جراحی زیبایی

لیفت ابرو چیست؟

زیبایی صورت یکی از دغدغه‌های دیرینه انسان‌هاست؛ اما، با افزایش سن تغییراتی روی صورت اعمال می‌شود که میزان زیبایی افراد را کاهش می‌دهد. به مرور زمان، به دلیل جاذبه زمین اندام‌های بدن و صورت به سمت پایین کشیده می‌شوند؛ همین عامل باعث افتاده و پیرتر دیده‌شدن اندام‌هاست. ابرو یکی از اجزایی است که در افزایش زیبایی چهره تاثیر بسزایی دارد؛ همچنین شکل آن، چشم‌های شما را جذاب‌تر نشان می‌دهد. با پیشرفت علم پزشکی در زمینه جراحی زیبایی، تمامی موانع زیباتر شدن و جوانی از بین می‌روند. لیفت ابرو یکی از تکنیک‌هایی است که جراحان با اجرای آن افتادگی و فرم آنها را تغییر می‌دهند. با کشیدن ابروها و یا حتی شقیقه‌ها زیباییتان دوچندان خواهد شد. در ادامه شما را با انواع روش‌های لیفت و مفهوم آن و… آشنا خواهیم کرد. پس، لطفا تا انتها همراه ما باشید.

فهرست مطالب

مفهوم لیفت ابرو

کلمه لیفت به معنی کشیدن است و در لیفت ابرو اجزای نزدیک به آن مانند چشم، شقیقه و پیشانی تحت تاثیر این جراحی قرار می‌گیرند و با انجام این کار به اجزایی که از آنها نام بردیم تعادل ایجاد می‌شود. با اجرای این تکنیک می‌توانید چهره‌ای جذاب‌تر و دلرباتر داشته باشید. کشیدن و اصلاح فرم ابروها باعث رفع چین و چروک‌های پیشانی، تا حدودی رفع چین‌های پنجه کلاغی کنار چشم، اصلاح فاصله بین دو ابرو و در کل جوان و شاداب‌تر شدن چهره شما می‌شود. 

A brow lift is a cosmetic procedure to raise the brows. It’s also known as a forehead lift or forehead rejuvenation. A brow lift improves the appearance of the forehead, the brow and the area around the eyes. The procedure involves raising the soft tissue and skin of the forehead and brow. From Mayoclinic.

چرا لیفت ابرو؟

همه ما می‌دانیم که معمولا با بالا رفتن سن یک سری تغییرات در چهره ظاهر می‌شود که از جمله این تغییرات افتادگی ابروهاست، زیرا پوست قابلیت ارتجاعی خود را از دست داده و باعث کم‌شدن فاصله بین ابرو و مژه‌ها می‌شود و همین افتادگی ابروها موجب خسته به نظر رسیدن چهره، عصبانی و یا غمگین بودن چهره نیز می‌شود؛ به همین دلیل برای این مشکل راه کاری موثر وجود دارد که آن استفاده از لیفت ابرو می‌باشد.

انواع لیفت ابرو

🔹 لیفت ابرو از طریق هایفو:

دستگاه هایفو با اشعه و امواجی که ساطع می‌کند باعث تحریک کلاژن پوست می‌شود و این کار باعث از بین رفتن چین و چروک و همچنین جوانسازی پوست می‌شود. برای استفاده از هایفو احتیاجی به جراحی و یا بیهوشی نیست و همین دلیل باعث محبوبیت آن در بین روش‌های دیگر شده است. استفاده از این دستگاه محدودیت سنی ندارد و کسانی که از این روش اقدام می‌کنند بدانند که این عمل در یک جلسه چند ساعته انجام می‌شود و همین یک جلسه تاثیر مثبتی روی پوست صورت می‌گذارد.

🔹 لیفت ابرو از طریق بوتاکس:

تزریق بوتاکس از طریق سرنگ در چند ناحیه؛ عضله‌ پیشانی، عضله هرمی، عضله‌ چین دهنده، عضله پایین‌کشنده‌ مژگانی، بخشی از عضله‌ حلقوی چشم به منظور از بین بردن خطوط اخم، استفاده می‌شود.

🔹 لیفت ابرو از طریق لیزر:

عملیاتی به نام نئو کلاژنز باعث می‌شود در پوست صورت کلاژن زیادی تولید شود. در اطراف ابرو ماهیچه‌هایی وجود دارند که با حرارت دیدن گرم، و سپس منقبض می‌شوند و همین عمل باعث کشیده‌شدن پوست به سمت بالا می‌شود. این روش عوارض کمتری نسبت به روش‌های دیگر لیفت ابرو دارد.

🔹 لیفت ابرو از طریق نخ:

در این روش در داخل ابرو برش‌هایی به قطر 3 الی 4 میلی‌متر وارد می‌کنند و بعد از آن نخ‌ها را از طریق این برش‌ها وارد می‌کنند که باعث می‌شود افتادگی پوست از بین برود. این روش برای رده سنی 30 تا 50 مناسب‌تر است.

🔹 لیفت ابرو از طریق اولتراپی:

در این روش با استفاده از طریق انرژی اولتراسوند حرارت وارد لایه‌های پوست شده و کلاژن پوست را افزایش می‌دهد و این عمل باعث سفت شدن پوست و از بین رفتن چین و چروک شود و همچین به ابروها حالت داده و آنها را بالا می‌کشد.

🔹 لیفت ابرو از طریق اندوسکوپی:

در این روش که از طریق جراحی به حساب می‌آید ابتدا بیمار را بیهوش می‌کنند و بعد چند برش از طریق دستگاه آندوسکوپ در پیشانی بیمار وارد می‌کنند و از طریق امواج این دستگاه جراح می‌تواند هر آنچه را که در زیر پوست قرار دارد، ببیند و به راحتی بتواند جراحی کند. این روش برای افتادگی‌های سطحی مناسب است و عوارض آنچنانی ندارد.

انواع لیفت ابرو

مزایا لیفت ابرو

1️⃣ رفع چین و چروک‌ها

2️⃣ تغییر حالت چهره و چشم‌ها

3️⃣ جوان‌تر و جذاب‌تر شدن چشم‌ها

3️⃣ شاد و سرحال به نظر رسیدن در جمع‌های دوستانه

معایب لیفت ابرو

معایب لیفت ابرو با نخ: 

❌ باقی ماندن جای زخم

❌ متقارن نبودن حالت ابروها

❌ کبودی و ورم در محل لیفت

❌ آسیب به عصب های موجود در ابرو 

❌ کشیدگی غیرطبیعی چشم‌ها به سمت بالا

❌ایجاد حساسیت به دلیل وجود نخ در پوست

❌ احتمال دارد در محل ورود سوزن به درون پوست دچار عفونت شود.

معایب لیفت ابرو با جراحی:

🚫 خونریزی

🚫 درد و عفونت

🚫  ماندن جای زخم

🚫 تقارن نداشتن صورت

🚫 آسیب به عصب صورت

🚫 ریزش مو در اطراف محل رویش

🚫 بالا رفتن غیر طبیعی خط رویش مو

🚫 بی حسی یا تغییرات دیگر در پوست

🚫 خطرات ایجاد شده ناشی از بیهوشی

معایب لیفت ابرو از طریق بوتاکس:

❗ سردرد

❗ بی حسی

❗ درد و ناراحتی

❗ مشکلات تنفسی

❗ افتادگی ابرو و پلک ها

❗ مشکل در گفتار و خوردن 

❗ قرمزی و کبودی و ورم در محل بوتاکس

معایب لیفت ابرو در آرایشگاه:

‼️ خارش

‼️ ریزش ابرو

‼️ تورم و قرمزی 

‼️ برآمدگی در ابروها

‼️ ماندگاری کوتاه مدت

‼️ پوسته پوسته شدن پوست زیر ابرو

معایب لیفت ابرو با صابون:

⛔ ریزش ابرو

⛔ سفیدک روی ابرو

⛔ حساسیت پوستی

⛔ ماندگاری بسیار کم

بهترین دکتر لیفت ابرو در تهران

از آنجایی که عمل‌های زیبایی ممکن است به چهره شما آسیب برساند و معایبی را به همراه دارند، بهتر است که توسط پزشک متخصص انجام شود تا در حد امکان از بروز این گونه مشکلات احتمالی جلوگیری شود. در این سایت، لیست بهترین دکتر لیفت ابرو در تهران در اختیار شما کاربران عزیز قرار داده شده است. اگر قصد اجرای این تکنیک را دارید می‌توانید با خیالی آسوده یکی از پزشکان معرفی شده را انتخاب کنید. اما اگر قصد کاشت ابرو را دارید، باید به صفحه «بهترین دکتر کاشت ابرو در تهران» مراجعه کنید تا لیست بهترین متخصصان به شما نمایش داده شود.

بهترین کلینیک‌ کاشت ابرو در تهران

با مراجعه به بهترین کلینیک لیفت ابرو در تهران می‌توانید از خدمات عالی و تجهیزات مدرن و نوین بهره‌مند شوید. این کلینیک‌ها با استخدام افراد مجرب و متبحر، در ارائه خدمات فوق العاده به شما مراجعین عزیز می‌کوشند. اگر در شهرهای دیگر سکونت دارید، می‌توانید با مراجعه به صفحه بهترین کلینیک‌ لیفت ابرو در ایران، به لیست بهترین مراکز درمانی دسترسی داشته باشید. برای سهولت شما، لیست بهترین کلینیک کاشت ابرو در تهران نیز در صفحه‌ای دیگر قرار داده شده است.

لیفت ابرو به روش خانگی

لیفت ابرو به روش خانگی

🔸 لیفت ابرو با کتیرا

ابتدا یک بند انگشت کتیرا را به اضافه مقداری آب باهم مخلوط کرده و ترکیب به دست آمده را با قلمو و یا ریمل تمیز روی ابروهای خود قرار داده و آن را به سمت فرم دلخواهتان بکشید.

🔸 با ژلاتین

برای این ترکیب استفاده از نصف قاشق غذاخوری پودر ژلاتین و 4 قطره عصاره اسطوخودوس را به همراه یک چهارم لیوان آب گرم مخلوط کرده و ترکیب به دست آمده را به مدت 12 ساعت در دمای اتاق قرار می‌دهیم تا حالت ژله‌ای پیدا کند. سپس، آن را روی ابرو قرار داده و به سمت فرم دلخواه بکشید. در این ترکیب به جای روغن اسطوخودوس می‌توانید از روغن رزماری، گل مریم و یا روغن هسته انگور استفاده کنید.

🔸 با صابون

صورت و ابروهایتان را به طور کامل بشویید تا هیچ گونه آلودگی و مواد آرایشی روی آن نباشد. یک قلموی تمیز را کمی مرطوب‌کنید. سپس، آن را روی صابون بکشید تا به خوبی آغشته صابون شود و کمی کف کند. بعد از آن با استفاده از قلمو ابروهای خود را به سمت بالا و خارج هدایت‌کنید و اجازه دهید صابون خشک شود. این روش لیفت ابرو حدود 1 روز ماندگاری دارد.

🔸 با وازلین

یک قاشق چای‌خوری وازلین را به همراه چند قطره روغن نارگیل یا کرچک و مقداری پودر سایه چشم (این مورد اختیاری است) را با هم مخلوط کرده و ترکیب بدست آمده را با برس تمیز ریمل روی ابروها به سمت خارج بکشید.

🔸 با قهوه و کاکائو

دو قاشق غذاخوری قهوه استفاده شده و یا مرطوب‌شده را با یک قاشق چای‌خوری پودر کاکائو و دو قاشق غذاخوری روغن نارگیل و همچنین  نصف قاشق چای‌خوری عسل و یک تا دو قطره ژل آلوئه‌ورا را با هم مخلوط کرده و ترکیب خمیری به دست آمده را به مدت 5 دقیقه با قلم مناسب روی ابرو قرار داده و فرم دلخواه را روی آن ایجاد کنید و سپس با آب ولرم به آرامی شستشو دهید.

لیفت ابرو در بانوان

انجام تمام روش‌های لیفت ابرو چه از طریق جراحی و یا از طریق بدون جراحی می‌تواند برای همه خانم‌ها مناسب باشد و استفاده از هر روش بستگی به خود فرد و آناتومی صورت آن فرد دارد. پس از گذراندن دوره کوتاه نقاهت، شاهد تغییراتی در چهره خود خواهید بود که برای شما بسیار رضایت‌بخش است. 

لیفت ابرو در آقایان

در لیفت ابرو برای آقایان از طریق تکنیک‌هایی مانند: جراحی، ماهیچه‌ها و بافت پیشانی به سمت بالا کشیده می‌شود و این فرایند انجام صورت می‌گیرد. این فرایند درنهایت باعث شادابی صورت و درشت‌شدن چشم‌ها می‌شود. لیفت ابرو در آقایان، اُفتادگی ابروها را از بین می‌برد و همچنین برای رفع چین و چروک صورت بسیار موثر است.

لیفت ابرو در بارداری

لیفت ابرو در بارداری

دوران بارداری و یا شیردهی دوره‌های حساسی هستند. پزشک زنان توصیه می‌کند که در این دوره‌ها بهتر است لیفت ابرو، لمینت و یا هر اقدام دیگری که مختص زیبایی هستند را به بعد از این دوره موکول کنند؛ زیرا، ممکن است به دلیل استفاده از مواد شیمیایی برای انجام این کارها سلامت مادر و یا جنین به خطر بیفتد. 

کلام آخر

در این مقاله درباره لیفت ابرو و تمامی روش‌های آن به طور کامل و تخصصی توضیح داده شد. در کل لیفت کردن ابروها و کاشت ابرو می‌تواند ظاهری جوان و شاداب به شما هدیه دهد. هیچ‌وقت برای رسیدگی به خود و تغییر دیر نیست، پس در هر کجا با هر سن و سالی بهتر است به زیبایی و چهره خود اهمیت بیشتری دهید، زیرا شما لایق زیبایی هستید. امیدواریم این مطالب برایتان مفید بوده باشد.. الو پزشک بصورت 24 ساعته با مشاوره رایگان در خدمت شما عزیزان است

دیدگاهتان را بنویسید

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا