جراحی زیبایی

لیفت شقیقه چیست؟

روند پیری پوست به طور طبیعی با افزایش چین و چروک و افتادگی پوست همراه است. علاوه بر این عواملی مانند از دست رفتن وزن می‌توانند منجر به افتادگی پوست شوند. روش‌های لیفت صورت، اعمالی هستند که می‌تواند پوست را بکشند و از روند پیری آن جلوگیری کنند. لیفت شقیقه یکی از روش‌های لیفت در ناحیه صورت است و به عنوان یک روش جراحی توسط جراح متخصص انجام می‌شود. بسیاری از افراد این عمل را با لیفت ابرو اشتباه می‌گیرند. اما به طور کلی این دو روش از جهات مختلف با هم تفاوت‌هایی دارند. در این عنوان هدف از انجام این جراحی را به صورت تخصصی عنوان می‌کنیم.

فهرست مطالب

مفهوم لیفت شقیقه

در اینجا تعریف دقیقی از این روش ارائه خواهیم داد. افتادگی پوست اطراف شقیقه می‌تواند گوشه‌های چشم را به سمت پایین بکشد و حالت افتادگی به چهره بدهد. برای مقابله با این، ما تِمپوروپلاستی یا لیفت شقیقه را پیشنهاد می‌کنیم. لیفت شقیقه روشی کمتر تهاجمی است که نتایج چشمگیری ارائه می‌دهد. در این روش فقط گوشه بیرونی ابرو بلند می‌شود. در نتیجه، پیشانی یا ابروی میانی را تغییر نمی‌کند. با این حال، این روش بافت‌های بالای گونه و چشم‌های بیرونی را بلند می‌کند. این روش به کل ناحیه چشم لیفت ظریفی می‌دهد و شکل ابرو را بهبود می‌بخشد تا اثرات افتادگی در صورت شما را از بین ببرد.

به طور کلی با استفاده از این روش، گوشه‌های خارجی چشم اصلاح می‌شود. در عین حال موقعیت ابروها تغییر کرده و چین و چروک‌های ناحیه اطراف چشم نیز برطرف می‌شود. اغلب برای انجام این روش از دوربین‌های ویدئویی یا آندوسکوپ‌های جراحی استفاده می‌شود، به این معنی که فقط از برش‌های کوچک استفاده می‌شود و جای زخم یا اُسکارها تا حد زیادی کاهش می‌یابد. این روش به طور معمول به عنوان یک جراحی سرپایی با استفاده از یک بیهوشی سبک انجام می‌شود.

To restore and rejuvenate the upper third of your face – outer eyes, outer brows and upper cheeks – temple tightening (temporoplasty) describes a range of specialised techniques that gently lift and support this region. Sagging skin around the temple can drag down the corners of the eyes and give the face a drooping look. To counter this, we offer temporoplasty, or a temple lift. From Plassurg.

کاندیدهای انجام لیفت شقیقه

لیفت شقیقه اغلب برای کسانی توصیه می‌شود که به دلیل روند طبیعی پیری، ابرو یا پلک‌های افتاده داشته باشند که منجر به حالت غمگین یا نگران در چهره می‌شود؛ این افراد معمولا از بقیه قسمت‌های پیشانی خود راضی هستند و قصد دارند با کمترین میزان تغییر در چهره خود مواجه شوند. در واقع، افتادگی شقیقه نشانه بسیار شایع‌تری از پیری نسبت به افتادگی ابرو است و استفاده از روش لیفت در این ناحیه را برای اکثر افرادی که به دنبال جوان‌سازی صورت با حداقل تهاجم هستند، به یک روش ایده‌آل تبدیل می‌کند. به طور کلی بهترین کاندیدهای انجام این جراحی افراد زیر هستند:

✔️ کسانی که نیاز به لیفت کامل در ناحیه ابرو و پیشانی ندارند و فقط می‌خواهند در گوشه چشم خود تغییر ایجاد کنند.

✔️ افرادی که دارای خطوط عمیق در انتهای ابروها و دو طرف چشم هستند و تمایل به کاهش اثرات مشهود پیری بر روی صورت خود دارند.

✔️ کسانی که به دلایل ارثی یا افزایش سن دچار پیری و افتادگی پوست در ناحیه گوشه چشم شده‌اند.

✔️ افرادی که می‌خواهند ظاهری باز و زیباتر داشته باشند.

کاندیدهای انجام لیفت شقیقه

انواع روش‌های لیفت شقیقه

جراحی لیفت در ناحیه شقیقه، به روش‌های مختلفی انجام می‌شود که انتخاب آن تا حدی زیادی به صلاحدید پزشک بستگی دارد. در ادامه برخی از روش‌های در ناحیه شقیقه را مرور می‌کنیم.

🔸 لیفت شقیقه تاجی: قدیمی‌ترین تکنیک در این ناحیه، لیفت تاجی شامل یک برش منفرد از گوش به گوش دیگر است که در سرتاسر پیشانی قرار می‌گیرد. لیفت کرونال برای افرادی با پیشانی کوچکتر که علاقه‌مند به بلند کردن خط موی خود نیز هستند ایده آل است.

🔸 لیفت اندوسکوپیک شقیقه: این نوع لیفت متداول‌ترین روش انتخابی برای اکثر جراحان است زیرا فقط به برش‌های کوچک و کم تهاجمی نیاز دارد. در طول لیفت آندوسکوپی از یک آندوسکوپ کوچک استفاده می‌شود که اغلب به دوربین متصل می‌شود تا جراح بتواند بافت پیشانی را مشاهده و تشریح کند. این دوربین به جراح این امکان را می‌دهد که با خیال راحت هر عصب نزدیک به چشم و شقیقه را شناسایی کرده و از آنها در حین جراحی محافظت کند. از آنجایی که برش‌ها حداقل هستند، بیماران لیفت آندوسکوپی معمولاً درد کمتر، دوره نقاهت کوتاه‌تر و بی‌حسی پوست سر را تجربه می‌کنند. امروزه بسیاری از افراد این روش را برای انجام را انتخاب می‌کنند چون جای زخم‌ها در آن کوچکتر است.

🔸 لیفت گیجگاهی: این روش یک تکنیک کم وسعت است که فقط به قسمت بیرونی یک سوم ابروها می‌پردازد تا ناحیه کامل ابرو. شقیقه قسمتی است که با افزایش سن ابتدا پایین می‌آید و باعث سنگینی پلک فوقانی می‌شود. لیفت گیجگاهی ابرو به معکوس کردن این روند کمک می‌کند و اغلب با بلفاروپلاستی فوقانی ترکیب می‌شود.

نحوه انجام لیفت شقیقه

جراحی لیفت شقیقه معمولا به صورت سرپایی و با استفاده از آرامبخش یا بی حسی موضعی انجام می‌شود. برای شروع عمل، یک برش کوچک در خط موی بالای گوش قرار می‌گیرد. از طریق این برش، بافت زیرین حرکت می‌کند و سپس به حالت تعلیق در می‌آید تا قسمت بیرونی ابرو بالا برود و چروک‌های پا کلاغی صاف شوند. پس از آن پوست اضافی را برداشته می‌شود و برش‌ها با بخیه‌های کوچک بسته میشوند. لیفت شقیقه اغلب در ترکیب با سایر روش‌های زیبایی صورت انجام می‌شود و هر زمانی که علائم پیری ظاهر شد می‌توان آن را انجام داد. با این حال، زمانی که بیماران تصمیم به انجام این روش می‌گیرند، عموماً در سن چهل سالگی یا بیشتر هستند. معمولا از بخیه‌های کوچک و ظریف برای بستن برش‌ها و کاهش احتمال ایجاد اسکار استفاده می‌شود. گیره‌ها یا منگنه‌های فلزی نیز ممکن است در خط مو استفاده شوند. این روش تقریباً یک ساعت و نیم طول می‌کشد.

تفاوت لیفت ابرو و لیفت شقیقه

یکی از سوالاتی که همواره برای کاربران مطرح می‌شود این است که لیفت ابرو و شقیقه چه تفاوت‌هایی با هم دارد. در پاسخ باید عنوان کنیم که لیفت ابرو روشی است که برای اصلاح چین و چروک پیشانی، خطوط اخم، شیارهای بین ابروها و افتادگی ابروها با بلند کردن کل ناحیه ابرو و پیشانی استفاده می‌شود. در مقایسه، لیفت شقیقه روشی بسیار کم تهاجمی است که تنها گوشه بیرونی یا “دم” ابرو را که روی شقیقه قرار دارد را بلند می‌کند و به هیچ عنوان وسط ابرو یا ناحیه پیشانی را تغییر نمی‌دهد. تمپوروپلاستی روشی ظریف و در عین حال قدرتمند است که چشم ها را درخشان می‌کند و شکلی زیبا و جوان به ابرو می‌دهد. همچنین در بلند کردن بافت‌های گونه و کمک به کاهش افتادگی گوشه چشم موثر است.

تفاوت لیفت ابرو و لیفت شقیقه

مزایای لیفت شقیقه

لیفت گیجگاهی ناحیه خارجی چشم را سفت می‌کند، پوشش پلک خارجی را روشن می‌کند و خطوط پنجه کلاغی را کاهش می‌دهد. این روش در زیر پوست، روی لایه‌های پشتیبان صورت که شروع به افتادگی کرده‌اند انجام می‌شود. این روش یک جراحی بزرگ نیست و فقط به یک برش کوچک در خط موی بالای شقیقه نیاز دارد و هیچ اسکار یا ریزش مو قابل تشخیصی در ناحیه باقی نمی‌گذارد. این روش را می‌توان با نیازهای فردی تطبیق داد و در صورت نیاز به سمت پایین تا بالای گونه گسترش داد تا شلی و افتادگی زیر پلک‌های پایین و بالای گونه را کاهش دهد. جراحی لیفت شقیقه می‌تواند سنگینی را از بین ببرد و تقارن را در ناحیه شقیقه و ابرو بازگرداند. در مقایسه با لیفت ابرو این روش ساده‌تر بوده و می‌تواند به صورت سرپایی انجام شود. به همین علت است که بسیاری از افراد، از این روش برای جوانسازی صورت خود استفاده می‌کنند.

عوارض لیفت شقیقه

این روش جراحی نیز درست مانند هر روش دیگر ممکن است عوارضی به همراه داشته باشد. از آنجایی که روش لیفت شقیقه به صورت کاملا سرپایی انجام می‌شود، عوارض احتمالی آن بسیار نادر است. با وجود این اگر به پزشک معتبر مراجعه نکنید، ممکن است عوارضی مثل عفونت و تغییر رنگ، کبودی و تورم پوست را تجربه کنید. در برخی مواقع، خطرات لیفت گیجگاهی آسیب به شاخه‌ای از عصب صورت است که در نتیجه ضعف یا فلج قسمت بالایی صورت یا پیشانی اتفاق می‌افتد، بی حسی، ریزش مو در امتداد خط برش، جای زخم ضعیف از دیگر عوارض احتمالی هستند. به غیر از آن، اسکارها معمولاً به خوبی بهبود می‌یابند، اما برخی از جای زخم‌ها ممکن است منجر به ریزش مو شوند، که باید با کاشت مو پوشانده شوند. بنابراین بسیار مهم است که یک پزشک ماهر را برای انجام جراحی خود انتخاب کنید.‌ به طور کلی، جای نگرانی زیادی وجود ندارد زیرا این روش به عنوان یک روش حداقل تهاجمی شناخته شده است.

مراقبت‌های مهم قبل از جراحی لیفت شقیقه

بسیار مهم است که نکاتی را پیش از انجام عمل خود مورد توجه قرار دهید تا روز جراحی دچار مشکل نشوید.

🩹 2 هفته قبل از جراحی از آفتاب گرفتن خودداری کنید.

🩹 حداقل 6 هفته قبل از جراحی سیگار را ترک کنید زیرا نیکوتین می‌تواند بهبودی را مختل کرده و به تاخیر بیاندازد.

🩹 به گفته orangecounty توصیه می‌شود تمام محصولات حاوی آسپرین، داروهای حاوی رقیق کننده‌های خون (موترین، ادویل و غیره) ویتامین E و مکمل‌های گیاهی را 2 هفته قبل از عمل قطع کنید. برای بهبود سریع‌تر می‌توانید روزی 1 مولتی ویتامین مصرف کنید.

🩹 اطمینان حاصل کنید که تمام آزمایش‌های درخواستی انجام شده است و مشکلی بابت شروع جراحی وجود ندارد.

🩹 کرم‌ها و داروهای لازم را پیش از جراحی خریداری کنید.

نکات روز جراحی

‼️ دو ساعت قبل از عمل چیزی نخورید یا ننوشید.

‼️ آرایش نکنید و یا از کرم‌های مرطوب کننده استفاده نکنید.

‼️ لباس‌های راحت و گشاد بپوشید.

‼️ 2 ساعت قبل 1 زاناکس و 2 قرص آنتی بیوتیک مصرف کنید.

‼️ شب بعد از جراحی بهتر است شخصی را کنار خود داشته باشید.

مراقبت‌های بعد از جراحی لیفت شقیقه

بعد از انجام جراحی لازم است تا برای دریافت نتایج بهتر، مراقبتهای خاصی را مد نظر داشته باشید. معمولا پزشک به شما توصیه میکند که چگونه مراقبت‌هایی را انجام دهید. با این وجود در این قسمت برخی از مهمترین نکات در مورد مراقبت‌های بعد از جراحی را عنوان می‌کنیم.
🩹 به طور کلی تمپوروپلاستی یک روش با مدت زمان نقاهت کوتاه است. بلافاصله پس از انجام، بخیه روی برش‌ها اعمال می‌شود. معمولا پزشک پانسمانی را بر روی جای زخم قرار میدهد که باید 24 تا 48 ساعت بر روی زخم باقی بماند.
🩹 در روزهای اول بعد از جراحی (معمولا تا سه روز) توصیه می‌شود که از دو یا سه بالش برای خواب استفاده کنید. بالا نگه داشتن سر به کاهش کبودی و تورم ناحیه مربوطه کمک می‌کند.
🩹 سیاهی و کبودی نواحی اطراف پیشانی و چشم، پس از انجام جراحی کاملا طبیعی است. این آثار معمولا سه تا چهار روز بعد از بین میروند. البته این مسئله تا حد زیادی به پوست فرد بستگی دارد و مدت زمان نقاهت برای افراد مختلف ممکن است بیشتر طول بکشد.
🩹 بهترین راه برای مقابله با کبودی‌ها، بالا نگه داشتن سر و استفاده از کمپرس یخ بر روی جای کبودی‌هاست. نکته مهم این است که به هیچ عنوان یخ را مستقیما روی پوست قرار ندهید و آن را در کیسه یا لای پارچه بگذارید.
🩹 حدود ده تا چهارده روز بعد می‌توان بخیه‌ها را از محل زخم کشید. بهتر است این کار تحت نظر پزشک انجام شود.
با رعایت این اصول می‌توانید انتظار داشته باشید که دوران نقاهت را به زودی پشت سر بگذارید.

مراقبت‌های بعد از جراحی لیفت شقیقه

بهترین دکتر لیفت شقیقه در تهران

زمانی که افراد تصمیم به جراحی می‌گیرند، این سوال مطرح می‌شود که کار باید توسط چه پزشکی انجام شود. معمولا متخصصین جراحی پلاستیک بهترین اشخاص برای انجام لیفت هستند. با این وجود با توجه به راحت بودن این عمل متخصصان پوست نیز ممکن است آن را انجام دهند. در زمانی که به دنبال پزشک هستید، بهتر است شخصی را انتخاب کنید که در حوزه کاری شما خبره باشد. به عنوان مثال برخی از جراح پلاستیک در زمینه انجام خدمات لیفت، مهارت بالاتری دارند. الو پزشک خبره‌ترین افراد در هر زمینه را به شما معرفی می‌کند. برای مشاهده لیست بهترین جراح لیفت شقیقه در تهران باید به صفحع مربوطه آن مراجعه کنید.

بهترین کلینیک لیفت شقیقه در تهران

انجام هر جراحی زیبایی نیازمند یکسری تجهیزات و امکانات خاص است. کلینیک‌هایی با فراهم‌کردن این تجهیزات مناسب و مخصوص عمل‌های زیبایی، خدمات را به شما مراجعین محترم ارائه می‌کنند. شما با مراجعه به بهترین کلینیک لیفت شقیقه در تهران، با خیالی آسوده تحت این عمل و زیر نظر پزشک ماهر و متخصص قرار می‌گیرید. اگر در شهر تهران سکونت ندارید و نمی‌دانید که برای انجام این کار باید به کدامیک از کلینیک‌ها مراجعه کنید، تیم الوپزشک برای شما لیستی از بهترین کلینیک های لیفت شقیقه در ایران را در اختیار شما قرار داده است. 

هزینه جراحی لیفت شقیقه

به عنوان شخصی که قصد انجام یک عمل زیبایی را دارید، احتمالا مهم است که در مورد هزینه دریافتی پزشکان اطلاعات کسب کنید. در مورد تمپوروپلاستی این قیمت به موارد مختلفی بستگی دارد. به عنوان مثال مهارت پزشک، خدمات کلینیک مورد نظر، نوع مواد و ابزارهای استفاده شده می‌تواند بر قیمت تمام شده تاثیرگذار باشد. بهتر است قبل از انجام جراحی، در این مورد با پزشک خود مشورت کنید.

سوالات متداول

کلام آخر

جراحی لیفت شقیقه یک روش کم خطر و ساده برای بهبود افتادگی و چروک‌های گوشه چشم است که سالها به این منظور مورد استفاده قرار میگیرد. این جراحی اگر به شیوه درست انجام شود، حداقل عوارض جانبی را به همراه خواهد داشت. بنابراین دقت در انتخاب پزشک برای انجام این کار بسیار مهم است. الو پزشک به عنوان برترین سایت معرفی پزشک، به شما در انتخاب بهترین جراحان پلاستیک کمک می‌کند.

نظرات لیفت شقیقه

از این که تا انتهای مقاله همراه ما بودیم بسیار سپاس‌گذاریم. حال اگر سوالی در ذهنتان باقی مانده، می‌توانید آنرا در همین قسمت مطرح کنید تا کارشناسان ما کمتر از 24 ساعت به آنها پاسخ دهند. همچنین اگر تجربه انجام این جراحی را داشته‌اید با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید. الو پزشک بصورت 24 ساعته با مشاوره رایگان در خدمت شما عزیزان می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا