مژه

کاشت مژه طبیعی چیست؟

تأثیر مژه‌ها بر گیرایی چشم‌ها و جذابیت نگاه، بر کسی پوشیده نیست. داشتن مژه‌هایی بلند و پرپشت یکی از معیارهای زیبایی به خصوص در بین خانم‌ها محسوب می‌شود. معمولا افرادی که به دنبال مژه‌های پرتر هستند، راه‌های مختلفی را برای ضخیم تر، بلندتر و برجسته‌تر کردن طبیعی، از سرم‌های تقویت کننده گرفته تا انواع ریمل و اکستنشن‌ها، امتحان می‌کنند.

امروزه به لطف پیشرفت‌های چشم‌گیر در روش‌های کاشت مو، راه‌های زیبایی و تقویت نیز دیگر مانند گذشته محدود به استفاده از مژه‌های مصنوعی نمی‌شوند! جراح پلاستیک در تهران، پیوند مژه را به عنوان راه‌حلی دائمی پیشنهاد می‌کند. بنابراین، اگر هر بار با لمس چشمان خود شاهد ریزش مژه‌ها هستید یا به هر دلیلی، آنها را از دست داده‌اید، جای نگرانی نیست. می‌توانید کاشت مژه طبیعی را امتحان کنید.

فهرست مطالب

مفهوم کاشت مژه

این روش را می‌توان با استفاده از تکنیک‌های مختلفی انجام داد. وجه مشترک تمام این روش‌ها این است که ابتدا موهای فرد متقاضی آماده می‌شوند و برای برخورداری از نتایج دائمی، در خط مژه‌های او قرار می‌گیرند و پیوند زده می‌شوند. با این حال، موهای کاشت شده، همان ویژگی‌های موهای سر را حفظ می‌کنند و باید به طور دوره‌ای کوتاه و فر شوند. البته، فولیکول‌های اهداکننده را می‌توان علاوه بر پوست سر از موهای پاها نیز برداشت کرد. فولیکول عبارتست از قسمتی در مو که کلیه مراحل رشد مو، از ابتدا تا انتها در آن رخ می‌دهد.

Eyelash implants are a form of cosmetic surgery involving transplanting additional eyelashes around the eye. The process typically involves removing a section of hair from the patient, typically from the back of the head, and grafting the hair to the eyelids, replacing the existing eyelashes. The procedure typically involves 60 to 70 hairs per eye, and after removal and a thorough cleaning of the oil on the hair, they are reattached to patient by delicately sewing the lashes back on. Maintenance of the eyelashes is needed thereafter, as the hair continues to grow at the same rate as on other parts of the body. From Wikipedia.

چرا کاشت مژه

مهم‌ترین عضو در صورت شما که در نگاه اول شخصی را جذب می‌کند، چشم‌هایتان هستند. با شناخت اصول زیبایی شناسی چهره می‌توانید به بهترین نحو نقاط قوت چهره‌تان را برجسته کنید و درعین حال با روش‌های اصولی و کم خطر و بدون عوارض، گیرایی چشمانتان را چند برابر کنید. کاشت مژه نچرال، یکی از متداول‌ترین و مقرون به صرفه‌ترین راهکارهایی است که به زیباتر شدن شما کمک می‌کند و با توجه به سلیقه و فرم صورت و چشم شما، توسط متخصص به دو صورت موقت و دائمی انجام پذیر است.

با در نظر گرفتن سلیقه و توان مالی، هر شخص می‌تواند یکی از این دو روش را برای داشتن چشم‌هایی دلنشین و هارمونیک انتخاب کند. البته هر روش مزایا و مضرات مربوط به خود را دارد. بنابراین، باید با در نظر گرفتن جنبه‌های مثبت و منفی در کنار هم، بهترین انتخاب را داشته باشید.

انواع کاشت مژه نچرال

این تکنیک به دو صورت انجام می‌شود؛ در روش اول، با مراجعه به سالن‌های زیبایی می‌توانید کاشت را با هنر دست متخصص و تکنسین زیبایی به صورت موقت و با ماندگاری نسبتا کوتاه، بازیابی کنید. روش دیگر، کاشت مژه طبیعی و دائمی است که در کلینیک‌ زیبایی معتبر، مطابق با اصول زیبایی شناسی و مثلث طلایی، توسط پزشک و متخصص، انجام می‌شود.

کاشت مژه موقت

در روش اکستنشن، مژه‌های مصنوعی که غالبا از جنس موی طبیعی یا ابریشم و الیاف می‌باشند به صورت نواری (شامل یک رشته مژه) یا به شکل تار به تار، توسط چسب مخصوص، موقتا  اضافه می‌شوند. معمولا ماندگاری اکستنشن مصنوعی ریسه‌ای یا نواری، بین 24 الی 48 ساعت و اکستنشن تار به تار بین 2 تا 4 هفته است؛ ماندگاری هر دو نوع، به کیفیت چسب و الیاف، بستگی دارد.

❌ توجه داشته باشید، انجام غیر اصولی این روش، حتی می‌تواند منجر به ریزش شود. بنابراین، در انتخاب معتبرترین و بهترین سالن‌های زیبایی دقت لازم را داشته باشید.

کاشت مژه موقت

کاشت مژه دائم

روش دیگری برای بهبود ظاهر مژه‌های کم پشت با ماندگاری بسیار طولانی است که توسط جراح و در کلینیک، برای افزایش تراکم و اصلاح فرم چشم‌ها انجام می‌شود. می‌توان گفت، کاشت دائم، عموما انتخاب افرادی است که بر اثر بیماری یا عارضه‌ای ناخوشایند، تمام یا قسمتی را از دست داده‌اند و برای ترمیم زیبایی‌شان از پزشک جراح زیبایی کمک می‌گیرند.

و به روش میکروسِرجری با بی حسی موضعی یا بیهوشی کامل انجام می‌شود، بین 1 تا 3 ساعت طول می‌کشد و ماندگاری دائمی دارد. در فرایند پیوند، متخصص فولیکول‌های جداشده از سر یا بدن مراجعه کننده را پس از قرارگرفتن درعمق پوست با بخیه به خط مژه پیوند می‌دهد. این مژه‌ها قابل رشد هستند و باید پس از مدتی اصلاح شوند. از معایب آن، در صورتی که صحیح انجام نشود، این است که، ممکن است در جهت نامتعارف و به صورت نامنظم رشد کنند یا باعث بروز عفونت شود.

مدل‌های کاشت مژه

گربه ای

هیدن

روسی

کلاسیک

عوامل ریزش مژه‌ها

🔸 لوازم آرایشی نامرغوب؛

🔸 شیمی درمانی یا رادیوگرافی؛

🔸 سوختگی، ضربه یا خراش در پلک؛

🔸 بیماری تریکوتیلومانیا (وسواس کندن مو از ریشه)؛

🔸 حساسیت‌های دارویی مثل آندروژن واسید والپرئوریک؛

🔸 کاهش وزن ناگهانی و رژیم‌های سخت و استرس بیش از حد،

🔸 بیماری خود ایمنی و التهاب پلک (بلفاریت،درماتیت سبوره)، سل پوستی و جذام.

مزایا کاشت مژه

✅ در کاشت مژه دائمی، نیاز به ترمیم و کاشت مجدد وجود ندارد.

✅ کاشت مژه طبیعی قابل رشد، بسیار شکیل با تراکم طبیعی و ظاهری نچرال است.

✅ خطر و ریسک ابتلا به عفونت و آسیب به چشم‌ها، بسیار پایین‌تر از اکستنشن است.

عوارض کاشت مژه

❌ هزینه بالاتر نسبت به کاشت موقت دارد.

❌ در صورت عدم مهارت پزشک، امکان رشد نامنظم آن ها وجود دارد.

❌ نیاز به مراجعه دوره‌ای به پزشک برای اصلاح فرم و رشد مجدد وجود دارد.

❌ در صورت فر بودن موهای ناحیه اهداکننده (سر) یا کیفیت پایین آن ها، ممکن است نتایج دلخواه حاصل نشود.

بهترین دکتر کاشت مژه طبیعی در تهران

ابتدا لازم است که بگوییم لطفا به هیچ وجه فریب تبلیغات دروغین سالن‌های زیبایی و تکنسین‌های اکستنشن جهت کاشت دائم مژه طبیعی و قابل رشد را نخورید. پیوند مژه اگرچه یک عمل میکروسرجری و سرپایی محسوب می‌شود؛ اما، اگر توسط افراد غیرمتخصص یا در محیط نامناسب و آلوده انجام شود، می‌تواند علاوه بر آسیب رساندن به زیبایی شما، منجر به اختلال در بینایی شود.

بنابراین، حتما به پزشک متخصص و حرفه‌ای مراجعه کنید تا از عوارض احتمالی در امان بمانید. مجموعه الو پزشک با معرفی و ارائه لیستی از حرفه‌ای‌ترین و بهترین دکتر کاشت مژه در تهران، در کنار شماست تا بتوانید رؤیای داشتن مژه‌هایی طبیعی و قابل رشد را تحقق بخشید.

تکنیک‌های کاشت مژه طبیعی

پزشک از موهای قسمتی از سر یا بدن مراجعه کننده (بانک مو) که بیشترین شباهت ظاهری با مژه ها را دارند، استفاده می‌کند. تکنیک استفاده شده در کاشت مژه طبیعی، پیشرفته‌ترین مکانیسم پیوند مو، در حال حاضر است. روش کاشت مژه به روش SUT به وسیله ابزارهای پیشرفته و دقیق با کمترین احتمال آسیب به گرافت‌های بانک مو انجام می‌شود؛ چرا که فولیکول‌های مو به وسیله تجهیزات اتوماتیک از سایت مو خارج می‌شوند؛ استفاده از مکانیسم اتوماتیک باعث می‌شود که اثر زخم و اُسکار در سایت اهداکننده به جا نماند. در واقع، پزشک با کمک ابزار‌های دقیق به روش میکروگرافت اقدام به خروج تارهای مو از ریشه کرده و آن ها را بعد از آماده سازی، در ناحیه مورد نظر می‌کارد. 

تکنیک‌های کاشت مژه طبیعی

مراقبت‌های قبل از کاشت مژه طبیعی

🩹 در روز پیوند، از مواد آرایشی استفاده نکنند.

🩹 حداقل از یک هفته قبل، مصرف دخانیات و مشروبات الکلی را متوقف کنند.

🩹 از مصرف داروهای رقیق کننده خون مثل آسپرین و ویتامین E خودداری کنند.

لازم به یادآوری است، افراد دیابتی و بیماران مبتلا به آلوپسی، نمی‌توانند این جراحی را انجام دهند.

مراقبت‌های بعد از کاشت مژه طبیعی

🩹 مراقب چشم و به خصوص پلک‌هایتان باشید که به آن ها ضربه نزنید.

🩹 برای جلوگیری از خاراندن غیرارادی هنگام خواب آلودگی، استفاده از چشم بند خواب توصیه می‌شود.

🩹 برای کاهش تورم، درد و از بین بردن خارش و قرمزی، استفاده از کمپرس سرد (مانند عینک یخی) توصیه می‌شود.

🩹 پس از اتمام عمل، تا 24 ساعت بانداژ روی پلک خود را نگه دارید و آن را باز نکنید.

🩹 حتما چشم‌ها و مژه‌هایتان را تمیز نگه دارید و به نظافت و پاکیزگی پلک خود اهمیت دهید.

🩹 هنگام خواب سرتان را بالاتر از بدن قرار دهید و صورتتان را به سمت سقف نگه دارید. روی صورت نخوابید تا آسیب و فشار به پلک‌ها وارد نشود.

🩹 نحوه صحیح حمام کردن است؛ مراقبت باشید، هنگام شست و شوی صورت و استحمام فشار آب قوی به پلک‌هایتان آسیبی وارد نکند.

🩹 بهتر است تا یک هفته بعد، فعالیت‌های سنگین بدنی نداشته باشید و از هرگونه ورزش مانند ورزش‌های هوازی و کششی که فعالیت و جنب و جوش زیادی دارد و همچنین، شنا خودداری کنید.

🩹 به منظور جلوگیری از التهاب و عفونت یا حتی ریزش مجدد، به مدت یک هفته از هرگونه آرایش چشم خودداری کنید و حتی الامکان مراقب باشید لوازم آرایشی و بهداشتی صورت با پلک‌ها تماس نداشته باشند.

🩹 پزشک جراح برای دوره نقاهت، پماد چشمی و داروی ضد درد برای زیباجویان تجویز می‌کند؛ بهتر است تا پایان دوره نقاهت، از دستورالعمل‌های دارویی به طور کامل پیروی کنید.

⚠️ هشدار! پس از پیوند دائمی مژه تا پایان دوره نقاهت و بهبودی کامل، از هیچ گونه لنز چشمی پزشکی یا زیبایی استفاده نکنید. 

کلام آخر

با وجود روش‌های مدرن پزشکی در این زمینه، دیگر از دست دادن مژه‌ها به هر علتی، پایان کار نیست! می‌توانید با هنر دست بهترین پزشکان، از رویش دوباره مژه‌های خود بهره‌مند شوید و زیبایی از دست رفته را به چشمان خود برگردانید. کاشت مژه دائمی، انتخابی بسیار هوشمندانه و کاربردی برای افرادیست که طرفدار زیبایی طبیعی و ماندگار هستند.الو پزشک بصورت 24 ساعته با مشاوره رایگان در خدمت شما عزیزان میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا