پزشکان

بهترین دکتر طب سوزنی در تهران

اگر راه‌های مختلفی را برای درمان دردهای مزمن خود مانند میگرن، آرتروز، عوارض بعد از شیمی‌درمانی و … انتخاب کرده‌اید، اما تاکنون نتیجه نگرفته‌اید، پیشنهاد می‌کنیم طب سوزنی را برای یکبار هم که شده امتحان کنید! این روش می‌تواند به تسکین دردها و درمان طیف وسیعی از مشکلات شما با استفاده از سوزن‌های بسیار نازکی که در نواحی مختلف بدن با عمق‌های متفاوت وارد می‌شود، کمک کند. این کار ساده نیست و نیاز به مهارت و دانش تخصصی دارد. اگر قصد دارید از این روش شگفت‌انگیز و اسرارآمیز بهره‌مند شوید، با مراجعه به پزشکان متخصص طب سنتی، از بروز عوارضی مانند عفونت ناشی از عدم رعایت بهداشت، خونریزی در محل درمان، شکستن سوزن در اندام به دلیل عدم مهارت و … پیشگیری کنید. برای انتخاب بهترین، فاکتورهای متعددی مانند دانش پزشک، مهارت وی، هزینه درمان، رضایت بیماران و … را در نظر بگیرید. ما در این مقاله با توجه به تمامی خواسته‌های شما از پزشک مورد نظرتان و عوامل اثرگذار در انتخاب یک پزشک اَصلح، بهترین پزشکان طب سوزنی در تهران را معرفی کرده‌ایم. شما می‌توانید با اطمینان خاطر جهت دریافت خدمات درمانی و دریافت مشاوره رایگان به این متخصصان مراجعه نمایید.

فهرست مطالب

طب سوزنی

طب سوزنی یا آکوپانکچِر (Acupuncture)، در طب سنتی چینی (TCM) ریشه دارد و اکنون در سراسر جهان به عنوان یک درمانِ مکمل رایج شناخته می‌شود. منظور از «درمان مکمل»، روش‌هایی است که در کنار پزشکیِ مدرن به بهبود بیماری‌ها کمک می‌کنند. این روش درمانی شامل وارد کردن سوزن‌های بسیار ظریف و مخصوص، در بدن به منظور تحریک اعصاب حسی در پوست و عضلات است. این روش ممکن است به درمان دردهای مزمن و سایر شرایط ناهنجار فیزیکی کمک کند. بیماری در طب سنتی چینی، نتیجه بر هم خوردن تعادل در انرژی‌های بدن تعریف می‌شود؛ در نتیجه، طب اصیل سوزنی با ایجاد تعادل بین نیروی حیاتی بدن که در اصطلاح طبِ چینی به آن انرژی چی (Chi) گفته می‌شود، سبب بهبود بیماری خواهد شد. برای دریافت نتایج بهتر از این روش، مراجعه به بهترین دکتر طب سوزنی در تهران الزامی به نظر می‌رسد. 

مکانیزم اثر طب آکوپانکچِر یا سوزنی مشخص نیست؛ اما، نقاطی که برای وارد کردن سوزن انتخاب می‌شوند، نقاطی هستند که تحریک آن‌ها می‌تواند بر فعالیت نُورون‌های حسی و عصبی، تأثیر بگذارد. به بیان دیگر، تحریک فیزیکی ناشی از وارد کردن سوزن‌ها در این نقاط، ممکن است بر نحوه پردازش درد در سیستم اعصاب مرکزی و ماهیچه‌ها اثر بگذارد و جریان خون را به قسمت‌های خاصی از بدن افزایش دهد؛ در نتیجه، سبب تسکین دردهای مزمن شود.

مانند هر درمانِ مکمل دیگر (طب سنتی)، استفاده از درمان آکوپانکچِر در کنار درمان‌های پزشکی مدرن، توصیه می‌شود. جالب است بدانید، سوزن‌های مورد استفاده در این طب از سوی سازمان غذا و داروی امریکا (FDA)، جزء ابزار و تجهیزات پزشکی محسوب می‌شوند. می‌توانید برای آگاهی بیشتر مقاله طب سوزنی چیست (صفر تا صد) را مطالعه کنید.

پزشک طب سوزنی کیست؟

تنها افرادی مجاز به ارائه خدمات مربوط به طب سوزنی هستند که در این زمینه تحصیلات دانشگاهی داشته باشند. در واقع، بهترین دکتر آکوپانکچر، بعد از اتمام دوره دکترای پزشکی عمومی، با ادامه تحصیل در رشته تخصصی، «گرایش طب چینی و مکمل»، مدرک دکترای تخصصی خود را اخذ می‌کند. همچنین، بهترین دکتر طب سنتی در تهران با گذراندن دوره تکمیلی طب با سوزن در دانشگاه، می‌تواند در این زمینه نیز، مهارت لازم را کسب کند. برخی پزشکان طب فیزیکی و توانبخشی و همچنین، فیزیوتراپ‌ها نیز با گذراندن دوره تحصیلی طب چینی، درمان طب سوزنی را ارائه می‌دهند. پرهیز از مراجعه به افرادی که بدون هیچگونه تخصص و مهارت به این حوزه وارد می‌شوند، برای حفظ سلامت شما الزامی است. 

بهترین پزشکان طب سوزنی در تهران

متاسفانه شما در مراجعه به بعضی از مراکز طب سوزنی نمی‌توانید متوجه اصالت خدمات و مهارت افراد شوید. چرا که تعداد افرادی که روز به روز با سواستفاده از نیاز مردم به این حوزه وارد می‌شوند، بسیار زیاد است. به عنوان یک راهنمایی معتبر ما در الو پزشک متخصصانی را به شما معرفی می‌کنیم که در شهر تهران مشغول فعالیت هستند و خدمات بسیار امن مطمئنی را به شما ارائه می‌کنند. 

در زیر می‌توانید عکس و مشخصات بهترین پزشک طب سوزنی در تهران را مشاهده کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر، در زیر نام هر یک از این افراد لینک پروفایل شخصی آنها آورده شده است که می‌توانید به آن مراجعه کنید. علاوه بر این میتوانید از خدمات مشاوره رایگان این عزیزان نیز بهره‌مند شوید. مجددا تاکید می‌کنیم که مراجعه به افراد نابلد و غیرمتخصص در این زمینه می‌تواند عواقب جبران ناپذیری به همراه داشته باشد. 

روش هماهنگی با پزشکان طب سوزنی

از آنجایی که این روش فرآیندی زمانبر است، لازم است تا حتما از روزهای قبل برای مراجعه به بهترین پزشک طب سوزنی وقت بگیرید و هماهنگی لازم را انجام دهید. در بین افرادی که معرفی کردیم، شما می‌توانید فرد مورد نظر خود را از نظر نزدیکی، مهارت و… ارزیابی کنید و در نهایت برای انتخاب، تصمیم بگیرید. به این منظور تنها کافیست با شماره‌های موبایل یا ثابت درج شده در پروفایل این عزیزان تماس بگیرید و نوبت خود را رزرو کنید. به علاوه شما با عنوان نام الو پزشک به عنوان معرف خود، می‌توانید از خدمات ویزه آنها بهره‌مند شوید. 

ویژگی‌ بهترین دکتر طب سوزنی در تهران

✅یکی از مهمترین ویژگی‌های متخصص طب سوزنی، گوش کردن دقیق به بیمار و انجام معاینات کامل است به طوری که بتواند بهترین تشخیص را در نظر بگیرد. 

✅پزشک باید بتواند تلفیقی از طب سنتی و طب نوین را فراهم کند. چرا که این روش به عنوان یک روش مکمل در نظر گرفته می‌شود و لذا در مواقعی به تنهایی کارآمد نخواهد بود. 

✅او باید بتواند ارتباط مناسبی با بیمار برقرار کند تا فرد بتواند جلسات خود را با اشتیاق بیشتر دنبال کند. 

✅دارا بودن مجوز فعالیت حرفه‌ای و تحصیلات در این زمینه از دیگر نکاتی است که حتما باید مورد توجه قرار گیرد. 

✅استفاده درست و دقیق از سوزن‌ها و شناسایی نواحی مهم و حیاتی برای اعمال آنها از دیگر مواردی است که باید مورد توجه بهترین پزشک طب سوزنی قرار بگیرد. 

نکات مهم در ملاقات با دکتر طب سوزنی

بعد از آنکه از میان بهترین پزشکان طب سوزنی در تهران، پزشک مورد نظر خود را انتخاب کردید، گام بعدی تعیین وقت ملاقات و دریافت مشاوره است. در جلسه ملاقات با بهترین دکتر طب سوزنی در تهران، می‌توانید ابهامات ذهنی و نگرانی‌های خود را مطرح کنید تا با اطمینان خاطر و قاطعانه برای دریافت طب سوزنی تصمیم‌گیری کنید. پزشک بعد از مطمئن شدن از تصمیم شما برای انجام این روش طبی، ابتدا سابقه پزشکی، داروهایی که مصرف می‌کنید و نوع مشکل شما را با دقت مورد بررسی قرار می‌دهد؛ در واقع، متخصص طب سوزنی شما را با دقت معاینه می‌کند و بعد از ارزیابی وضعیت بدن، با توجه به بیماری، نقاط مورد نظر را برای شروع درمان تعیین خواهد کرد.

معمولا، پزشک طب سوزنی، از شما می خواهد در طول فرایند بنشینید یا دراز بکشید. متخصص طب سوزنی باید از سوزن های مخصوص بسیار نازک، استریل و یکبار مصرف استفاده کند. سپس، سوزن‌ها را در نقاط مشخص ناحیه تحت درمان و با عمق مناسب وارد می‌کند. ممکن است پس از وارد کردن سوزن ها، احساس گِزگِز، نیش زدگی و یا سوزش بسیار مختصری را تجربه کنید. همچنین، ممکن است در قسمت پایه سوزن، درد مبهمی را احساس کنید.

به‌طور معمول، سوزن‌ها برای مدت 20 تا 60 دقیقه در جای خود باقی می‌مانند، اگرچه این مدت زمان با توجه به روش و هدفِ درمان متفاوت است. تعداد جلسات درمانی که یک فرد نیاز خواهد داشت، بستگی به شرایط شخصی او دارد. اگر یک بیماری مزمن دارد، ممکن است به یک یا دو جلسه درمانی در هفته طی چند ماه نیاز داشته باشد. در نظر داشته باشید، یک مشکل حاد، معمولاً پس از 8 تا 12 جلسه بهبود می‌یابد.

ویژگی های بهترین دکتر طب سوزنی در تهران

راه‌های یافتن بهترین دکتر طب سوزنی در تهران

فراموش نکنید، هرگز طب سوزنی را نزد افراد فاقد تحصیلات و مهارت انجام ندهید. نوع سوزن، نقطه مورد نظر و عمق مناسب برای وارد کردن آن، به دانش و دستان با تجربه نیاز دارد و کار ساده ای نیست! به دلیل ورود افراد سودجو و فاقد صلاحیت، یافتن دکتر طب سوزنی که از تجربه و دانش لازم برخوردار باشد، چالش بزرگی محسوب می‌شود.

راهکارهای مختلفی وجود دارد که به شما در انتخاب این افراد کمک می‌کند. به عنوان مثال شما با یک سرچ ساده می‌توانید لیستی از این افراد را دریافت کنید. البته فراموش نکنید که همه سایت‌ها در این زمینه اعتبار ندارند و ممکن است افراد بدون مجوز را به شما معرفی کنند. بهترین روش، استفاده از سایت‌های تخصصی معرفی پزشک مانند الو پزشک است که می‌تواند در این زمینه به کمک شما بیاید. 

دکتر خانم طب سوزنی در تهران

اگر چه آقا یا خانم بودن پزشک، مهر تاییدی بر کیفیت کار آنها نیست، اما سلیقه‌های مختلف و عملکرد این افراد ممکن است منجر شود که مراجعان تاکید بر انتخاب خانم دکتر طب سوزنی یا آقا داشته باشند. به هر حال فارغ از جنسیت، افراد خبره‌ای از هر دو گروه وجود دارند که می‌توانند به شما کمک کنند. در لیستی که معرفی کردیم، متخصصان خانمی وجود دارند که می‌توانند به شما در پیشبرد روند درمان کمک کنند. 

پدر طب سوزنی در ایران

با وجود این که افراد خبره و کاربلدی در این زمینه مشغول فعالیت هستند، شاید بتوان دکتر منصور ایزدی را به عنوان پدر طب سوزنی ایران معرفی کرد. شهرت ایشان به این دلیل است که به عنوان اولین متخصص این رشته در ایران شروع به فعالیت کردند. اگر چه تا پیش از آن برخی افراد به صورت تجربی آن را انجام می‌دادند. ایشان با تحصیل در چین توانستند مهارت‌های ویژ‌ه‌ای را در زمینه این طب کسب کنند و آنها را به صورت تخصصی در اختیار دیگر دانشجویان ایرانی قرار دهند. ایشان معتقدند که وضعیت این حرفه در ایران رو به پیشرفت است و خوشبختانه افراد متخصص بسیاری به آن وارد شده‌اند. 

توصیه‌های پزشک طب سوزنی

معمولا بهترین دکتر طب سنتی توصیه می‌کند که انتظارات واقع بینانه از انجام این روش داشته باشید. برخی از نکات مربوط به انجام آن در زیر آورده شده است. 

  • اغلب افراد از این روش برای تسکین دردهای مزمن (طولانی مدت) مانند: آرتریت استفاده می کنند.
  • تعداد درمان ها به شرایط تحت درمان و شدت آن بستگی دارد. به طور کلی، دریافت 6 تا 8 جلسه درمان معمول است.
  • بیمارانی که از روان پریشی یا هذیان رنج می برند یا مستعد ابتلا به آن هستند نیز تحت طب سوزنی قرار گیرند.

هزینه طب سوزنی

با توجه به نوع شیوه انجام و تعداد جلسات مورد نیاز، هزینه متغیری دارد. تعداد سوزن‌های استفاده شده و جنس آنها، با توجه به مشکل و بیماری شما هم در قیمت هرجلسه طب سوزنی تأثیر می‌گذارد. امروزه، برخی از شرکت‌های بیمه، هزینه‌های طب سوزنی را در لیست خدماتشان قرار داده‌اند.

💲هزینه طب سوزنی برای صورت: هزینه برای صورت و درمان‌های زیبایی بسته به این که آن را برای کاهش چین و چروک، پف زیر چشم و… استفاده می‌کنید، متفاوت است. 

💲قیمت طب سوزنی برای ناباروری: برای این منظور تعداد 12 جلسه به صورت معمول پیشنهاد می‌شود که هزینه هر جلسه یک جا یا جداگانه پرداخت می‌شود. 

💲قیمت طب سوزنی برای کمر درد: یکی از متداولترین دلیل مراجعات کمردرد یا گردن درد است. به این منظور ابتدا باید مشکل شناسایی شود و تعداد جلسات و هزینه براورد شود.

💲هزینه طب سوزنی برای ترک سیگار: بهبود اثرات سیگار بر روی بدن ممکن است نیاز به جلسات مستمر داشته باشد که بر روی قیمت اثر می‌گذارد. 

💲قیمت طب سوزنی برای کاهش وزن: اثرات این روش بر روی کاهش وزن اثبات شده است. برای اطلاع از هزینه‌ها با پزشک خود در تماس باشید. 

کلام آخر

 یکی از درمان‌های مکمل سنتی است که ریشه و تاریخ آن، به کشور چین می‌رسد. همان‌طور که مطالعه کردید، این طب شامل وارد کردن سوزن‌های کوچک به‌منظور تحریک بخش‌های خاصی از بدن و شبکه عصبی است. برخلاف گذشته که هر فردی می‌توانست با گذراندن دوره‌های غیراستاندارد و با مجوزهای غیرقانونی، خدمات طب سوزنی را ارائه دهد، امروزه تنها افرادی که دارای تحصیلات پزشکی هستند و در دانشگاه‌های معتبر دوره‌های این روش درمانی را گذرانده‌اند، اجازه فعالیت دارند. شناخت بهترین متخصص و فوق تخصص طب سوزنی به شما کمک می‌کند تا نتایج بهتری بگیرید. مطالعات گسترده‌ای نشان می‌دهد طب سوزنی خطر و عوارض جانبی کمی را به همراه دارد؛ اما، اگر نزد افراد غیرمتخصص و بی‌تجربه انجام شود، آسیب‌های جدی را به بدن فرد وارد خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا