جراحی زیبایی

لیفت چیست؟

 آیا تا به حال با دیدن عکس های گذشته و دیدن چهره ی با نشاط و شادابتان دوست داشته اید به روزهای اوج جوانی بازگردید؟ آیا به فکر جوان‌سازی پوستتان افتاده‌اید؟ اگر به دنبال راه‌حلی برای بازگشت طراوت پوست خود هستید، تکنیک لیفت، که از روش‌های جوان‌سازی پوست صورت و بدن می‌باشد، گزینه مناسبی برای برآورده‌کردن آرزوی شماست. این روش می‌تواند افتادگی پوست در تمامی نقاط بدن را از بین برده و علاوه بر بخشیدن پوستی صاف و بدون چروک، تا حدودی ظاهر اندام‌های افتاده و آویزان را بهبود دهد.

فهرست مطالب

مفهوم لیفت

به طور کلی کلمه لیفت معنی انتقال از قسمت پایین به سمت بالا را می‌دهد؛ در علم پزشکی و مبحث زیبایی از این تکنیک برای بالاکشیدن پوست و برطرف کردن چین و چروک به منظور جوان سازی استفاده می‌شود. هنگامی که در اثر بالا رفتن سن، چربی و ماهیچه عضلات صورت و بدن کاهش پیدا می‌کند و پوست دچار افتادگی و چین و چروک می‌شود، از این تکنیک می‌توان برای افتادگی سینه، جوان سازی گردن، رفع غبغب، افتادگی پلک، کم‌کردن فاصله لب و بینی، زاویه‌سازی فک و صورت، بالا کشیدن ابرو، حالت دادن به چشم‌ها و مژه و … استفاده کرد.

انواع روش‌ها گاهی با تکنیک‌های کم تهاجمی و غیر جراحی مثل استفاده از نخ، تزریق بوتاکس، لیزر، تزریق ژل و چربی انجام می‌شود؛ اما اگر چین و چروک ناحیه مورد نظر شما عمیق یا میزان افتادگی پوست زیاد باشد، پزشک با توجه به نوع پوست و میزان افتادگی آن جراحی لیفت را به شما پیشنهاد می‌کند. 

این روش توسط بهترین جراح پلاستیک و دکتر پوست در تهران انجام می‌گردد. البته در نظر داشته باشید اگرچه که به ظاهر روشی ساده برای جوان‌سازی پوست به نظر می‌رسد؛ اما استفاده از تکنیک‌های صحیح با توجه به نیاز زیباجو، نیازمند دانش کافی و رعایت اصول و قواعد است تا شما عزیزان به بهترین نتیجه برسید.

چرا لیفت؟

اگر شما به دنیال راهی برای زیباتر شدن و شادابی چهره و اندامتان هستید، قطعا اسم لیفت به گوشتان خورده است. با اجرای این تکنیک می‌توانید شادابی را به صورت و اندام‌های دیگر خود ببخشید؛ به طوری که صورتتان مانند صورت یک نوجوان شود. داشتن چهره‌ای جذاب به داشتن پوستی صاف وابسته است که با پیشرفت علم پزشکی دیگر نمی‌توان آنرا رویا خواند. در واقع، امروزه کشیدن پوست یکی از رازهای جوانیست. در نتیجه برای از بین بردن چین و چروک‌ها و یا برطرف کردن افتادگی در صورت و گردن خود تنها راه لیفت است. شما می‌توانید با مراجعه به برترین پزشکان و کلینیک‌هایی که این خدمات را ارائه می‌دهند، از نتایج مطلوبی برخوردار شوید.

روش‌های لیفت

لیفت صورت که به آن ریتیدکتومی (Rhytidectomy) هم می‌گویند، به روش‌های مختلفی انجام می‌شود. بعضی از این روش‌ها سریع و سرپایی هستند و نیاز به جراحی ندارند. روش‌های لیفت بدون جراحی نیازی به بی هوشی ندارند و عوارض آنها نادر است؛ همچنین، دوره نقاهت کوتاهی دارند؛ این روش‌ها که بدون بستری کردن هستند، نسبت به جراحی مقرون به‌ صرفه‌تر می‌باشند. البته این نکته را به خاطر داشته باشید که روش‌های بدون جراحی دائمی نیستند و نیاز به تمدید دارند.

 

روش‌های لیفت بدون جراحی به 5 دسته تقسیم می‌شوند که عبارتند از:

🔸 با نخ

یکی از مؤثرترین روش‌ها، برای جوان سازی و سفت شدن پوست است. در این روش متخصص پوست نخ‌های قابل جذب را با زاویه مناسب وارد پوست شما می‌کند؛ سپس تا زمانی که پوست در وضعیت مناسب قرار بگیرد، نخ‌ها را بالا کشیده و در انتها بخیه می‌زند. استفاده از نخ زیر پوست باعث تحریک و کلاژن‌سازی می‌شود. توجه داشته باشید که نخ‌های به کار رفته در این تکنیک قابل جذب هستند. مدت زمان با نخ بین 30 تا 45 دقیقه و دوام این تکنیک تقریبا به مدت دو سال است.

🔸 با لیزر

استفاده از گرما یا تاباندن اشعه پرتوهای ساطع شده از دستگاه لیزر باعث کلاژن‌سازی و سفت‌شدن پوست، در نتیجه از بین رفتن افتادگی و چین و چروک می‌شود. یکی از روش‌های مکمل پس از تزریق ژل است. مدت زمانی که برای انجام تکنیک با لیزر طول می‌کشد، حدوداً بین 30 تا 60 دقیقه و ماندگاری آن از 1 تا 3 سال‌ می‌باشد.

🔸  با تزریق بوتاکس

تزریق سم بوتولینوم زیر پوست باعث فلج شدن بخشی از ماهیچه و برطرف شدن چین و چروک‌ها می‌شود؛ که نتیجه آن بلافاصله پس از تزریق قابل مشاهده است؛ البته نتیجه اصلی تقریبا دو هفته بعد نمایان می‌شود. تزریق بوتاکس معمولا 15 دقیقه وقت لازم دارد و بین 3 تا 6 ماه ماندگار است.

🔸  با تزریق ژل

تزریق ژل برای پر کردن و حجم دادن به قسمتی از صورت یا بدن زیباجویان به کار می‌رود. هنگامی که ژل وارد ناحیه مورد نظر می‌شود با پر شدن آن بخش، چین و چروک و تیرگی‌های آن ناحیه تقریبا برطرف می‌شوند و بخش حجم گرفته به سمت بالا کشیده شده، و زمان لازم برای تزریق ژل از 15 تا 30 دقیقه است. ماندگاری انواع ژل هم معمولا بین 6ماه تا 2 سال می‌باشد.

🔸 با تزریق چربی

تزریق چربی یکی از روش‌های نیمه تهاجمی برای برطرف کردن چروک و کشیدن پوست است. در این تکنیک چربی‌های بدن خود شخص (معمولا چربی‌های ناحیه شکم و پهلو) با استفاده از تکنیک لیپوساکشن خارج شده و به قسمت‌های مورد نظر تزریق می‌شوند. ادامه فعالیت سلول‌های چربی در اندام جدید، موجب کلاژن‌سازی و برجسته‌کردن ناحیه مورد نظر می‌شود. نتایج تزریق چربی مانند تزریق ژل است ؛ اما با این تفاوت که به دلیل استفاده از بافت چربی بدن شخص زیباجو ماندگاری آن بیشتر و حدودا بین 1 تا 2 سال است.

🔸  لیفت صورت به روش طب سوزنی

 لیفتینگ صورت با طب سوزنی روشی ایمن و کم خطر برای جوان سازی پوست صورت است. در این تکنیک، سوزن‌های مخصوص با استراتژی‌های خاص که در نقاط به خصوصی از پوست وارد می‌شوند، گردش خون را به جریان انداخته و باعث تحریک کلاژن‌سازی و ترمیم سلول‌های پوست صورت می‌شود؛ در نتیجه، جوان‌سازی و سفت‌شدن عضلات را به دنبال دارد، و ظاهری جوان‌تر، با پوست سفت و کشیده شده برای شما به ارمغان می‌آورد.

روش دیگری که برای بالاکشیدن اندام‌های هر نقطه از صورت و بدن استفاده می‌شود، ‌استفاده از جراحی لیفت است. این روش در دسته روش‌های تهاجمی قرار دارد و نیازمند بی هوشی است. هنگامی که افتادگی و چروک پوست شدید باشد، از این روش برای صورت برای صاف، محکم‌کردن و جوان‌سازی پوست استفاده می‌شود. در این تکنیک پزشک جراح قسمت‌هایی از پوست را برش داده و پس از حذف پوست اضافی، آن را به سمت بالا می‌کشد؛ سپس قسمتی از پوست را با نخ بخیه در موقعیت مناسب بخیه می‌زند. این عمل ممکن است از 2 تا 6 ساعت طول بکشد و بیمار حداقل یک هفته نیاز به استراحت و گذراندن دوره نقاهت دارد.

A thread lift is a non-surgical, minimally invasive face lift procedure that uses special suture threads to “lift up” sagging skin on the face and neck or to enhance the nose bridge or tip. The procedure is less time-consuming than a traditional face lift or neck lift or rhinoplasty, and there is virtually little recovery or downtime. The end result is a more refreshed, relaxed, natural and youthful appearance. From thread-lift-sg.dudaone.

چرا باید لیفت انجام داد

انواع لیفت

☑️  لیفت گردن: آثار افزایش سن در ناحیه گردن، زودتر از سایر اعضای بدن پدیدار می‌شود. برای بازگشت نشاط پوست گردن می‌توان از روش‌های مختلفی مثل تزریق بوتاکس و کاشت نخ، به همراه یکدیگر استفاده کرد. در مواقعی که افتادگی پوست گردن شدید باشد.

☑️  لیفت سینه: خانم‌هایی که در اثر بارداری، شیردهی، کاهش وزن یا افزایش سن دچار افتادگی سینه شدند؛ و برای بازگشت اعتماد به نفس و زیبایی اندامشان قصد برطرف کردن این مشکل را دارند، می‌توانند با نخ، جراحی سینه، تزریق ژل یا حتی بوتاکس اقدام به برطرف کردن مشکل افتادگی سینه‌هایشان کنند.

☑️  لیفت ران و بازو: بسیاری از افراد ممکن است بر اثر ورزش‌های سنگین، کاهش وزن یا افزایش سن دچار افتادگی در ناحیه بازو یا ران‌ها شوند. برای رفع افتادگی پوست این نواحی از تزریق ژل و از چربی برای حجم دهی و رفع سلولیت استفاده می‌شود؛ اما در صورتی که نتیجه مدنظر حاصل نشود، جراحی انجام خواهد شد.

☑️  لیفت غبغب: غبغب در واقع نام چربی‌های انباشته شده بین چانه و گردن است؛ و تجمع بافت چربی در این ناحیه می‌تواند توازن و زیبایی چهره را از بین ببرد. برای رفع غبغب می‌توان از کاشت نخ یا تکنیک لیپوساکشن (خارج کردن چربی با سوزن) استفاده کرد.

☑️  لیفت صورت: با افزایش سن یا عوامل محیطی مثل استرس و کاهش وزن ناگهانی، از خاصیت ارتجاعی پوست کم می‌شود. با افتادگی پوست، حالت تجمع بافت چربی و کلاژن زیر اندام‌های صورت و بدن از بین رفته و پوست چروک می‌شود. در چنین شرایطی برای رفع افتادگی و چروک از این تکنیک صورت برای جوان سازی و احیا ناحیه مورد نظر استفاده می‌شود؛ در نظر داشته باشید که با توجه به نیاز اندامی که احتیاج به بازسازی و احیا کردن دارد، از روش‌های مختلف برای بهبود ظاهر آن ناحیه استفاده خواهد شد. می‌تواند ترکیبی از انواع روش‌ها به طور همزمان، با توجه به میزان پیری هرکدام از بخش‌های چهره، انجام شود. این روش در ناحیه پیشانی، شقیقه، ابرو، چشم‌ها و گونه صورت می‌گیرد. اگر افتادگی پوست، در حدی باشد که تکینیک‌های ترکیبی نتوانند نتیجه مورد رضایت را منعکس کنند، پزشک متخصص زیبایی اقدام به جراحی لیفت صورت خواهد کرد.

☑️  لیفت چشم: ممکن است شما به طور مادرزادی چشم‌های رو به پایین یا پلک‌های افتاده داشته باشید. گاهی هم با افزایش سن گودی و تیرگی زیر چشم به وجود می‌آید، حالت چشم‌ها تغییر می‌کند و چروک‌های پنجه کلاغی زیر چشم نمایان می‌شوند. درچنین شرایطی پزشکان زیبایی برای برطرف کردن حالت افتاده و خسته چشم‌ها، از لیفتینگ با نخ و تزریق ژل برای برطرف کردن این نواقص کمک می‌گیرند.

☑️  لیفت ابرو: ممکن است با افزایش سن، پوست پیشانی و نواحی اطراف ابرو دچار افتادگی شده و حالت چهره را خسته نشان دهد؛ در چنین شرایطی می‌توان با استفاده از نخ، پوست این ناحیه را بالا کشید؛ همچنین با تزریق ژل و بوتاکس خطوط عمیق بین دو ابرو را از بین برده و  حجم از دست رفته این ناحیه را بازگرداند. در مواقعی که افتادگی شدید باشد یا زیباجو نتیجه دائمی و بدون نیاز به تمدید بخواهد، جراحی لیفت ابرو توصیه می‌شود.

☑️  لیفت گونه: برجستگی گونه‌ها یکی از فاکتورهای  مهم زیبایی چهره می‌باشد. ممکن است گونه‌های شما به دلایل مختلفی افتاده و دارای چین و چروک شوند. برای بازگشت زیبایی گونه‌ها و پرکردن حجمشان می‌توان از تزریق ژل یا چربی استفاده کرد. در صورتی که افتادگی گونه‌ها زیاد باشد، این روش گزینه مناسبی برای برجسته کردن این قسمت از صورت و زاویه سازی چهره می‌باشد.

☑️  لیفت شقیقه: اگر پوست شقیقه یا قسمت گوشه ابرو دچار افتادگی شود، می‌تواند روی حالت صورت تأثیر منفی بگذارد؛ چروک‌های به وجود آمده در این ناحیه فرد را بسیار پیر نشان می‌دهند. برای رفع چین و چروک و افتادگی پوست شقیقه‌ها، تزریق ژل به علاوه کاشت نخ برای بالاکشیدن و صاف‌کردن این ناحیه استفاده می‌شود. در صورتی که افتادگی شدید باشد.

☑️  لیفت بینی: ممکن است برخی افراد که از فرم بینی شان راضی نیستند، رؤیای داشتن بینی متناسب را داشته باشند، اما از عمل جراحی و عوارض بعد از آن می‌ترسند؛ یا این که به دلایل دیگری مایل به انجام (رینوپلاستی) نباشند؛ این زیباجویان می‌توانند با نخ، بینی خود را بالا کشیده و با تزریق ژل یا چربی تیغه بینی‌شان را صاف کنند، تا قوز آن از بین برود. البته در نظر داشته باشید که اصلاح شکل بینی با نخ و تزریق برای بینی‌هایی با سایز کوچک و متوسط مناسب است؛ افراد داری بینی بزرگ با این روش به نتیجه دلخواهشان نمی‌رسند.

☑️  لیفت پیشانی: با افزایش سن یا در اثر زیاد اخم‌کردن، خطوط روی پیشانی عمیق‌تر می‌شوند. برای برطرف کردن آنها می‌توان از بوتاکس و ژل استفاده کرد. اگر خطوط پیشانی، عمیق و پوست این ناحیه شُل باشد؛ با کمک نخ، پوست پیشانی و قسمت تحتانی ابرو به سمت بالا کشیده می‌شود؛ در مواقعی که افتادگی بسیار شدید باشد.

بهترین پزشکان لیفت در تهران

لیفت صورت و بدن، معمولا توسط متخصص پوست، زیبایی یا جراح پلاستیک انجام می‌شود. قبل از انجام صورت یا بدن، علاوه بر این که در مورد چگونگی انجام و انواع آن به همراه مزایا، معایب و خطرات احتمالی اطلاعات کسب کنید؛ لازم است برای یافتن پزشک باتجربه و خوشنام اقدام کنید. برای کسب تجربه موفق در، به سابقه و اعتبار پزشکان فعال در این زمینه، توجه زیادی داشته باشید. گذراندن دوره‌های تخصصیِ علمی و دانشگاهیِ متعدد، در مراکز معتبر، بر تبحر پزشک تأثیرگذار است. بنابراین، هرگز به افرادی که مدارک آن‌ها مورد تأیید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیست، مراجعه نکنید. 

مجموعه الو پزشک لیستی از بهترین دکتر لیفت در تهران تهیه کرده است که می‌توانید با توجه با شرایط خود از خدمات این پزشکان استفاده نمائید.

بهترین پزشکان لیفت در تهران

بهترین کلینیک لیفت در تهران

تصمیم برای انجام این کار، اولین قدم در راه رسیدن به پوست جوان و با طراوت است؛ انتخاب کلینیک و مراکز معتبری که با استفاده از جدیدترین روش‌ها و ابزار، شرایط ایده‌آل را برای زیباجویان فراهم می‌آورد تا، از نتایج بادوام و شگفت انگیز آن بهره ببرند، بسیار حائز اهمیت است. بنابراین، حتما به مراکز و کلینیک‌های پوست و جراحی زیبایی معتبر و خوشنامِ دارای مجوز مراجعه کنید. مجموعه ما با معرفی لیستی از بهترین کلینیک‌ زیبایی در تهران که، با سابقه درخشان توانسته‌اند رضایت خاطر مراجعین را کسب کنند، با در نظر گرفتن هزینه منصفانه، زحمت پیدا کردن کلینیک مناسب را برای شما آسان کرده است؛ تا درنهایت بتوانید حداقل 10 سال جوان‌تر شوید و زیبایی خود را باز پس بگیرید.

هزینه

طی انجام پروسه لیفتینگ باید ماهیچه‌های زیر پوست، با دقت و ظرافت به اندازه لازم کشیده شوند تا ظاهر متناسب و موجهی به صورت یا اندام مراجعه کننده بدهد. هزینه انواع آن، با توجه به دقت، تجربه و هنر پزشکِ پوست یا متخصص جراحی متغیر است؛ همچنین کیفیت خدمات کلینیک یا مطبی که در آن انجام می‌شود، به علاوه نوع آن در هر کدام از اعضای صورت یا بدن، در هزینه تأثیر می‌گذارد. به عبارتی هزینه لیفت با توجه به نیاز مراجعه کننده و ناحیه مورد نظر، متفاوت است.

کاندیدای لیفت

شاید به این فکر کنید که لیفتینگ برای چه کسانی مناسب است؟ در پاسخ باید بگوییم که، معمولا خانم‌ها یا آقایانی که بالای 40 سال دارند، نیازمند، برای جوان‌سازی پوست صورت و بدنشان هستند. اما گاهی ممکن است بر اثر مواردی به غیر از افزایش سن، فرد احتیاج به کشیدن پوست ناحیه‌ای از بدنش را داشته باشد؛ در این صورت با مشاوره رایگان صحیح و اصولی توسط بهترین پزشکان، می‌توانید با روش‌های کارآمد اقدام کنید.

مزایا

از مزایای لیفت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

✅ استحکام و صاف شدن پوست

✅ از بین رفتن کامل چین و چروک

✅ بهبود افتادگی و سفت شدن پوست

✅ بهبود شکل ظاهری اندامی که تحت لیفت قرار گرفته

✅ جوانسازی پوست و اندام‌های بدن، به همراه افزایش اعتماد به نفس

مزایای لیفت صورت

معایب

معایب لیفت بدون جراحی عباتند از: 

‼️ تورم و بی حسی خفیف 

‼️ بازگشت و عدم رضایت از نتیجه 

‼️ عدم نتیجه دائمی و نیاز به تکرار و تمدید.

‼️ در صورت لیفتینگ به وسیله ژل، بوتاکس یا نخ امکان حساسیت به این مواد وجود دارد.

و اما از معایب جراحی لیفت می‌توان موارد زیر را نام برد:

‼️ گسترش و ضخیم شدن زخم‌ها و اُسکار.

‼️ وجود درد، تورم و کبودی تا دو هفته بعد از عمل.

‼️ در صورتی که لیفت پیشانی یا شقیقه، امکان ریزش مو در محل برش و بخیه وجود دارد.

‼️ فقدان و کم آمدن پوست(در چنین شرایطی عمل پیوند پوست انجام می‌شود).

‼️ امکان عدم تقارن اجزا دو طرف صورت؛ یا عدم تناسب بین اندازه سینه‌ها و بازوها.

عوارض

❌ امکان خونریزی در محل جراحی

❌ احتمال ایجاد هماتوم (تجمع خون زیر بافت برش خورده).

❌ امکان سوزش و بی حسی در محل برش.

❌ آسیب به عضلات (معمولا موقت است).

❌ احتمال بروز عفونت 

❌به جا ماندن اسکار و جای زخم

❌ بی حسی (بعد از چند روز بهبود میابد)

مراقبت های بعد از لیفت

عموما روش‌های بدون جراحی، به صورت سرپایی هستند و دوره نقاهت ندارند. اما، در صورتی که جراحی انجام دهید، نیازمند پشت سر گذاشتن دوره نقاهت برای بهبودی کامل هستید. البته در نقاط مختلف صورت و بدن، دارای مدت زمان متفاوت برای بهبودی کامل است.

🩹  در صورتی که، پزشک برایتان دارو تجویز کرده باشد؛ حتما از داروها تا پایان دوره تعیین شده استفاده کنید.

🩹  بهتر است حداقل تا دو روز استحمام نکنید.

🩹   وجود تورم و کبودی، حداقل تا یک هفته پس جراحی است.

🩹  از انجام فعالیت‌های ورزشی خودداری کنید؛ تا بخیه‌ها باز نشود و خونریزی نداشته باشید.(امکان بی حسی در اندامی تحت عمل 2 تا 4 ماه وجود دارد.)

🩹  استفاده از رژیم غذایی مناسب، به کاهش عوارض احتمالی و افزایش ماندگاری کمک می‌کند.

🩹  در صورت برش و بخیه برای بهبود اُسکار نیاز به مراقبت از جای زخم می‌باشد.

کلام آخر

تصمیم برای انجام اینکار، اولین قدم برای رسیدن به ظاهر سنین جوانی و داشتن پوستی شاداب و با طراوت است؛ انتخاب پزشک و همچنین مراکز معتبری که، با استفاده از جدیدترین تجهیزات، شرایط ایده‌آل را برای پزشکان فراهم کرده است تا، نتایج خیره‌کننده و ماندگاری را برای مراجعه کنندگان رقم بزنند.

نظرات در مورد لیفت

از این که تا انتهای مقاله همراه ما بودیم بسیار سپاس‌گذاریم. حال اگر سوالی در ذهنتان باقی مانده، می‌توانید آنرا در همین قسمت مطرح کنید تا کارشناسان ما کمتر از 24 ساعت به آنها پاسخ دهند. همچنین اگر تجربه انجام این جراحی را داشته‌اید با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید. الو پزشک بصورت 24 ساعته با مشاوره رایگان در خدمت شما عزیزان است.

دیدگاهتان را بنویسید

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا