پزشکان

بهترین جراح فک و صورت در تهران

هنگامی که نوزادی با ناهنجاری‌های مادرزادی در ناحیه جمجمه و صورت، مانند شکافِ لب متولد می‌شود، یکی از بدترین لحظات برای اطرافیان به ویژه پدر و مادر او رقم می‌خورد. از طرف دیگر، در حوادثی مانند تصادفات رانندگی و یا بیماری‌هایی مانند تومورهای پوستی در صورت، آسیب‌های وارده ممکن است، زیبایی چهره شما را تحت تأثیر خود قرار داده و اعتماد به نفستان را کاهش دهد. امروزه، پیشرفت‌های وسیع در علم پزشکی و روش‌های جراحی، گذر از بحران‌ها و تجربه‌های تلخ این چنینی را آسان کرده است. راه حل معجزه آسا برای حل این مسائل و اختلالات، جراحی فک و صورت است که با هنر و دانش بهترین جراحان فک و صورت قابل دستیابی است.

علاوه بر موارد ذکر شده، پزشک جراحی فک و صورت می‌توانند در زمینه مشکلات دهان و دندان، عفونت و درد در ناحیه صورت و … نیز خدمات درمانی خود را ارائه دهند. در ادامه با ما همراه باشید تا لیستی از خوشنام‌ترین و بهترین دکتر فک و صورت در تهران را به شما عزیزان ارائه دهیم. 

فهرست مطالب

جراحی فک و صورت

جراحی دهان، فک و صورت (OMFS: Oral and maxillofacial surgery) با تشخیص، درمان، پیشگیری و ترمیم عملکرد، دندان‌ها، حفره دهان و صورت سروکار دارد؛ به خصوص بیماری‌ها، ناهنجاری‌ها و صدمات ناشی از تصادفات، حوزه‌های اصلی فعالیت‌های درمانی متخصصان جراحی دهان، را تشکیل می‌دهند. متخصصان OMFS یا متخصصان جراحی دهان، عمدتاً با مواردی مانند: ناهنجاری‌های دندان نیش، ناهنجاری‌ها، شکاف کام یا لب، فک شکسته، سرطان‌های سر و گردن، دیسگناتیا (Dysgnathia) یا ناهماهنگی، مواجه هستند. توصیه می‌کنیم برای آگاهی از انواع این جراحی، مقاله انواع جراحی فک و صورت را مطالعه کنید.

پزشک جراحی فک و صورت

بهترین دکتر جراح فک و صورت ابتدا در رشته دندانپزشکی مدرک دکترای حرفه‌ای دندانپزشکی خود را اخذ می‌کند؛ سپس، با ادامه تحصیل در دوره تخصصی، صورت و دهان موفق به دریافت مدرک دکترای تخصصی خواهد شد؛ بعد از آن می‌تواند خدمات متنوع و گسترده‌ای را در زمینه جراحی فک و صورت و دهان ارائه دهد. معمولا این رشته را پل ارتباطی بین پزشکی و دندانپزشکی می‌دانند.

برخی از خدمات قابل ارائه، می‌تواند از موارد ساده مانند برداشتن دندان عقل تا درمان سرطان پوست یا بازسازی پیچیده صورت باشد که مدت زمان زیادی به طول می‌انجامد. انجام جراحی‌های بزرگ در جراحی فک، صورت و دهان، معمولا هیجان انگیز، استرس‌زا و اغلب مشارکتی هستند؛ در واقع، در کنار جراح فک و صورت، پزشکانی مانند جراحان مغز و اعصاب و جراحان گوش و حلق و بینی نیز همکاری می‌کنند.

زمانی که با هر یک از مشکلات فک و صورت رو به رو می‌شوید، در اولین وهله باید بتوانید بهترین متخصص فک و صورت را برای انجام مشکل خود پیدا کنید. در واقع این مرحله از چالش برانگیزترین قسمت‌هایی است که برای انجام جراحی پیش رو دارید. به این منظور برای کمک به شما در انتخاب بهترین‌ها، در زیر برخی از بهترین جراحان فک و صورت در تهران را به شما معرفی می‌کنیم. خدمات این افراد مورد تایید وزارت بهداشت است و تمامی مدارک و گواهی‌های لازم برای انجام جراحی‌های کوچک تا سنگین را در اختیار دارند. شما می‌توانید در پروفایل هر فرد اطلاعات مربوط به او را مشاهده کنید. با کلیک بر روی کادر آبی رنگ می‌توانید اطلاعات بیشتری در مورد خدمات و نمونه کار این عزیزان مشاهده کنید.

ویژگی‌های بهترین متخصص فک و صورت

علاوه بر گذراندن دوره‌های تحصیلی و آموزشی در مراکز معتبر و دریافت مدارک مورد تأیید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، لازم است مهارت‌هایی را کسب کنند تا بتواند به بهترین شکل ممکن رضایت مراجعین خود را کسب کند:

✅ پزشک فک، باید از مهارت‌های ارتباطی عالی جهت ارتباط با افراد مختلف از جمله همکاران، بیماران و خانواده‌های آن ها برخوردار باشند. در واقع، بهترین جراح فک و صورت در تهران، باید بتوانند با انعطاف پذیری عاطفی و خلق و خوی آرام و صبوری خود، آرامش لازم را در بیماران خود ایجاد کنند.

✅ دکتر فک و صورت در تهران، باید توانایی کار در شرایط سخت را داشته باشند. آن ها باید بتوانند در بحران‌ها و زمانی که تحت فشار هستند نیز، خدمات درمانی و زیبایی را با بالاترین کیفیت و دقت ارائه دهند.

✅ پزشک فک و صورت، با ارائه خدمات مشاوره رایگان به شما کمک خواهند کرد تا با بررسی تمام جوانب، نسبت به انجام جراحی فک و صورت تصمیم‌گیری کنید.

✅ بهترین متخصص فک و صورت در تهران، اصول انجام کارهای گروهی و تیمی را می‌دانند و قابلیت رهبری تیم پزشکی را دارند. زیرا، در بسیار از جراحی‌های نیاز است از دانش و تخصص جراحان مغز و اعصاب و یا جراحان گوش و حلق و بینی نیز استفاده شود.

✅ جراح فک در تهران، دائما در حال یادگیری و به روز کردن دانش خود هستند. از این رو، ضمن برخورداری از توانایی حل مسئله، با تشخیص به موقع و تجویز بهترین راه حل درمانی، سلامت بیماران خود را تأمین می‌کنند.

✅ جراح فک و صورت، با اولویت قرار دادن سلامت و منفعت بیماران و مراجعین آن ها، آرامش و اطمینان خاطر را در آن ها ایجاد می‌کنند و برای وقت آن ها ارزش قائلند. از این رو، با در نظر گرفتن سیستم نوبت دهی بدون معطلی، روند درمان آن ها را به سرعت آغاز می‌کنند.

✅ تسلط بالایی در استفاده از جدیدترین تکنولوژی‌ها و تجهیزات پزشکی پیشرفته دارند. آن ها همچنین، تکنیک‌های جراحی را با دستان ماهر خود بر روی عضو آسیب دیده اجرا می‌کنند. هماهنگی فوق العاده دست و چشم، بینایی عالی و آگاهی بصری – فضایی از دیگر ویژگی‌های متخصص فک و صورت در تهران است.

✅ دکتر فک، از آمادگی جسمی و بدنی بالایی برخوردارند؛ در واقع، استقامت بدنی لازم را در جراحی‌های طولانی مدت، دارند.

✅ با در نظر گرفتن هزینه مناسب و منصفانه برای انجام جراحی‌های فک و صورت، چه با اهداف زیبایی و چه با اهداف درمانی، فرصت درمان را برای همه مراجعین خود فراهم می‌کنند. 

راه یافتن جراح فک و صورت در تهران

با وجود این که ممکن است تحت تاثیر عوامل مختلف پزشک خود را انتخاب کنید، اما باید به دنبال بهترین راه برای انتخاب خود باشید. به عنوان مثال یکی از مطمئن‌ترین راه‌ها مشورت با افرادی است که پیش از شما از یک متخصص فک و صورت کمک گرفته‌اند. البته تجربه یک نفر را نمی‌توان به همه افراد تعمیم داد. با این وجود هدف ما در مجموعه الو پزشک انتخاب افرادی است که از هر لحاظ کارآمد و ماهر باشند. ما به عنوان یک مجموعه تخصصی معرفی پزشک، بهترین‌های هر حوزه را به شما معرفی می‌کنیم. 

مشاوره با بهترین جراح فک و صورت

حتی اگر دکتر فک و صورت تمام پاسخ‌ها و راهنمایی‌های مفید را قبل از جراحی به شما ارائه دهد، بهتر است از سؤالات مهمی که پاسخ آن ها به تصمیم گیری و روند درمان شما کمک می‌کند، مطلع باشید؛ برخی از بهترین سؤالاتی که باید در جلسه مشاوره بپرسید، عبارتند از:

مدت زمان نقاهت چقدر است؟

گزینه‌های بیهوشی من چیست؟

عوارض و خطرات احتمالی چیست؟

تجربه یا سابقه شما (جراح) در انجام این عمل چقدر است؟

هزینه‌های مربوط به این تکنیک چقدر خواهد بود؟

میزان در دسترس بودن جراح (تاریخ و ساعت کاری وی) چقدر است؟

چه غذاها یا داروهایی را باید مصرف کنم و یا از چه غذاهایی باید اجتناب کنم؟

روند جراحی به چه صورت است؟ یا دقیقا در اتاق عمل چه اتفاقی برای شما می‌افتد؟

قطعا، بهترین متخصصان فک و صورت در تهران، به تمام ابهامات ذهنی شما پاسخ خواهند داد. جراح خوشحال خواهد شد که در مورد روش‌هایی که می‌توان برای شما استفاده کرد و سایر موارد مربوط به آن، اطلاعات کافی و لازم را در اختیارتان قرار دهد.

بهترین متخصص فک و صورت در تهران

امروزه کلینیک‌های بسیاری در شهر تهران این عمل جراحی را انجام می‌دهند که همین مسئله انتخاب از بین آنها را بسیار سخت می‌کند. شناخت بهترین دکتر جراح فک و صورت در تهران به شما کمک می‌کند تا با خیال راحت چهره خود را به آنها بسپارید. متخصصینی که در بالا معرفی کردیم از برترین‌ها هستند که می‌توانند نیاز شما را برآورده کنند. تا به اینجا با متخصصان حوزه جراحی صورت آشنا شدیم. طبیعی است افرادی که به صورت فوق تخصصی در این زمینه فعالیت دارند، خدمات بسیار ارزنده‌ای را به بیماران ارائه می‌کنند. تعداد افراد فوق متخصص در این زمینه در شهر تهران آن قدر زیاد نیست که شما را در انتخاب سردرگم کند. در میان پزشکانی که در بالا معرفی کردیم، فوق متخصصانی هستند که می‌توانید برای انجام جراحی خود از آنها مشورت بگیرید. برای این منظور سابقه افراد و حوزه کاری آنها را چک کنید و متناسب با نیاز خود از خدمات آنها استفاده کنید. 

پدر جراحی فک صورت ایران

اگر در جستجوی یافتن بهترین جراح فک و صورت بوده‌اید، احتمالا نام دکتر ابوالحسن مسگرزاده را به عنوان پایه گذار این جراحی در ایران شنیده‌اید. دکتر مسگرزاده که تحصیلات خود را در کشور آمریکا پشت سر گذاشت، از سال 1350 در ایران مشغول به کار شد و در این راه شاگردان زیادی را تربیت کرد. اگر چه هماهنگی با ایشان برای انجام جراحی ممکن است زمان ببرد، اما شاگردان تربیت شده توسط ایشان می‌توانند در این زمینه به بیماران خدمت رسانی کنند. برخی از افرادی که در بالا معرفی کردیم از شاگردان این جراح معروف و به نام هستند. 

جراح فک و صورت در جنوب تهران

شما می‌توانید بهترین دکتر فک و صورت را با توجه به منطقه محل سکونت خود انتخاب کنید. معمولا جراحانی که در جنوب تهران مشغول فعالیت هستند می‌توانند جراحی را با هزینه کمتری برای شما انجام دهند. به این منظور می‌توانید لوکیشن پزشکان را که در پروفایل شخصی آنها در بالا آآورده شده است بررسی کنید و بر اساس آن متخصصان جنوب یا شمال شهر را شناسایی کنید و از خدمات آنها بهره بگیرید. 

بیمارستان فک و صورت در تهران

کلینیک‌های بسیاری در تهران برای انجام جراحی در حال فعالیت هستند. با این وجود بیمارستان فک و صورت ایران به عنوان یک بیمارستان تخصصی در این زمینه شناخته می‌شود که افراد می‌توانند برای درمان به آن مراجعه کنند. بیمارستان‌ها باید بتوانند خدمات مناسب با هزینه متعارفی را به بیماران ارائه کنند. تجهیزات به روز و امکانات مطمئن باعث می‌شود که فرد بتواند عملی ایمن را پشت سر بگذارد. 

چه فکی باید جراحی شود

دلایل مختلفی وجود دارد که ممکن است باعث شود به جراحی نیاز پیدا کنید. به عنوان مثال در شرایطی که دچار هر یک از مشکلات زیر هستید می‌توانید از متخصص کمک بگیرید. 

  1. مشکلات مربوط به بلع یا گفتار را برطرف کنید.
  2. سایش و خرابی بیش از حد دندان ها را به حداقل برسانید.
  3. فیت صحیح بایت یا مسائل مربوط به بسته شدن فک، مانند زمانی که دندان‌های آسیاب با هم لمس می‌شوند اما دندان‌های جلو لمس نمی‌شوند.
  4.  عدم تعادل صحیح صورت (عدم تقارن)، مانند چانه های کوچک، آندربایت، اوربایت و کراس بایت.

انواع ناهنجاری‌های فکی

شایع‌ترین ناهنجاری‌های فک به شرح زیر است:

  • یک فک بالا کوچک، با یا بدون فک پایین بزرگ، با دندا‌ن‌های بالایی که به طور قابل توجهی در پشت دندان‌های پایین قرار دارند. (آندرجت منفی)
  • یک فک پایین کوچک، با دندان های پایین که به طور قابل توجهی در پشت دندان‌های بالا قرار دارند. (آندرجت مثبت)
  • دندان‌های جلویی که لمس نمی‌شوند. (اوپن بایت قدامی)
  • دندان‌های بالایی که هنگام لبخند زدن بیش از حد خود را نشان می‌دهند. (نمایش بیش از حد دندان)
  • چانه بیش از حد کوچک (میکروژنیا)
  • فک نامتقارن یا کج شده که باعث انسداد اکلوزال می‌شود.

دلایل ایجاد ناهنجاری‌های فکی

برخی از ناهنجاری‌های فک در رحم رخ می دهد و در بدو تولد وجود دارد، در حالی که برخی دیگر در دوران میانسالی و پیری اتفاق می‌افتند. آنها علل مختلفی دارند: ناهنجاری‌های ژنتیکی، تغییر شکل‌ها، اختلالات داخل رحمی، بیماری‌ها، صدمات یا عملکرد غیر طبیعی برخی از علل ابتلا به این مشکلات هستند که البته می‌توانند با مراقبت‌های پزشکی بهبود پیدا کنند. 

توصیه‌های پزشک فک و صورت

معمولا پیش و پس از جراحی، بهترین متخصص فک و صورت توصیه‌هایی را به شما می‌کند تا بتوانید این دوران را راحت‌تر پشت سر بگذارید. به عنوان مثال روز قبل از جراحی دوره “پاکسازی” شما خواهد بود. این بدان معناست که شما باید حداقل 12 ساعت قبل از عمل ناشتا باشید و چیزی نخورید یا ننوشید. همچنین باید برای جلوگیری از عوارض جانبی در حین جراحی، مصرف داروها را متوقف کنید، مگر اینکه پزشکتان دستور دیگری بدهد.

در صورت انجام عمل جراحی باید از دوش آب گرم و طولانی که ممکن است باعث خونریزی در فک بالا شود خودداری کنید. حداقل تا یک ماه پس از جراحی از انجام ورزش‌ها، هر گونه بلند کردن سنگین یا فعالیتی که فشار خون یا نبض شما را بالا می‌برد، خودداری کنید. علاوه بر این نکات دیگری وجود دارد که دکتر با شما در مورد آن صحبت می‌کند. 

هزینه جراح فک و صورت در تهران

در تعیین هزینه عوامل متعددی نقش دارند؛ برخی از مهم‌ترین عوامل اثرگذار بر تعیین هزینه و قیمت جراحی فک و صورت عبارتند از:

💲 هزینه و دستمزد متخصص بیهوشی به عنوان مثال هزینه جراحی فک دکتر مسگرزاده با پزشکان تازه کار یکسان نیست. 

💲 نوع تکنیک به کار رفته و شدت آسیب

💲 نیاز به ارتودنسی قبل از انجام جراحی. هزینه جراحی فک و ارتودنسی به همراه هم با هزینه هر یک به تنهایی متفاوت است. شما باید قبل از انجام آن معاینه شوید و بهترین روش را انتخاب کنید. 

💲 هزینه جراحی فک در بیمارستان‌های مختلف تهران با هم متفاوت است. به عنوان مثال هزینه جراحی فک در بیمارستان بقیه الله با بیمه نیروهای مسلح با سایر بیمارستان‌ها متفاوت است. برخی از بیمارستان‌ها در صورتی که هدف از جراحی درمان باشد، آن را تحت پوشش بیمه انجام می‌دهند. 

💲 هزینه مربوط به تست‌های تشخیصی آزمایشگاهی و تصویربرداری

💲 هزینه ابزار و وسایل مورد نیاز برای عمل مانند پیچ، صفحات فلزی، سیم تیتانیومی و …

💲 هزینه بهترین کلینیک جراحی فک و صورت در تهران یا هزینه بهترین بیمارستان خصوصی در تهران با توجه به امکانات و تجهیزات آن

به طور کلی و با در نظر گرفتن تمام موارد ذکر شده، هزینه انجام جراحی در تهران به طور تقریبی رقمی بین 30 تا 40 میلیون تومان بدون در نظر گرفتن هزینه‌های جانبی و اضافی خواهد بود.

کلام آخر

برای اصلاح مشکلات و ناهنجاری‌های ناحیه صورت، دهان و فک یا ایجاد تغییرات زیبایی، خدمات جراحی خود را ارائه می‌دهند. یکی دیگر از ویژگی‌های خاص رشته تخصصی این است که، به دلیل نزدیکی به سیستم سایر اندام‌ها، متخصصان جراحی دهان، فک و صورت باید بیشتر از سایر پزشکان، با رشته‌های دیگر پزشکی مانند متخصصین مغز و اعصاب همکاری کنند.

انتخاب بهترین پزشک فک و صورت که برای ارتقاء سلامت و زیبایی شما نهایت تلاش خود را می‌کنند، اولین قدم در رسیدن به نتایج مطلوب و ماندگار است.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا