پزشکان

بهترین دکتر کاشت ابرو در تهران

زیبایی ابروها از معیارهایی است که ریشه در گذشته دارد؛ می‌توانید این موضوع را در آثار بسیاری از شاعران و نویسندگان ببینید؛ در دنیای امروز نیز، ابروها یکی از ویژگی‌های تأثیرگذار بر زیبایی چهره محسوب می‌شوند. برای افرادی که ابروهای خود را در اثر بیماری، استفاده از رنگ‌ها و مواد آرایشی و حتی به صورت ژنتیکی از دست داده‌اند، علم پزشکی تکنیک کاشت دائمی ابرو را پیشنهاد می‌کند. 

به دلیل ظرافت‌های موجود در ساختار ابروها، این روش یکی از حساس‌ترین جراحی‌های زیبایی محسوب می‌شود. بنابراین، باید به پزشک باتجربه مراجعه کنید. برای انتخاب بهترین دکتر خانم کاشت ابرو در تهران نیاز است، فاکتورهای متعددی مانند دانش، مهارت وی، هزینه درمان، رضایت بیماران و … را در نظر بگیرید. ما در این مقاله با توجه به تمامی خواسته‌های شما از و عوامل اثرگذار در انتخاب یک پزشک اَصلح، بهترین متخصص کاشت ابرو در تهران را معرفی کرده‌ایم. شما می‌توانید با اطمینان خاطر جهت دریافت خدمات زیبایی و دریافت مشاوره رایگان به آنها مراجعه نمایید.

فهرست مطالب

مفهوم کاشت ابرو

استفاده از مواد آرایشی و روش‌های کاشت موقتی ابرو، مانند تاتو که برای زیباتر کردن یا پوشش ریزش موها در این ناحیه به‌کار می‌رود، در درازمدت علاوه‌بر آسیب زدن به ساختار ابرو و ریزش آن‌ها، هزینه‌های زیادی ایجاد می‌کنند. راه‌حل دائمی و به‌صرفه استفاده از روش بی‌نظیر کاشت دائمی ابرو است که داشتن ابروهای زیبا را به دست پزشکان حرفه‌ای برای شما امکان‌پذیر می‌کند. جراح کاشت ابرو، با مهارت خود موهای جدید را در زاویه و خواب درست می‌کارد و ظاهری طبیعی را به ابروهای شما می‌بخشد.

در صورت مراجعه به افراد غیرمتخصص، ابروها بعد از کاشت به شدت نامنظم و در زاویه‌های مخالف با خواب ابروهایتان رشد می‌کنند و ظاهری ناخوشایند به وجود می‌آورند. همچنین، ممکن است با انتخاب نادرست نوع مو از محل اهدا، ابروها با تفاوت رنگی مختلف رشد کنند یا فِر شوند! بنابراین، در انتخاب خود نهایت دقت را داشته باشید. اگر می‌خواهید با چگونگی، انواع، مزایا و … آشنا شوید، مطالعه مقاله کاشت ابرو چیست، بسیار مفید خواهد بود.

دکتر کاشت ابرو کیست؟

کاشت موی ابرو، از تخصص‌هایی است که برای انجام آن باید به دکتر پوست و مو یا پزشکان فوق تخصص درماتولوژی مراجعه کنید. از سوی دیگر، چون پیوند ابرو در دسته جراحی‌های زیبایی قرار می‌گیرد، اکثرا جراح پلاستیک نیز این خدمات را انجام می‌دهد. شناخت ساختار ابروها و تسلط بر جدیدترین تکنیک‌های کاشت، به جراح کاشت ابرو کمک می‌کند تا با کمترین عوارض و بالاترین کیفیت، ابروهای دائمی را برای شما خلق کنند. تأکید می‌کنیم هرگز به افراد غیرحرفه ای مراجعه نکنید.

بهترین پزشک کاشت ابرو در تهران

انتخاب بهترین متخصص کاشت ابرو در شهر تهران با توجه به وسعت و تعدد پزشکان کار ساده‌ای نیست. برای این که انتخاب بهتری داشته باشید، همکاران ما در الو پزشک لیستی از پزشکان منتخب این زمینه را تهیه کرده و در اختیار شما قرار می‌دهند تا در نهایت بتوانید بر اساس صلاحدید خود بهترین‌ها را گزینش کنید. در زیر می‌توانید مشخصات پزشکان را به تفکیک مشاهده کنید. ما همچنین امکان دریافت مشاوره رایگان در مورد انتخاب هر یک از این افراد را در اختیار شما قرار می‌دهیم. با کلیک بر روی لینک “دریافت مشاوره رایگان، مشاهده نمونه کار، آدرس وبسایت و مطب، اینستاگرام” که در کادر مربوط به هر پزشک وجود دارد، می‌توانید از جزئیات خدمات آنها مطلع شوید. 

ممکن است در میان افراد معرفی شده توسط ما، تنها یک یا دو متخصص با توجه به شرایطی مانند هزینه، موقعیت جغرافیایی (لوکیشن)، زمان ویزیت، برای شما بر دیگران ارجحیت داشته باشند. پس، قبل از تصمیم نهائی، لطفا تمامی پروفایل‌ها را مطالعه کنید تا بتوانید با بررسی دقیق، بهترین و مناسب‌ترین انتخاب را داشته باشید.

سرم سریتا چیست و کاربرد آن

یکی از محصولات مناسب برای تقویت ابروها بعد از پیوند، استفاده از سرم سریتا است. البته استفاده از آن باید با توصیه بهتریین دکتر کاشت ابرو در تهران انجام شود. این محصول حاوی مواد طبیعی مثل رزماری، کرچک و بیماتوپرراست است. برخی از کاربردها و مزیت‌های مهم این محصول در ادامه آمده است. 

 • حاوی مواد تخصصی برای تقویت و پرپشت شدن ابروها
 • افزایش استحکام، ضخامت و رشد مجدد ابروها
 • افزایش رطوبت و جلوگیری از خشکی و شکنندگی ابروها
 • قابل استفاده برای ابروهای رنگ شده، برداشته شده، خالکوبی شده و تراشیده شده

روش هماهنگی با دکتر کاشت ابرو

جهت هماهنگی و مراجعه، به ترتیب مراحل زیر را انجام دهید:

     1) مشاهده صفحه اختصاصی و دیدن نمونه‌کارها؛

     2) انتخاب با توجه معیارهای مورد نظر شما و نزدیکی مطبِ وی به محل زندگی شما؛

     3) تماس با شماره درج شده مطب و درخواست نوبت ویزیت حضوری و یا آنلاین؛

     4) ذکر نام الوپزشک در هنگام دریافت نوبت؛

     5) رزرو نوبت و حضور به موقع در مطب.

هزینه کاشت ابرو در تهران

کاشت دائم ابرو یک روش غیرپزشکی، در نظر گرفته می‌شود و در دسته اقدامات زیبایی قرار می‌گیرد. این بدان معنی است که معمولاً هزینه‌های آن تحت پوشش بیمه درمانی قرار نمی‌گیرد. در واقع، این تکنیک مشابه سایر روش‌های زیبایی از جمله تزریقات زیبایی در نظر گرفته می‌شود. قیمت دقیق براساس نیازهای فردی شما، پزشک و محل زندگی‌تان متفاوت خواهد بود. به طور متوسط، قیمت کاشت ابرو ممکن است بین 8 تا 10 میلیون تومان داشته باشد. همچنین، هزینه‌های اضافی مربوط به خود مرکز، جراح و متخصص بیهوشی (در صورت نیاز) در برآورد هزینه تأثیرگذار هستند.

یک استثنا در قاعده بیمه‌های درمانی وجود دارد؛ اگر پیوند ابروی شما، به دلیل ریزش مو در اثر تصادف یا یک بیماری زمینه‌ای ضروری تشخیص داده شود، مشمول بیمه خواهد شد؛ زیرا، هدف از انجام آن درمان و ترمیم است، نه زیبایی صرف. اگرچه، چنین مواردی کمتر اتفاق می‌افتد؛ اما، در نظر داشته باشید همچنان برخی از هزینه‌ها بر عهده خود شماست و به‌طور کامل توسط بیمه پرداخت نخواهد شد.

در کنار همه این موارد، ضروری است از هزینه های احتمالی خارج از روش اولیه‌ای که برای شما به کار می‌رود، آگاه باشید. به‌عنوان مثال، اگر پس از بهبودی، تمایل به کاشت ایمپلنت‌های اضافی داشته باشید، باید هزینه آن را، به اضافه هزینه‌های پزشک بپردازید.

بسیاری از پزشکان گزینه‌های پرداخت متنوعی را برای کمک به بیماران خود جهت جبران هزینه‌های عمل زیبایی ارائه می‌دهند. این موارد ممکن است به شکل تخفیف‌های ویژه یا پرداخت اقساطی باشد. توصیه می‌کنیم، قبل از تعیین وقت ویزیت، از پزشک خود در این خصوص سؤال کنید.

عوامل موثر بر قیمت‌گذاری کاشت ابرو

همان طور که اشاره کردیم، عوامل مختلفی در تعیین هزینه‌های مرتبط با کاشت ابرو دخیل هستند.

 1. روش انتخابی کاشت ابرو: روش FUT امروزه جز پیشرفته‌ترین روش‌های کاشت شناخته می‌شود که نسبت به روش‌های قدیمی هزینه بیشتری دارد. 
 2. تعداد گرافت‌های مورد نیاز: مسلما ابروهای پهن و پرپشت‌تر نیاز به تعداد گرافت بیشتری دارند که هزینه را بالا میبرد. 
 3. مهارت و تخصص بهترین دکتر کاشت ابرو: هزنیه دریافتی توسط پزشکان مختلف بر حسب تجربه و مهارت‌های آنها متفاوت است. 
 4. محل کلینیک و تجهیزات آن: باید توجه کنید که بهترین کلینیک کاشت ابرو در چه مکانی واقع شده است و چه خدماتی به شما ارائه می‌دهد.

در کنار همه این موارد، ضروری است از هزینه های احتمالی خارج از روش اولیه‌ای که برای شما به کار می‌رود، آگاه باشید. به‌عنوان مثال، اگر پس از بهبودی، تمایل به کاشت ایمپلنت‌های اضافی داشته باشید، باید هزینه آن را، به اضافه هزینه‌های پزشک بپردازید.

ویژگی‌های بهترین متخصص و کلینیک کاشت ابرو

به عنوان فردی که قصد دارید بابت اصلاح ابروهای خود هزینه کنید، باید در مورد مهمترین ویژگی‌های بهترین دکتر کاشت ابرو و بهترین کلینیک‌ کاشت ابرو، اطلاعاتی کسب کنید.

ویژگی‌های بهترین متخصص کاشت ابرو

 1. انتخاب روش مناسب کاشت ابرو: در اولین وهله او باید تشخیص دهد که چه روشی با توجه به جنس مو و پوست شما بهترین است.
 2. تشخیص افراد واجد شرایط کاشت ابرو: متاسفانه برخی از افراد با سودجویی تمام، حتی در مورد افرادی که واجد شرایط نیستند نیز پیوند را انجام می‌دهند. این مسئله باعث می‌شود که فرد نتیجه مناسبی نگیرد یا حتی عوارضی را تجربه کند. به همین دلیل یک متخصص کاشت ابروی خبره در ابتدا باید تشخیص دهد که آیا فرد کاندید مناسبی هست یا خیر.
 3. مهارت و دقت بالا در پیوند ابرو: ابرو جزئی از صورت و چهره شماست و بنابراین دقت در کاشت آن بسیار مهم است. حتما پیش از هر کار از مهارت فرد مورد نظر خود اطمینان حاصل کنید.
 4. توانایی مشاوره دادن: بهترین جراح کاشت ابرو باید بتواند با برگزاری جلسات مشاوره متعدد، شما را از جزییات کار و نتایج آن آگاه کند تا بتوانید بهتر در مورد نحوه انجام آن تصمیم بگیرید.

ویژگی‌های بهترین کلینیک کاشت ابرو

 1. یک کلینیک معتبر باید در انتخاب جراحان کاشت ابروی خود بر اساس معیارهای بالا دقت کند و به این صورت خدمات مناسبی را ارائه کند. متاسفانه برخی کلینیک‌ها تنها از نام بهترین پزشک کاشت ابرو استفاده می‌کنند و در نهایت کار شما را به افراد نابلد واگذار می‌کنند.
 2. بهترین مرکز کاشت ابرو در تهران باید به واسطه عنوان خود، بهترین و به روزترین تجهیزات را در اختیار مراجعه کنندگان قرار دهد.

نکات مهم در ملاقات با دکتر کاشت ابرو

بعد از تعیین وقت ملاقات، به مطب یا کلینیک زیبایی مراجعه خواهید کرد. در جلسه ملاقات، باید اطلاعات و سوابق پزشکی خود را در کمال صداقت در اختیار وی قرار دهید. اطلاعاتی مانند سابقه بیماری، حساسیت‌های داروئی، داروها و مکمل‌هایی که در حال حاضر مصرف می‌کنید و … می‌توانند در روند جراحی و انتخاب تکنیک آن مؤثر باشند. هر سؤال یا ابهامی در ذهن دارید، بپرسید.

در کاشت مو برای ابرو، معمولا آزمایش خاصی نیاز نیست؛ اما، پزشک شما را از نظر ابتلا به برخی بیماری‌های عفونی مانند هپاتیت یا ایدز و همچنین، عفونت‌های پوستی با انجام تست‌های تشخیصی، بررسی و معاینه خواهد کرد. وی معمولا برای شما آزمایش خون جهت بررسی تیروئید، دیابت، غلظت خون و … تجویز می‌کند. همچنین، جهت ارزیابی مواردی مانند عفونت ادراری یا مشکلات کلیوی از آزمایش ادرار استفاده می‌کند. به یاد داشته باشید و با توجه به تشخیص و صلاحدید خود ممکن است از آزمایشات مختلف جهت آگاهی از وضعیت سلامت شما استفاده کند. 

⚠️ اگر موهایی که به عنوان بانک مو (ناحیه‌ای که مو از آنجا گرفته می‌شود) استفاده می‌شوند، بیش از حد فِِر بوده و یا سفید باشند، کاشت ابرو انجام نمی‌شود. همچنین، افرادی که مبتلا به بیماری‌هایی مانند لُوپوس، پِسوریازیس و یا طاسی منطقه‌ای هستند، گزینه مناسبی جهت انجام کاشت مو برای ابرو نمی‌باشند. همچنین، اگر مبتلا به دیابت، فشارخون، زمینه ژنتیکی ایجاد گوشت اضافه، اختلالات انعقادی هستید، به دلیل احتمال بالای بروز عوارض، انجام این کار توصیه نمی‌شود.

در صورت تأیید شرایط شما برای انجام پیوند، با توجه به سلیقه خودتان و با کمک برنامه‌های شبیه‌ساز سه بُعدی کامپیوتری، چهره شما بعد از عمل پیوند نمایش داده خواهد شد تا بهتر تصمیم بگیرید. سپس، با طراحی ابروی دلخواه شما، این جراحی را در محیطی کاملا استریل و بهداشتی و با بی‌حسی موضعی انجام خواهد داد. در نهایت، با دریافت مراقبت‌های بعد از کاشت ابرو مرخص خواهید شد.

یافتن بهترین پزشک کاشت ابرو در تهران

با وجود تعداد زیاد پزشکان کاشت ابرو در تهران، انتخاب ماهرترین و با تجربه‌ترین آنها چالش بزرگی است. راه‌های گوناگونی برای یافتن دکتر پیوند ابرو وجود دارد. برخی از روش‌های معمول جستجو و انتخاب، به شرح زیر است:

موتورهای جستجوی اینترنتی مانند گوگِل، جزء‌ جدایی‌ناپذیر زندگی روزمره ما هستند. در روز بارها و بارها پاسخ سؤالات خود را از طریق جستجو در صفحات وب به‌دست می‌آوریم. کافیست عبارت «بهترین دکتر کاشت ابرو در تهران» را وارد کنید و به لیست پزشکان فعال در حوزه کاشت مو برای ابرو دسترسی پیدا کنید

در این بین وجود سایت‌های تخصصی که به معرفی پزشکان و کلینیک‌ کاشت ابرو می‌پردازند، می‌تواند بسیار کمک‌کننده باشد. یکی از معتبرترین این سایت‌ها به مجموعه الو پزشک (AlooPezeshk) تعلق دارد که علاوه‌بر معرفی پزشک کاشت ابرو، پاسخ ابهامات ذهنی خود را با مشاوره رایگان و تعامل با کاربران فراهم کرده است.

کاشت ابرو برای چه کسانی مناسب است

افراد به دلایل مختلف ممکن است دچار ریزش ابرو شوند. این مسئله به خصوص در مورد خانم‌ها بسیار ناراحت کننده است و میتواند زیبایی آنها را تحت تاثیر قرار دهد. معمولا افراد زیر کاندیدهای مناسبی برای کاشت ابرو هستند. 

 1. افرادی که بر اثر بیماری ابروهای خود را از دست دادهاند. 
 2. افرادی دچار اختلالات ارثی که منجر به ریزش مو و در نهایت ابرو می‌شود. 
 3. افرادی که در اثر داروهای شیمی درمانی دچار ریزش ابرو شده‌اند. 
 4. افزایش سن به خودی خود منجر به کاهش تراکم ابرو می‌شود. 
 5. برخی افراد در اثر سوختگی ابروهای خود را از دست می‌دهند. 

در این موارد مراجعه به بهترین متخصص کاشت ابرو می‌تواند زیبایی را به شما بازگرداند. 

چگونه بهترین دکتر کاشت ابرو را انتخاب کنیم

انتخاب بهترین دکتر کاشت ابرو کار چندان سختی نیست. اگر چه ممکن است در ابتدا از حجم پزشکانی که در این زمینه فعالیت می‌کنند دچار سردرگمی شوید، اما با مراجعه به سایت‌های معتبر معرفی مانند الو پزشک، می‌توانید بهترین‌ها را انتخاب کنید. ما به شما کمک می‌کنیم تا با بررسی سوابق و نظرات سایر مراجعان، بتوانید بهترین جراح کاشت ابرو در تهران را شناسایی کنید و از خدمات آنها بهره بگیرید. 

ترمیم کاشت ابرو توسط پزشک

میانگین بهبودی پس از کاشت ابرو توسط بهترین جراح حدود یک هفته است. ابروها برای چند روز قرمز، حساس و متورم خواهند بود. در هفته‌های دوم و سوم پس از کاشت به دلیل شک به فولیکول‌ها ممکن است ریزش را تجربه کنید. سه تا چهار ماه بعد ابروها شروع به کامل شدن می‌کنند. بعد از گذشت شش ماه و تکمیل فرآیند رشد، چنانچه مشکلی در نواحی مختلف وجود دارد، می‌توانید برای ترمیم به بهترین متخصص کاشت ابرو مراجعه کنید. ترمیم با صلاحدید پزشک در یک یا چندمرحله انجام می‌شود. 

معاینات متخصص کاشت ابرو قبل از جراحی

در این معاینات بهترین متخصص کاشت ابرو ممکن است موارد زیر را مورد بررسی قرار دهد:

 1. جنس ابرو و میزان فولیکول‌های مورد نیاز برای کاشت
 2. انتخاب بهترین منطقه برای استفاده به عنوان بانک مو 
 3. معاینات پزشکی دقیق در مورد سلامت کلی مراجعه کننده
 4. ایجاد یک مدل آزمایشی برای پیوند
جراحی کاشت ابرو در تهران

مشاوره اولیه با بهترین دکتر کاشت ابرو

جلسه اول مشاوره با بهترین متخصص کاشت ابرو در ابتدا شامل ارزیابی کلی وضعیت ابروهای شماست. در برخی مواقع ممکن است نیازی به کاشت نباشد که پزشک آن را به اطلاع مراجعه کننده خواهد رساند. اگر بیمار در نهایت به عنوان کاندید مناسب پیوند شناخته شود، باید وضعیت جسمانی او مورد ارزیابی قرار گیرد. همچنین متخصص در مورد انتظارات و مدل مورد نظر بیمار از او سوال می‌کند. برخی از پزشکان برای راحتی مراجعه کنندگان و کاهش هزینه‌ها یک جلسه مشاوره رایگان را برای آنها در نظر می‌گیرند. 

روند کاشت ابرو توسط بهترین دکتر کاشت ابرو

روند واقعی انجام این کار شبیه به کاشت مو سنتی است. گرافت موی ابرو از موهای بالای گوش شما گرفته می شود. بهترین جراح کاشت ابرو، فولیکول‌های مو را نیز منتقل می‌کند. این کار کمک می‌کند تا اطمینان حاصل شود که موهای جدید می توانند پس از ریزش مرحله اول، در ابروهای شما رشد کنند.

پس از اینکه بیهوشی عمومی به شما داده شد، جراح برش‌های کوچکی در محل‌های اهداکننده فولیکول و همچنین در محل‌های پیوند در ابروهای شما ایجاد می‌کند. کل فرآیند حدود 2 تا 3 ساعت طول می‌کشد.

بهترین متخصص کاشت ابرو با نهایت حوصله و دقت فرآیند پیوند را انجام مید‌هد. بنابراین شما نیز باید با صبر و حوصله کافی، زمان خود را در اختیار متخصص قرار دهید تا در نهایت بتوانید ابروهایی زیبا داشته باشید.

کلام آخر

این عمل یکی از جراحی‌های زیبایی پرطرفدار است. برخی افراد از این روش زیبایی برای داشتن ابروهای پُرپُشت و با مُدل دلخواه استفاده می‌کنند؛ برخی دیگر به دلیل از دست دادن ابروهای خود در اثر بیماری، سانحه، اصلاح بیش از حد و… تمایل دارند، با تکنیک‌های فوق‌العاده، زیبایی طبیعی را به چهره خود برگردانند. هر چند نتایج این روش به اثبات رسیده است؛ اما، بدون مهارت و هنر بهترین متخصص و جراح کاشت ابرو نمی‌توانید به خواسته خود برسید.الو پزشک بصورت 24 ساعته با مشاوره رایگان در خدمت شما عزیزان است.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا