جراحی زیبایی

لیفت چشم چیست؟

چشم‌های جذاب و دلربا، هنگامی که به آن‌ها خیره می‌شوید می‌تواند دریچه‌ای به دنیای اسرار آمیز به درون باز کند. دو سیاهچاله کوچک با جاذبه قوی به عنوان سَمبُل بینایی و عضو اصلی ذلفریب بودن چهره شما است. اما گاهی گذر سال‌های عمر، می‌تواند پلک‌هایی که محافظ بینایی‌تان هستند، دچار تغییر و افتادگی کند. عواملی مثل وراثت یا استرس هم می‌تواند باعث افتادگی پلک‌ها و پُف زیر چشم‌ها شود. در چنین شرایطی استفاده از روش‌های به روز دنیا برای ترمیم زیبایی آسیب دیده، بهترین راهکارِ افزایش اعتماد به نفس است. یکی از راهکارهای محبوب، لیفت چشم است. لیفت چشم توسط مخصص پوست و مو و همچنین توسط بهترین جراحان پلاستیک به روش‌های گوناگون که هر کدام ویژگی‌های مثبت و منحصر به خودشان را دارند. برای افراد با نیازهای متفاوت انجام می‌شود. مجموعه الو پزشک با گرد‌آوری انواع روش‌های لیفت چشم برای تمامی افراد با هر شرایطی، شما را در پیدا کردن بهترین راه‌حل برای لیفت چشم‌هایتان و لذت بردن از زیبایی کمک می‌کند.

فهرست مطالب

مفهوم لیفت چشم

لیفت چشم، به طور کلی به بالاکشیدن پلک ها (یا ابرو و شقیقه) به کمک روش های گوناگون گفته می شود. اغلب اوقات با افتادگی پلک بالا، میدان دید افرادی که دچار این عارضه هستند، کاهش پیدا می کند. لیفت چشم می تواند علاوه بر این که زیبایی چشم ها را افزایش می دهد. باعث بهبود بینایی هم می‌‌شود. محبوبیت و کاربرد لیفت چشم سبب شده است تا روش های زیادی برای از بین افتادگی پلک و پُف زیر چشم، اِبداع شود. البته لیفت چشم ها می تواند گودی و تیرگی زیر چشم نیز از بین ببرد و حالت بسیار جذاب و دلربایی به چشم های شما بدهد. متقاضیان لیفت چشم، اَعم از خانم‌ها و آقایان با توجه به شرایط مالی و فیزیکی با  یک جلسه مشاوره رایگان توسط بهترین پزشکان لیفت چشم، می توانند بهترین و مؤثر ترین روش لیفت چشم که برایشان مناسب است، انجام دهند. هر کدام از انواع لیفت چشم، مزایا و معایب خودش را دارد و برای بدن های مختلف، نتیجه متفاوتی را نیز در پی دارد.

Eyelid surgery, or blepharoplasty, is a surgical procedure to improve the appearance of the eyelids. Surgery can be performed on the upper lids, lower lids or both. Whether you want to improve your appearance or are experiencing functional problems with your eyelids, eyelid surgery can rejuvenate the area surrounding your eyes. From Plasticsurgery.

چرا لیفت چشم؟

عواملی مانند افتادگی پلک و یا پایین بودم قسمت انتهایی چشمان شما می‌تواند باعث کاهش زیبایی آنها شود. با انجام جراحی لیفت چشم -و یا حتی انجام روش‌های غیر جراحی- به چشم‌های خود ظاهری زیبا می‌بخشید. جوان دیده‌شدن صورت شما به فرم چشم‌هایتان نیز وابسته است؛ هرچه جذاب‌تر و خمارتر به نظر برسند، گیرایی آنها بیشتر می‌شود. 

انواع لیفت چشم

روش‌های گوناگونی که برای جلوه بخشی به چشم‌ها، به همراه رفع افتادگی پلک بالا و پایین، در کنار از بین بردن حلقه‌های تیره رنگ و چروک‌های پنجه کلاغی اطراف چشم‌ها وجود دارد، برای افراد با شرایط متفاوت، امکان لیفت چشم و افزایش جذابیت چهره را فراهم کرده است. برخی از روش‌های لیفت چشم به صورت دائمی و بعضی از آن‌ها موقتی هستند. ماندگاری روش‌های نیازمند به ترمیم، با توجه به نوع لیفت چشم و شرایط بدنِ زیباجو، متفاوت است.

انواع لیفت چشم

لیفت چشم با جراحی

یکی از راهکار‌های دائمی برای رهایی از پلک‌های افتاده و پُف زیر چشم، جراحی پلک یا بلفاروپلاستی است؛ شما با انجام دادن جراحی بلفاروپلاستی می‌توانید برای همیشه از چشم‌های جذاب و گیرا لذت ببرید. البته جراحی پلک مثل جراحی چشم گربه‌ای می تواند علاوه بر رفع مشکلات پلک‌ها، حالت چشم‌ها را تغییر دهد و جلوه‌ای دلفریب به آن‌ها ببخشد. جراحی پلک با حذف چربی و پوست اضافه، نواقص چشم‌ها را برطرف می‌کند.

لیفت چشم با نخ

در واقع همان لیفت چشم بدون جراحی است. این روش توسط دکتر زیبایی و متخصص پوست و مو، با واردکردن نخ‌های مخصوص (که اصطلاحاً به آن‌ها نخ خاردار می‌گویند) در پوست و کشیدن آن به اندازه کافی و سپس با بخیه زدن آن، بافت عضله شقیقه‌ها را که توسط خارهای بسیار ریز نخ به سمت بالا کشیده شده است. با بالا رفتن پوست در ناحیه ابرو یا شقیقه افتادگی پلک‌ها از بین می‌رود و چشم‌ها به شکل بسیار جذابی به سمت بالا متمایل می‌شوند. این روش تحت بی حسی موضعی و در مدت زمان کمی انجام می‌شود. بنابر این نیاز بیهوشی ندارد. همچنین استفاده از روش لیفت چشم با نخ، چین و چروک‌های اطراف چشم‌ها نیز به دلیل کشیده شدن پوست از بین خواهند رفت. لیفت چشم با نخ می‌تواند تا 2 ماه ماندگاری داشته باشد.

لیفت چشم با تزریق بوتاکس

ماده بوتاکس درواقع نوعی سم بسیار ضعیف است که باعث از کار افتادن عَصب‌های حرکتی در عضله‌ای که به آن تزریق شده می‌شود؛ بنا‌بر‌این به طور مستقیم نمی‌توانیم با تزریق بوتاکس، چشم‌ها را لیفت کنیم. اما، با تزریق بوتاکس به ابروها پوست ناحیه اطراف ابرو به سمت بالا کشیده می‌شود. در نتیجه می‌تواند منجر به محو شدن خطوط اطراف چشم‌ها به همراه رفع افتادگی پلک شود. استفاده از این روش می‌تواند تا 3 ماه دوام و ماندگاری داشته باشد. 

لیفت چشم با تزریق ژل

ژل‌ها نوعی فیلر پُرکننده شناخته می‌شوند که تقریباً در تمام نقاط صورت و بدن قابل استفاده هستند. تزریق ژل هیالورونیک اسید، از بِرندهای معتبر و دارای مجوز به اطراف چشم‌ها بسیار رایج است. در این روش پزشک مخصص پوست و مو، با تزریق ژل به گودی زیر چشم و فرورفتگی‌های اسخوان ابرو، با پر شدن این نواحی علاوه بر رفع تیرگی و گودی یا اصلاح پُف زیر چشم‌ها، می‌تواند تا حدودی حالت چشم‌ها را هم زیباتر کند و به جذابیت آنها بیافزاید. در این روش  چشم و ابرو انجام می‌شود. البته توسط ژل نیازمند به ترمیم است و با توجه به نوع و بِرند ژل تزریق شده، ماندگاری متفاوتی دارد.

لیفت چشم با تزریق چربی

تزریق چربی روشی است که با استخراج چربی از نقاط مختلف بدن فرد مراجعه کننده و تزریق آن به نقاط گوناگون صورت و بدن انجام می‌شود. تکنیک با تزریق چربی، شبیه به روش با تزریق ژل است. تنها جنس فیلر پُر کننده و ماندگاری آن متفاوت است. استفاده از این روش برای اصلاح نقوص چشم‌ها و پلک، می‌تواند تا 2 سال ماندگار باید و بعد از آن باید نمدید شود.

لیفت چشم با تزریق چربی

لیفت چشم با طب سوزنی

در طب سنتی، با واردکردن سوزن‌های‌ کوچک و ظریف ِمخصوص انجام‌دادن با طب سوزنی، در پوست اطراف چشم‌ها، یک شوک ریز به عصب‌های این نقطه وارد می‌شود. این شوک باعث افزایش گردش خون و جریان الکتریکی در پوست اطراف چشم‌ها می‌شود؛ می‌تواند چروک‌های پنجه کلاغی اطراف چشم‌ها را برطرف کند. به علاوه تحریک پوست و عضله در این نقطه باعث تولید کلاژن و آلاستین به همراه ترشح هورمون اَندروفین می‌شود. به همین دلیل با جوان سازی پلک‌ها و اطراف چشم، افتادگی و آثار پیری سلول‌ها نیز از بین می‌رود. در نتیجه، حالت چشم‌ها به متمایل به سمت بالا و بسیار جذاب یا اصطلاحاً لیفت می‌شود. استفاده از تکنیک نیاز به چند جلسه تمدید و انجام متعدد دارد تا تأثیر قابل توجه و ماندگاری از خود به جا بگذارد.

لیفت چشم با ماساژ صورت (یوگای صورت)

تکنیک‌های ماساژ می‌توان باعث بهبود جریان گردش خون شود. ماساژ صورت به طور صحیح و با به کارگیری روش‌های اصولی، همراه با افزایش گردش خون و تولید کلاژن، باعث ترمیم بافت اطراف چشم و پلک‌ها می‌شود که می‌تواند به رفع گودی و تیرگی زیر چشم کمک کند. البته افزایش کلاژن منجر به لیفت و سفت شدن پوست می‌شود؛ بنابراین پوست صورت در نقاط اطراف چشم و ابروها، افتادگی پلک رفع می‌شود و چشم‌ها به سمت بالا کشیده می‌شوند. ناگفته نماند که استفاده از سِرم‌های تقویتی و روغن‌های مفید برای پوست حین ماساژ صورت، به تقویت و کشیده‌شدن پوست کمک می‌کند. لیفت چشم با استفاده از ماساژ نیازمند تداوم است تا به بهترین نتیجه برسید. این روش ممکن است کمی زمان بر باشد اما نتیجه آن ماندگاری نسبتاً خوبی دارد.

لیفت چشم با لیزر

استفاده از اشعه‌های لیزر فرکشنال CO2 در نواحی اطراف چشم، باعث تحریک پوست و تولید کلاژن می‌شود. رفع جین و جروک و اُسکار به همراه افزایش قابلیت ارتجاعی پوست، می‌تواند باعث بهبود افتادگی پلک‌ها و کشیده‌شدن آن‌ها به سمت بالا شود. اما با پرتو لیزر باید به طور متناوب و طی چند جلسه انجام شود تا اثرات قابل مشاهده‌ای از خود به جا بگذارد.

لیفت چشم با لایه‌برداری شیمیایی

موادی مثل اسید آزلائیک که برای لایه‌برداری و مرطوب کردن پوست نقاط حساس صورت استفاده می‌شود، می‌تواند با لایه‌برداری ناحیه اطراف چشم‌ها، باعث شفافیت و کلاژن‌سازی شود. این امر گودی و تیرگی زیر چشم‌ها را کاهش داده و با افزایش اِلاستین و کلاژن، خاصیت ارتجاعی پوست افزایش پیدا می‌کند که می‌تواند منجر به سفت‌شدن پوست شود.

لیفت چشم با میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ، روشی برای احیای پوست صورت است. با ورود سوزن‌های مخصوص یک بار مصرف در دستگاهی به نام دِرماپِن، توسط متخصص پوست و مو به پوست نواحی اطراف چشم، تولید کلاژن به همراه افزایش گردش خون باعث ترمیم پوست و عضله این نقاط می‌شود. با سفت شدن پوست پلک بالا و پایین، حلقه‌های تیره و پُف زیر چشم از بین می‌رود و پوست پلک بالا هم می‌شود.

بهترین دکتر لیفت چشم در تهران

از آنجایی که پلک‌ها در نقطه بسیار حساسی از صورت و در مرکز توجه قرار دارند؛ هرگونه اقدام به ترمیم بافت یا عمل زیبایی و درمانی در این نقطه حتماً باید توسط بهترین جراح پلاستیک و دکتر پوست در تهران انجام شود. به زیبا جویانی که قصد انجام لیفت چشم را دارند، توصیه می‌کنیم که حتما به پزشکان باتجربه و متخصص در این زمینه مراجعه کنید؛ زیرا، در نظر نگرفتن تَبحر و تجربه جراح می‌تواند باعث ایجاد ظاهر ناخوشایند یا حتی آسیب رساندن به بینایی و چشم‌ها شود.

بنابراین، بهتر است برای در امان ماندن از عواقب و خطرات بعد از لیفت چشم‌ها، به مراکز معتبر و دارای مجوز مراجعه کنید. مجموعه الو پزشک با معرفی و ارائه لیستی از بهترین دکتر لیفت چشم در تهران، در کنار شماست تا بتوانید با اصلاح نقص و عیب‌های پلک بالا و پایین، زیبایی صورتتان را به سال‌های اوج جوانی و زیبایی خود برگردانید و از ظاهر دلفریب چشم‌هایتان در آینه لذت ببرید.

بهترین کلینیک‌های لیفت چشم در تهران

انجام اقدامات و عمل‌های جراحی زیبایی (و درمانی) در بهترین کلینیک های جراحی پلک و بهترین کلینیک های پوست و مو که از جدیدترین روش های عمل زیبایی استفاده می کنند، روشی مطمئن برای رسیدن به چهره ایده آل و جوان است. در واقع، با مراجعه به کلینیک هایی که از امکانات و تجهیزات پیشرفته برخوردارند و همچنین، از تجربه بهترین پزشکان برای لیفت چشم بهره می برند، می تواند تضمین کننده سلامت و زیبایی شما باشد. مجموعه پزشکی ما با بهترین کلینیک لیفیت چشم و جراحی پلک در تهران، انتخاب مناسب ترین کلینیک ها با هزینه های منصفانه را برای شما آسان کرده است. می توانید به راحتی به لیستی از معتبرترین کلینیک ها دسترسی داشته باشید.

بهترین پزشکان و کلنیک های لیفت چشم در ایران

ما برای آن دسته از عزیزانی که در تهران سکونت ندارند، یا به هر دلیل دیگری نمی‌توانند برای انجام خدمات زیبایی به این شهر بیایند، لیستی از بهترین پزشکان لیفت چشم در ایران و بهترین کلینیک پوست و مو و جراحی پلک در ایران را بعد از بررسی‌های دقیق تهیه و ارائه کرده‌ایم. می‌توانید با مراجعه به این مقالات و استفاده از لیست تفکیک شده بر اساس شهرهای ایران، با توجه به محل زندگی خود نزدیکترین، برترین و خوشنام‌ترین پزشکان و کلینیک‌های لیفت چشم را انتخاب کنید. 

بهترین پزشکان و کلنیک های لیفت چشم در ایران

مزایا و معایب لیفت چشم

لیفت چشم می‌تواند تأثیرات مثبت زیادی روی چهره شما بگذارد. علاوه بر جوان سازی و افزایش جذابیت چشم‌ها، بهبود میدان دید و تقویت بینایی هم حاصل می‌شود. با برطرف شدن مشکلات افتادگی پلک بالا و پایین و رفع تیرگی و گودی زیر چشم، آثار افزایش سن از صورت شما محو می‌شود. به علاوه رفع افتادگی پلک‌ها می‌تواند صورت شما را از حالت غمگین و خسته خارج کند و شادابی و نشاط را به چهره‌تان بازگرداند. البته انجام دادن روش‌های زیبایی در صورتی که توسط متخصصین با سابقه و با تجربه انجام نشود، می‌تواند معایب و مشکلاتی برای شما به وجود بیاورد که با توجه به روشی که برای لیفت چشم انتخاب می‌کنید، متفاوت است.

مراقبت‌های قبل از لیفت چشم

🔸 روز قبل، استحمام کنید.

🔸 در روز جلسه بهتر است با آرامش خاطر در کلینیک حاضر شوید.

🔸 شب قبل، یک وعده غذای سبک و مغذی میل کنید.

🔸 توصیه می‌شود که به مدت یک هفته قبل، دخانیات استفاده نکنید.

🔸 از 7 روز قبل، از داروهای رقیق کننده و منعقد کننده خون استفاده نکنید.

🔸 بهتر است حداقل یک هفته قبل، از مصرف نوشیدنی‌های الکلی، اجتناب کنید.

⚠️ توصیه می‌کنیم که قبل از انجام دادن هرگونه اقدام زیبایی برای لیفت چشم، جراح را در جریان سوابق پزشکی خود به طور کامل قرار دهید.

مراقبت‌های بعد از لیفت چشم

🩹 در صورت بروز هرگونه عارضه غیر عادی حتماً به پزشک خود اطلاع دهید.

🩹 بهتر است، بسیار مراقب ضربه و آسیب نرسیدن به این نقطه صورت باشید.

🩹 هنگام خوابیدن، سرتان را بالاتر از سایر نقاط بدن قرار دهید و به پشت بخوابید.

🩹 مصرف نوشیدنی‌های الکلی و استعمال دخانیات حداقل تا یک هفته بعد، توصیه نمی‌شود.

🩹 تا زمان بهبودی تقریبی پلک‌ها و پوست اطراف چشم‌ها، از استحمام طولانی، رفتن به استخر و سونا، خودداری کنید.

🩹 توصیه می‌شود تا 10 روز بعد از هرگونه اقدام زیبایی برای، از انجام دادن ورزش و فعالیت‌های سنگین، اجتناب کنید.

هزینه

هزینه لیفت چشم، با توجه به روشی که انتخاب می‌کنید متفاوت است. البته میزان تخصص و مهارت پزشک پوست و مو یا جراح پلاستیک، به همراه سطح کیفیت و خدمات پرسنل کلینیک و مرکز زیبایی که به آن مراجعه می‌کنید، می‌تواند روی هزینه لیفت چشم تأثیر بگذارد. زیباجویانی که قصد لیفت چشم دارند، می‌توانند با بهره‌گیری از لیست بهترین پزشکان و لیست بهترین کلینیک‌های زیبایی در سایت الو پزشک (aloopezeshk) با در نظر گرفتن شرایط شخصی‌شان و با خیال راحت، به مطمئن‌ترین راه برای جوان‌سازی و زیبایی صورت دست پیدا کنند.

کلام آخر

جذابیت و فریبندگی چشم ها، می‌تواند چهره شما را بسیار دلربا و شیرین کند. با افزایش سن یا عوامل موروثی و محیطی، پُف زیر چشم، افتادگی پلک‌ها، گودی و حلقه‌های تیره زیر چشم می‌تواند از زیبایی صورت شما بکاهد. با انجام دادن لیفت چشم، شما می‌توانید علاوه بر جوان‌سازی و زیبایی چشم‌ها، حالت دلنشینی به آن‌ها بدهید. همچنین با رفع افتادگی پلک بالا، میدان دید افزایش پیدا می‌کند و مشکلات کاهش بینایی هم برطرف می‌شوند. امروزه روش‌های متعددی برای لیفت چشم وجود دارد که متقاضیان برای انجام دادن این کار، با توجه به سلیقه و شرایطشان می‌توانند بهترین شیوه لیفت چشم را انتخاب کنند تا از چشم‌های جذاب و نگاه نافذ لذت ببرند.

نطرات در مورد جراحی لیفت چشم

از این که تا انتهای مقاله همراه ما بودیم بسیار سپاس‌گذاریم. حال اگر سوالی در ذهنتان باقی مانده، می‌توانید آنرا در همین قسمت مطرح کنید تا کارشناسان ما کمتر از 24 ساعت به آنها پاسخ دهند. همچنین اگر تجربه انجام این جراحی را داشته‌اید با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید. الو پزشک بصورت 24 ساعته با مشاوره رایگان در خدمت شما عزیزان است.

دیدگاهتان را بنویسید

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا