پزشکان

بهترین دکتر ارتودنسی در تهران

دندان‌ها نقش بسیار مهمی در زیبایی چهره ایفا می‌کنند. صاف و ردیف بودن دندان­‌ها یکی از پارامترهای مهم در زیبایی آنها به شمار می­‌رود. در بسیاری از افراد به دلیل مشکلات در ناحیه فک و دهان، دندان­‌ها به صورت نامنظم یا روی هم در می­‌آیند. در این حالت روند پوسیدگی در آنها تسریع شده و علاوه بر آن مشکلات زیادی برای فرد به وجود می­‌آید. انجام ارتودنسی یکی از بهترین راه‌­ها برای برطرف کردن بی نظمی دندان‌­هاست. انجام این کار با کمک گرفتن از بهترین متخصص ارتودنسی در تهران می‌­تواند مشکلات دندان‌ها را حل کند و زیبایی چهره فرد را بیشتر کند. در این عنوان با بهترین متخصصین این زمینه و ویژگی‌­های آنها آشنا خواهیم شد.

فهرست مطالب

مفهوم ارتودنسی

برخی از افراد دارای دندان­های جلویی بالایی هستند که بیرون زده و نامنظم به نظر می­رسند. این دندان‌های برجسته بیشتر احتمال دارد آسیب ببینند، اما درمان ارتودنسی می‌تواند آن‌ها را دوباره به خط خود بازگرداند. هنگامی که دندان‌­ها به درستی به هم نمی‌­رسند، این مسئله می‌­تواند به عضلات فک فشار وارد کند و باعث مشکلات فک و مفاصل و گاهی سردرد شود. درمان ارتودنسی می‌­تواند به شما کمک کند تا یکنواخت‌­تر گاز بگیرید و فشار را کاهش دهید. بهترین زمان برای انجام این روش دوران کودکی است، اما بزرگسالان نیز می‌­توانند درمان ارتودنسی داشته باشند. دندانپزشک عمومی شما ممکن است این درمان را انجام دهد و یا ممکن است شما را نزد متخصصی بفرستد که دارای تخصص در این زمینه است. بهترین دندانپزشک ارتودنسی در تهران شخصی است که بتواند به بهترین شکل بریس‌­ها در دهان کار بگذارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره، مقاله «ارتودنسی چیست» را مطالعه کنید.

دکتر ارتودنسی کیست؟

ارتودنتیست­‌ها بی­‌نظمی­‌های دندانی و صورت را تشخیص می‌­دهند و از آنها پیشگیری یا درمان می‌­کنند. این مشکلات ممکن است شامل دندان‌­هایی باشد که شلوغ هستند یا خیلی از هم دور هستند، دندان­‌هایی که به طور غیر طبیعی به هم می‌­رسند یا اصلا به هم نمی‌­رسند، دندان‌­هایی که بیرون زده‌­اند و فک‌­های نامتناسب از جمله مواردی هستند که توسط بهترین متخصص ارتودنسی در تهران درمان می‌شوند. ارتودنتیست­‌ها مشکلات موجود را درمان می‌­کنند و می‌­توانند مشکلاتی را که در حال توسعه هستند شناسایی کنند و قبل از بروز کامل مشکل برای حل آنها اقدام به موقع انجام دهند. این دندانپزشکان بیماران را در هر سنی درمان می‌­کنند.

ارتودنتیست‌­ها برای هر بیمار یک برنامه درمانی سفارشی ایجاد می‌­کنند. این متخصصین از معاینات حضوری و همچنین عکس‌های دو بعدی یا سه بعدی و  قالب‌های دندان‌ برای ایجاد یک برنامه درمانی شخصی برای هر بیمار استفاده می‌کنند. افرادی که در این زمینه فعالیت می­‌کنند، می‌توانند در داشتن لبخندی زیباتر به شما کمک کنند. نکته مهم این است که به بهترین دکتر ارتودنسی در تهران مراجعه کنید تا در نهایت بتوانید نتایج بهتری کسب کنید.

بهترین دکتر ارتودنسی در تهران

شناخت بهترین پزشک ارتودنسی در تهران به شما کمک می‌­کند تا بتوانید از برترین خدمات استفاده کنید. در شهر بزرگ تهران متخصصین بسیاری در این زمینه کار می­‌کنند. با این حال انتخاب یک متخصص خبره که به طور خاص در این زمینه فعالیت می‌­کند، کار ساده‌­ای به نظر نمی‌­رسد. سایت‌­های معتبر پزشکی مانند الو پزشک، بهترین پزشکان در هر حیطه‌­ای را به شما معرفی می­‌کنند. در زمینه خدمات مرتبط با دندانپزشکی نیز می‌توانید با مراجعه به لیست ارائه شده در سایت ما، دندانپزشک مورد نظر خود را انتخاب کنید. علاوه بر این لیستی از برترین متخصصین ارتودنسی کشور به صورت منطقه به منطقه نیز ارائه شده است که می‌­توانید بر حسب محل زندگی خود، نزدیک‌ترین دندانپزشک را پیدا کنید.

روش هماهنگی با بهترین دکتر ارتودنسی

هر زمان که قصد مراجعه به بهترین دکتر ارتودنسی در تهران را داشته باشید، با طی کردن چند گام ساده می‌توانید نوبت خود را رزرو کنید. در ابتدا به سایت ما مراجعه و پس از اطمینان، پزشک مدنظر خود را انتخاب کنید. پس از آن می‌توانید با شماره‌­های درج شده تماس بگیرید. فراموش نکنید که نام الو پزشک را در زمان تماس با مطب، به عنوان معرف خود عنوان کنید تا بتوانید از خدمات بهتری بهره‌­مند شوید. پس از آن نوبت ویزیت حضوری را مشخص و در موعد مقرر به پزشک مراجعه کنید.

ویژگی‌های بهترین متخصص ارتودنسی در تهران

هنگام انتخاب یک دکتر ارتودنسی خوب در تهران، باید به چیزی بیش از خدماتی که توسط متخصص ارائه می­‌شود، تمرکز کنید و به شخصیت آنها نیز توجه کنید. این مسئله به خصوص در مورد کودکان اهمیت بیشتری پیدا می‌­کند. چرا که نحوه برخورد پزشک با کودک در مراقبت و ادامه درمان تاثیر به سزایی خواهد داشت. در زیر برخی از ویژگی‌­های بهترین ارتودنتیست را مرور می‌­کنیم.

✅ تعامل نزدیک با بیمار: بسیاری از کودکان و نوجوانان از دندانپزشکی می‌­ترسند. به همین دلیل ایجاد یک رابطه دوستانه از سوی پزشک با آنها بسیار مهم است. به طور کلی آن‌ها باید در موقعیتی باشند که با شما و کودک صحبت‌های کوچکی داشته باشند، قبل از انجام عمل‌ها احساس راحتی کنند و وقتی فرآیندهای درمان ناراحت‌کننده می‌شوند، به آنها آرامش دهند.

✅ قابل اعتماد باشند: قابل اعتماد بودن جزء حیاتی هر مراقبت پزشکی مرتبط با دندان است. همچنین توجه به این نکته ضروری است که فرآیندی است که سال ها طول می­‌کشد و بنابراین نیاز است که بیمار در موقعیتی قرار گیرد که با آنچه متخصص ارتودنسی می‌گوید، راحت باشد.

✅ توجه به جزئیات: اصلاح دندان به هیچ وجه به سادگی سایر خدمات دندانپزشکی معمول مانند عصب­‌کشی یا فیلرهای دندانی نیست. این کار نیاز به فردی دارد که به جزئیات توجه زیادی داشته باشد تا ببیند آیا وضعیت دندان­‌های بیمار از زمانی که استفاده از بریس، اینویزیلاین یا پروتزهای مصنوعی خود را شروع کرده است، بهبود یافته است یا خیر.

✅ استانداردهای بالای حرفه­ای: بهترین ارتودنتیست در تهران کسی است که بالاترین استانداردهای دندانپزشکی حرفه‌­ای را در طول تعامل شما حفظ کند. اول از همه، او باید آموزش ببیند، صلاحیت پزشکی و مجوز و گواهی فعالیت داشته باشد. همچنین او باید تجربه عملی در رسیدگی به بیماران با مشکلات مشابه داشته باشد.

✅ ارتباط خوب با کودکان: بهترین متخصص ارتودنسی در تهران می­‌تواند باعث آرامش و احساس راحتی کودک در هنگام ویزیت کودک یا هنگام آماده شدن برای برنامه درمانی کودک شود.

ویژگی‌های بهترین متخصص ارتودنسی در تهران

نکات مهم در زمان ارتودنسی

زمانی که به بهترین دکتر ارتودنسی در تهران مراجعه می­‌کنید، مهم است که نکات مراقبتی قبل و بعد از آن را نیز رعایت کنید.

‼️ هرگز از ویزیت‌­های دوره­ای دندانپزشکی غافل نشوید. مهم است که هیچ وقت ملاقات دندانپزشکی را از دست ندهید. بهترین پزشک ارتودنسی با دقت یک طرح برای دندان‌های شما تنظیم کرده است. این طرح شامل زمان‌های خاصی است که بریس‌های شما باید تنظیم شوند. پیروی نکردن از برنامه قرارهای ملاقات این جدول زمانی را مختل می‌­کند و ممکن است شما را مجبور کند که بریس‌­ها را برای مدت طولانی تر از آنچه در ابتدا انتظار می رفت، نگه دارید.

‼️ دندان­‌های خود را به خوبی تمیز کنید. تمیز کردن دندان‌ها ممکن است کمی پیچیده‌تر از قبل از قرار دادن بریس‌ها باشد. دندانپزشک به احتمال زیاد مسواک مخصوصی را توصیه می‌­کند که به از بین بردن پلاک کمک می­‌کند. آنها همچنین ممکن است استفاده از نخ دندان و خمیر دندان و دهانشویه تخصصی را پیشنهاد کنند.

‼️ مراقب تغذیه خود باشید. هنگام استفاده از بریس باید مراقب چیزهایی باشید که می­‌جوید یا گاز می­گیرید. شما باید از گاز گرفتن هر چیزی که خیلی سفت است خودداری کنید، در غیر این صورت ممکن است آسیبی به براکت‌­ها وارد شود. همچنین بهتر است که از مصرف غذاهای خیلی چسبناک و شیرین پرهیز کنید، زیرا این غذاها در صورتی که به درستی از سطوح دندان ها و لثه پاک نشوند، ممکن است باعث بیماری لثه و حفره شوند.

‼️ درد ارزشش را دارد. به یاد داشته باشید که دردی که ممکن است اکنون احساس کنید (مخصوصاً زمانی که برای اولین بار بریس ها قرار داده می شوند) دائمی نخواهد بود. دهان شما به تدریج به بریس­‌ها عادت می­‌کند و با گذشت زمان آنها را به عنوان بخشی از دهان خود می­‌پذیرد.

راه‌های یافتن بهترین پزشک ارتودنسی در تهران

برای این که بتوانید بهترین پزشکان در هر حیطه‌­ای را پیدا کنید، روش‌­های مختلف وجود دارد. توصیه‌­هایی که دیگران به شما می‌­کنند احتمالا یکی از مهم‌ترین مواردی است که بر روی تصمیم شما اثر می­‌گذارد. امروزه تبلیغات فزاینده­ای از طریق صفحات مجازی انجام می‌شود که البته همه آنها قابل اعتماد نیستند. در این میان سایت‌­های تخصصی معرفی پزشکان می‌توانند بهترین‌­ها، از جمله بهترین دندانپزشک ارتودنسی در تهران را به شما معرفی کنند. الو پزشک به عنوان یکی از برترین و معتبرترین مجموعه‌­های پزشکی، بهترین افراد را به شما پیشنهاد می‌کند. شما می‌توانید از خدمات مشاوره رایگان ما نیز استفاده کنید.

کلام آخر

همانطور که گفتیم، دندان‌ها علاوه بر نقش بزرگی که در سلامت گوارش دارند، بر روی زیبایی چهره نیز تاثیر بسزایی دارد. اگر دندان‌های شما صاف و ردیف نباشند می‌توانند حالت فک شما را تغییر دهند. پس ارتودنسی کردن دندان‌ها امری بسیار مهم برای کسانی است که به آن نیاز دارند. برای انجام این کار می‌بایست پزشک ماهر و باتجربه‌ای را انتخاب کنید تا نهایت رضایت را داشته باشید.

نظرات در مورد بهترین ارتودنتیست در تهران

از این که تا انتهای مقاله همراه ما بودیم بسیار سپاس‌گذاریم. حال اگر سوالی در ذهنتان باقی مانده، می‌توانید آنرا در همین قسمت مطرح کنید تا کارشناسان ما کمتر از 24 ساعت به آنها پاسخ دهند. همچنین اگر تجربه انجام این جراحی را داشته‌اید با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید. الو پزشک بصورت 24 ساعته با مشاوره رایگان در خدمت شما عزیزان است.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا