جراحی زیبایی

جراحی بوکال فت چیست؟

در این مقاله می‌خواهیم شما را با تخلیه بوکال فَت (Buccal Fat) یا چربی داخل دهانی که یکی از پرطرفدارترین عمل‌های زیبایی صورت است، آشنا کنیم. از رازهای جذابیت چهره، داشتن گونه‌های برجسته با فک‌های تیز و زاویه‌دار است که می‌تواند در نگاه اول چشم‌های همه را به زیبایی شما خیره کند. در گذشته داشتن صورت پُر و گِرد از معیارهای زیبایی به حساب می‌آمد؛ اما در زیبایی شناسی و دنیای مُد و فشن امروز، صورت استخوانی با برجستگی‌های مشخص از استاندارد‌های زیبایی و دلنشین بودن چهره شناخته می‌شود. 

ممکن است شما هم آرزوی داشتن چهره زاویه‌دار و جذاب داشته باشید؛ اما به دلیل افزایش وزن، یا به طور مادرزادی صورتتان گرد است لُپهای بزرگی دارید؛ گاهی اوقات هم زیاده روی در مصرف الکل یا ابتلا به بیماری‌های خاص (مثل مشکلات کلیوی و بیماری‌های تیروئید) باعث تحمع بافت چربی در گوشه لَب‌ها یا به اصطلاح لُپ‌هایتان می‌شود. در چنین شرایطی به سادگی و پس از گذشت چند ساعت با عمل سرپایی تخلیه چربی صورت به روش بوکال فت می‌توانید به چهره مُدلینگ و دلفریب دست پیدا کنید. البته شما با انجام دادن این عمل زیبایی، نگران باقی ماندان زخم یا خطر عقب ماندن از کارهای روزمره به خاطر گذراندن دوره نقاهت پس جراحی شوید. چراکه بوکال فت تحت بی‌حسی موضعی انجام می‌شود و چربی‌های اضافه، از داخل بافت نرم دهان تخلیه شده و هیچ گونه اُسکار از خود به جا نمی‌گذارد. تیم الو پزشک در کنار شماست تا با مزایا و چگونگی انجام این روش آشنا شویم.

فهرست مطالب

مفهوم بوکال فت

چربی بوکال، به تجمع بافت لیپید (چربی) بین استخوان گونه و استخوان فَک می‌گویند که اصطلاحاً به آن لُپ می‌گوییم. این پَدهای چربی در فرم و شکل‌گیری صورت شما تأثیر زیادی دارند. با تخلیه چربی بوکال که یک عمل جراحی سرپایی است و در مدت کوتاهی انجام می‌شود، خط گونه و برجستگی فک‌ها در چهره نمایان می‌شوند. تناسب بین دوطرف صورت پس از انجام دادن این جراحی یکی از مهم‌ترین فاکتورهای موفقیت آمیز بودن این عمل زیبایی است. به همین خاطر، (Buccal Fat) در عین این که یک عمل ساده می‌باشد، نیازمند دقت و مهارت بالای پزشکی که به آن مراجعه می‌کنید دارد. چراکه پدهای چربی داخل دهان بسیار مقاوم هستند و با رژیم غذایی و ورزش به سادگی از بین نمی‌روند. 

برای تخلیه، پزشک جراحی پلاستیک، یا جراح فک و صورت ابتدا با محاسبه نسبت‌های زاویه‌ای با توجه به فرم صورت شما برای مدلینگ صورت از تکنیک‌های تناسب اجزای صورت، مقدار خارج‌کردن پدهای چربی را مشخص کرده و پس از ایجاد بُرش‌های کوچک در حفره دهانی از سمت داخل گونه‌ها به روش‌های مختلف (استفاده از لوله‌های کوچک یا به وسیله اَنبُر مخصوص) تخلیه می‌کند. سپس به وسیله نخ بخیه قابل جذب، شکاف‌ها را بخیه می‌زند. البته به تازگی روش تخلیه چربی بوکال به کمک اشعه لیزر، توسط پزشکان متخصص زیبایی و فک و صورت بدون خونریزی و بخیه، امکان پذیر است.

پس از تخلیه چربی بوکال زیباجو  می‌تواند از آن برای تزریق به هر نقطه صورتش استفاده کند. پس از گذشت چند هفته، زخم‌های داخل دهان ترمیم و نخ‌های بخیه چذب می‌شوند. این روش تقریباً ماندگاری دائمی دارد. زیرا تجمع چربی بوکال پس از تخلیه، به ندرت پیش می‌آید. البته رعایت رژیم غذایی سالم و کم کالری هم در ماندگاری این عمل زیبایی نقش دارد.

Buccal fat is fat between your cheekbones and jaw bones in your face. These fat pads help make up the shape of your face. Buccal fat removal is a surgery to remove the fat in this area of your face. This can highlight the bone structure in your face, especially your cheekbones and the hollowed-out areas between your cheeks and jawline. The procedure is also sometimes called a cheek reduction. From Clevelandclinic.

چرا بوکال فت؟

همه ما می‌دانیم که زیبایی صورت، نقش بسیار زیادی در اعتماد به تفس و احساس رضایت از خودمان دارد. چهره‌ای دلنشین، با تناسب تمام اجزا صورت و برجسته‌کردن زیبایی‌های آن می‌تواند نقطه قوتی در زندگی‌مان باشد. اما گاهی رژیم غذایی ناسالم و بیماری‌های پیش‌بینی نشده، می‌تواند به زیبایی ما آسیب بزند. گاهی هم ممکن است که ما از ویژگی‌های صورتمان رضایت نداشته باشیم و برای برطرف‌کردن نقص‌های چهره، از جراحی زیبایی کمک بگیریم. تخلیه چربی بوکال (لُپ) که به آن عمل جراحی بوکال فت هم می‌گویند، یکی از راحت‌ترین جراحی‌های زیبایی صورت برای کانتورینگ و مدلسازی صورت است. 

شما با تخلیه چربی‌های اضافه از داخل دهان، بدون  به جا ماندن هیچ آثاری از جراحی می‌توانید به ظاهری زیبا و متاسب، با گونه‌های برجسته و جذاب، فک زاویه‌دار و دلفریب دست پیدا کنید. این جراحی بدون نیاز به بی هوشی است و بسیار ساده و سطحی انجام می‌شود. بنابر این نیاز به نگرانی‌های ریکاوری و عوارض بی هوشی ندارید. همچنین، برش‌های کوچک داخل دهان با نخ بخیه قابل جذب ترمیم می‌شوند؛ به این ترتیب شما رنج و درد کشیدن بخیه را هم نخواهید داشت.

جراحی بوکال فت مناسب چه کسانی است؟

روشی سریع برای رسیدن به چهره جذاب است؛ تقریبا برای خانم‌ها یا آقایانی که قصد کانتورینگ و زاویه‌سازی صورتشان را دارند، مناسب است. امروزه تعداد بسیار زیادی از جمله سلبریتی‌ها مثل بِلا حدید (Bella Hadid) مُدل فَشن و مارگو رابی (Margot Robbie) بازیگر معروف هالیوودی و بسیاری از افراد مشهور دیگر این عمل زیبایی را انجام داده اند. به طور کلی کسانی که ویژگی‌های زیر را دارند،

✔️ اشخاصی که اضافه وزن دارند.

✔️ افرادی کسانی صورت گِرد دارند.

✔️ کسانی که گونه‌های بزرگی دارند.

✔️ اشخاصی که چربی‌های صورتشان بیش از استانداردهای زیبایی، تَجمُع پیدا کرده است.

جراحی بوکال فت مناسب چه کسانی است؟

مدت زمان انجام بوکال فت چقدر است؟

با توجه به این که تخلیه چربی بوکال، نیاز به بی هوشی ندارد و تحت بی حسی موضعی انجام می‌شود، مدت زمانی که برای عمل جراحی بوکال طول می‌کشد، از ابتدای ایجاد شکاف در داخل دهان تا پس از تخلیه چربی‌های رسوب شده و بخیه زدن برش‌های کوچک (معمولاً از 2 تا 5 سانتی متر) بین 30 تا 90 دقیقه طول می‌کشد. البته این عمل زیبایی به دلیل استفاده از داروهای بی حس‌کننده موضعی، نیاز به ریکاوری و بستری‌شدن ندارد.

بهترین پزشکان جراحی بوکال فت در تهران

نکته بسیار مهمی که درباره جراحی وجود دارد؛ این است که حتماً باید توسط بهترین جراح پلاستیک و جراح فک و صورت در تهران انجام شود. به زیبا جویانی که قصد انجام این کار را دارند توصیه می‌کنیم که حتما به پزشکان باتجربه و متخصص در این زمینه مراجعه کنید؛ زیرا در نظر نگرفتن این موارد عواقب ناخوشایندی به همراه دارد که می‌تواند باعث عدم قرینگی در دوطرف صورت، یا افتادگی گونه‌ها و ایجاد ظاهری نامطلوب شود.

بنابراین، بهتر است برای در امان ماندن از عواقب و خطرات بعد از جراحی بوکال فت، به مراکز معتبر و دارای مجوز مراجعه کنید. مجموعه الو پزشک با معرفی و ارائه لیستی از بهترین جراح بوکال فت در تهران، در کنار شماست تا بتوانید با زاویه‌سازی فک و برجسته‌کردن خط گونه، چهره‌ای مناسب داشته باشید و با اعتماد به نفس از زندگی خود لذت ببرید.

بهترین کلینیک های جراحی بوکال فت در تهران

انجام دادن عمل‌های زیبایی در بهترین کلینیک‌های جراحی بوکال فت که از جدیدترین روش‌های جراحی استفاده می‌کنند، روشی مطمئن برای رسیدن به چهره ایده‌آل است. در واقع، با مراجعه به کلینیک‌هایی که از امکانات و تجهیزات پیشرفته برخوردارند و همچنین، از تجربه بهترین پزشکان برای جراحی فک و صورت بهره می‌برند، می‌تواند تضمین کننده سلامت و زیبایی شما باشد. مجموعه پزشکی ما با بهترین کلینیک جراحی بوکال فت در تهران، انتخاب مناسب‌ترین کلینیک‌ها با هزینه‌های منصفانه را برای شما آسان کرده است. می‌توانید به راحتی به لیستی از معتبرترین کلینیک‌ها دسترسی داشته باشید.

بهترین پزشکان و کلینیک های جراحی بوکال فت در ایران

ما برای آن دسته از عزیزانی که در تهران سکونت ندارند، یا به هر دلیل دیگری نمی‌توانند برای انجام خدمات زیبایی به این شهر بیایند، لیستی از بهترین پزشکان جراحی بوکال‌فت در ایران و بهترین کلینیک جراحی زیبایی و جراحی فک و صورت در ایران را بعد از بررسی‌های دقیق تهیه و ارائه کرده‌ایم. می‌توانید با مراجعه به این مقالات و استفاده از لیست تفکیک شده بر اساس شهرهای ایران، با توجه به محل زندگی خود نزدیک‌ترین، برترین و خوشنام‌ترین پزشکان و کلینیک‌های جراحی بوکال فت را انتخاب کنید.

مزایا

✅ استفاده از نخ بخیه قابل جذب.

✅ نیاز به بی هوشی و ریکاوری ندارد.

✅ دوره نقاهت جراحی بوکال فت بسیار کوتاه است.

✅ درد خفیف و کنترل آسان درد بعد از جراحی بوکال‌فت.

✅ جای بخیه، اُسکار و آثار پس از جراحی روی صورت شما نمی‌ماند.

✅ روش ماندگار و تقریباً بدون بازگشت برای زاویه‌سازی فک و برحسته‌کردن گونه‌ها و حتی اصلاح فرم پیشانی است.

معایب

❌ آسیب به مجرای بزاقی.

❌ عدم تقارن در دو طرف صورت.

❌ امکان عفونت پس از تخلیه چربی.

❌ ایجاد هماتوم (تجمع خون زیر پوست) در محل جراحی.

❌ امکان ترومبوز رگ‌ها (ایجاد لخته خون و انسداد رگ‌ها).

معایب بوکال فت

مراقبت‌های قبل از جراحی بوکال فت

🩹 برای اقدام به جراحی،  شما باید بین 20 تا 60 سال سن داشته باشید.

🩹 رعایت بهداشت دندان‌ها و شست و شوی دهان قبل از عمل لازم است.

🩹 استفاده از داروهای رقیق‌کننده خون مثل آسپرین ممنوع است.

🩹 حداقل 2 تا 5 روز قبل از عمل، از مصرف نوشیدنی‌های حاوی الکل و استعمال دخانیات خودداری کنید.

🩹 اگر هرگونه حساسیت به داروهای بی حس‌کننده، مُسکن یا هر نوع داروی دیگری دارید، حتماً به پزشک خود اطلاع دهید.

مراقبت‌های بعد از جراحی بوکال فت

برای این که شما بعد از عمل بوکال‌فت به بهترین نتیجه و ظاهر زیبا برسید؛ همچنین از خطرات و عوارض احتمالی بعد از عمل بکاهید، لازم است که نکات مراقبت بعد از تخلیه چربی داخل دهان را انجام دهید. البته بعد از پایان تخلیه بوکال، پزشک نسخه دارویی و مراقبتی برای شما تجویز می‌کند. با این حال مرور این نکات و انجام‌دادن آن‌ها می‌تواند دوره بهبودی بعد از عمل را برایتان بسیار راحت‌تر کند.

🩹 برای کاهش تورم بهتر است از گِن مخصوص استفاده کنید.

🩹 شست و شو یا آبکشی دهان بعد از هربار خوردن یا نوشیدن الزامی اشت.

🩹 از هرگونه ماساژ، ضربه زدن یا آسیب رساندن به دو طرف صورت اجتناب کنید.

🩹 حتما داروهای تجویز شده توسط پزشک را تا پایان دوره تعیین شده استفاده کنید.

🩹 هنگام خواب و استراحت بهتر است از دو بالش استفاده کنید و سرتان را بالا نگه دارید.

🩹 تا یک ماه و زمان بهبود تقریبی زخم‌ها و جذب نخ بخیه، فعالیت و ورزش‌های سنگین انجام ندهید.

🩹 روزی که عمل انجام می‌دهید، پس از ترخیص و بازگشت به خانه بهتر است تا پایان شب استراحت کنید.

🩹 بازی کردن با زبان، یا هرگونه تحریک و دستکاری زخم‌های داخل لُپ می‌تواند باعث عدم تقارن دوطرف صورت، عفونت یا حتی خونریزی در محل جراحی شود.

عوارض احتمالی

عوارض بوکال فت ممکن است در اثر عدم مهارت کافی پزشک یا مساعد نبودن شرایط کلینیک یا مرکزی که به آن مراجعه می‌کنید. پس از انجام جراحی برایتان رخ دهد. اما نگران نباشید؛ این عوارض با مراجعه به پزشک و رعایت نکات مراقبتی قابل پیشگیری و درمان هستند. مواردی که ممکن است بعد از تخلیه چربی بوکال برایتان پیش بیاید عبارتند از:

⚠️ امکان تورم و خونریزی بعد از عمل.

⚠️ افتادگی گونه و نامتقارن بودن دو طرف صورت.

⚠️ محدودیت در تَکلُّم و محدودیت در حرکت‌دادن سر و گردن.

⚠️ احساس قفل‌شدن فک به همراه اسپاسم و گرفتگی عضلات ناحیه جراحی.

هزینه

هزینه تخلیه چربی بوکال با توجه به تخصص و مهارت پزشک جراح، همچنین کیفیت کلینیک و سطح خدمات پرسنل آن، به همراه فرم صورت شما و مقدار چربی که باید از ناحیه بوکال برای متعادل‌سازی چهره خارج شود، متفاوت است. همچنین این عمل زیبایی می‌تواند به صورت ترکیبی در کنار روش‌های دیگر زیبایی قرار بگیرد و هزینه ثابتی ندارد.

کلام آخر

 تخلیه چربی بین گونه‌ها و فک که اصطلاحاً به آن لُپ می‌گوییم، نام دارد. این جراحی زیبایی بدون بی هوشی و به صورت سرپایی در مدت زمان کوتاه انجام می‌شود. تخلیه چربی بوکال راه حل دائمی برای زاویه‌سازی و مدلینگ صورت است که خانم‌ها و آقایان می‌توانند با انجام دادن این عمل،  بدون اینکه هیچ گونه آثار زخم و جراحی در صورتشان نمایان شود، چهره‌ای مانند سلبریتی‌ها داشته باشند. این عمل اگر توسط پزشک متخصص انجام شود، دوره بهبود آسانی دارد و تقریبا عوارض خاصی به دنبال نخواهد داشت. این روش می‌تواند به صورت ترکیبی با عمل‌های زیبایی دیگر قرار بگیرد و حتی تزریق چربی‌های تخلیه شده از بافت نرم دهان به اعضا دیگر صورت امکان دارد.

نظرات در مورد جراحی بوکال فت

از این که تا انتهای مقاله همراه ما بودیم بسیار سپاس‌گذاریم. حال اگر سوالی در ذهنتان باقی مانده، می‌توانید آنرا در همین قسمت مطرح کنید تا کارشناسان ما کمتر از 24 ساعت به آنها پاسخ دهند. همچنین اگر تجربه انجام این جراحی را داشته‌اید با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید. الو پزشک بصورت 24 ساعته با مشاوره رایگان در خدمت شما عزیزان است.

دیدگاهتان را بنویسید

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا