید.

کلام آخر

همانطور که در ابتدای مقاله به آن اشاره شد، یکی از کارهایی که به صورت جذابیت زیادی می‌دهد، لیفت ابرو است و به دو روش جراحی و غیر جراحی می‌توان این کار را انجام داد. در این مطلب نحوه لیفت کردن ابرو در خانه را به شما آموزش دادیم. امیدواریم با انجام این تکنیک‌ها به نتیجه دلخواه خود برسید. از اینکه تا انتهای این نوشته همراه با بودید سپاس گذاریم.

نظرات لیفت ابرو در خانه

از این که تا انتهای مقاله همراه ما بودیم بسیار سپاس‌گذاریم. حال اگر سوالی در ذهنتان باقی مانده، می‌توانید آنرا در همین قسمت مطرح کنید تا کارشناسان ما کمتر از 24 ساعت به آنها پاسخ دهند. همچنین اگر تجربه‌ای در این زمینه داشته‌اید با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید. الو پزشک بصورت 24 ساعته با مشاوره رایگان در خدمت شما عزیزان است.

دیدگاهتان را بنویسید

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا