پزشکان

بهترین دکتر کاشت مژه در تهران

در این مقاله قصد داریم شما را با بهترین دکتر کاشت مژه در تهران آشنا کنیم؛ داشتن مژه‌های‌فر، بلند و پرپشت، چشم‌ها را درشت‌تر، زیباتر و نگاه را نافذتر می‌کند؛ به همین دلیل بسیاری از خانم‌ها برای داشتن مژه‌هایی با این ویژگی‌ها، از روش‌های موقت یا دائمِ استفاده می‌کنند. از آن جایی که به طور طبیعی بسیاری از افراد مژه‌های کوتاه و کم‌پشت دارند یا ممکن است به دلایلی از جمله بیماری، سانحه، سوختگی و … مژه‌های خود را از دست داده باشند، روش‌های کاشت طبیعی و دائم طرفداران زیادی پیدا کرده است.

کاشت طبیعی، پیوند فولیکول جدید مو، برای رشد مجدد مژه‌های ضخیم و طبیعی است که چشم‌ها را جذاب‌تر نشان می‌دهد. ریشه مو در فولیکول‌ها قرار دارد؛ فولیکول‌ها ریشه مو را به پوست متصل کرده و مراحل رشد تا ریزش مو در آن ها اتفاق می‌افتد. به طور متوسط هر فرد صد هزار فولیکول مو روی سر خود دارد که می‌توان از این بانک فولیکول، برای کاشت مو، مژه، کاشت ابرو و… استفاده کرد. در صورت علاقه پیشنهاد می‌کنیم، مقاله کاشت مژه طبیعی را مطالعه کنید. سپس، با ما همراه باشید تا به معرفی بهترین پزشکان در تهران بپردا

فهرست مطالب

مفهوم کاشت مژه

یکی از روش‌های زیبایی پرکاربرد در پزشکی، کاشت مژه (Eyelash Implantation یا Eyelash Transplant) است؛ در این روش بهترین دکتر کاشت مژه طبیعی در تهران از طریق تکنیک‌های میکرو جراحی، فولیکول‌ها را از بانک مو (معمولا ناحیه پشت سر) جدا می‌کند؛ سپس، با استفاده از روش‌های دقیق و میکروسکوپی، فولیکول‌های سالم را جداسازی کرده و در ناحیه مژه پیوند می‌زند؛ فولیکول‌های جدید باعث رشد طبیعی مژه‌هایی می‌شوند که تمام ویژگی‌های اصلی خود را دارند. به این معنی که مژه‌های جدید ویژگی‌های موهایی را دارند که از آنجا برداشته شده‌اند؛ به همین دلیل، در مراحل اولیه باید مرتباً کوتاه شوند تا ویژگی‌هایی موهای ناحیه مژه را به دست آورند.

این تکنیک را می‌توان از طریق روش‌های کاشت مو مانند استخراج واحد فولیکولی (FUE) یا پیوند واحد فولیکولی (FUT) انجام داد. البته امروزه، از کاشت مژه به روش SUT، بیشتر در این زمینه استفاده می‌شود؛ روشی نوآورانه که تحولی جدید ایجاد کرده است؛ در واقع، با این تکنیک پزشک می‌تواند مژه‌ها را با ظرافت و زاویه فوق العاده طبیعی پیوند دهد. فولیکول‌های مو معمولا از پوست سر یا گاهی اوقات پاها استخراج می‌شوند.

برای کسانی که محل اهدای ضعیفی دارند، یا کسانی که به دلیل استفاده از دارو، درمان‌های پزشکی یا استرس دچار ریزش مو شده‌اند، توصیه نمی‌شود. اما اگر مژه‌های کم پشتی دارید و به دنبال بهبود دائمی (برخلاف اِکستنشن مژه) حجم، تراکم و بلندی مژه‌های خود هستید، می‌توانید به انجام این روش فکر کنید.

دکتر کاشت مژه طبیعی کیست؟

پزشکانی که اقدام به ارائه این خدمات می‌کنند، معمولا در زمینه پوست و مو آموزش‌های لازم را دیده‌اند. به طور کلی، بهترین پزشک کاشت مژه طبیعی در کلینیک کاشت مژه، در ابتدا مدرک دکترای پزشکی عمومی خود را اخذ می‌کند؛ سپس با ادامه تحصیل در مقطع تخصص، موفق به دریافت مدرک دکترای تخصصی بیماری‌های پوست یا درماتولوژی می‌شود. وی علاوه بر ارائه خدمات، در زمینه درمان انواع بیماری‌های پوستی، ریزش مو، زیباسازی پوست، انجام جراحی‌های محدود مانند برداشتن خال و … نیز فعالیت دارد.

از طرف دیگر، کاشت مژه توسط جراح پلاستیک در کلینیک کاشت مو، ترمیمی و سوختگی نیز انجام می‌شود؛ می‌توانید با خدمات و ویژگی‌های بهترین جراح پلاستیک در تهران بیشتر آشنا شوید. همچنین، جراحان عمومی که دوره‌های تکمیلی پوست، مو، زیبایی و لیزر را گذرانده‌اند، نیز می‌توانند به شما کمک کنند. 

نکته با اهمیت این است که هر کدام از پزشکانی که به آنها اشاره کردیم، باید مدارک مورد تأیید از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی داشته باشند؛ این موضوع سبب خواهد شد تا مطمئن شوید، پزشک مربوطه آموزش‌ها و مهارت لازم را به صورت علمی کسب کرده است.

بهترین پزشک کاشت مژه در تهران

بعد از آن که با روش‌های کاشت مژه و ضرورت انجام آن آشنا شدیم، اولین فکری که به ذهنمان می‌رسد انتخاب یک پزشک متخصص ر این زمینه است که بتواند نیاز ما را برآروده کند. در شهری مثل تهران که هزاران نفر در آن در این حوزه مشغل فعالیت هستند، انتخاب بهترین پزشک کاشت مژه کمی دشوار به نظر می‌رسد. اما جای نگرانی نیست! تمام هدف ما در الو پزشک معرفی افراد متبحر در هر زمینه است به طوری که بتوانند خدماتی شایسته را به شما عزیزان ارائه کنند. در زیر می‌توانید برخی از این افراد را مشاهده کنید که به صورت تخصصی در زمینه کاشت مژه فعالیت دارند. تمامی اطلاعات این افراد اعم از: لوکیشن، شماره تماس، تخصص و… در زیر نام هر یک از این افراد درج شده است که می‌توانید برای رزرو نوبت خود از آن استفاده کنید. 

هزینه کاشت مژه دائمی در تهران

قیمت کاشت مژه طبیعی 1402 به عوامل زیادی بستگی دارد که می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

💲 کیفیت بانک مو

💲 تجربه و مهارت پزشک

💲 نوع تکنیک به کار رفته 

💲 تجهیزات و محل جغرافیایی کلینیک

💲 میزان آسیب در مژه‌ها و وسعت ناحیه 

💲 تراکم و تعداد فولیکول‌های مورد نیاز 

 

قیمت کاشت مژه یک‌ماهه

یکی از عوامل موثر بر قیمت‌گذاری، دائمی یا موقت بودن کاشت است. روش‌هایی مانند اکستنشن، اکستنشن والیوم و… جز روش‌های موقت به حساب می‌آیند. طبیعتا قیمت این تکنیک‌ها با روش‌های کاشت دائمی متفاوت است. البته این انواع می‌توانند در آرایشگاه نیز انجام شوند. اما کاشت مژه حتما باید زیر نظر متخصص و پزشک انجام شود. 

ویژگی‌های بهترین کلینیک کاشت مژه در تهران

تعداد کلینیک‌های زیبایی در سطح شهر آنقدر زیاد است که تشخیص مکان‌های خوب از بد کار دشواری خواهد بود. برای این که مژه‌هایی پرپشت و زیبا داشته باشید باید بهترین کلینیک کاشت مژه در تهران را انتخاب کنید. در زیر نکاتی آورده شده است که به شما در انتخاب بهتر کمک می‌کند. 

  • مرکز مورد نظر باید بتواند به روزترین تکنیک‌های کاشت را به شما ارائه کند. 
  • تراکم مناسبی را برای مژه‌های شما متناسب با چهره و فرم چشمان در نظر بگیرد. 
  • به دور از سودجویی بهترین مشاوره‌ها را به شما ارائه دهد. 
  • از آنجایی که عملیات با چشم شما در ارتباط است، تمیزی و ضدعفونی بودن همه تجهیزات بسیار مهم است تا از بروز عفونت‌ها جلوگیری شود. 
  • پیگیری وضعیت شما از اولین قرار ملاقات تا حصول نتیجه بر عهده مرکز کاشت مژه است. 
ویژگی بهترین دکتر کاشت مژه

کلام آخر

داشتن مژه‌های پرپشت و طبیعی، زیبایی چشمان شما را دو چندان خواهد کرد و چهره شما را جوان‌تر و شاداب‌تر نشان خواهد داد. اگر قصد دارید از مزایای روش‌های کاشت مژه دائمی بهره‌مند شوید، در اولین قدم نیاز است پزشکی ماهر و کاربلد را برای دریافت مشاوره و انجام انتخاب کنید؛ زیرا، رسیدن به نتایج مطلوب تا حد زیادی به مهارت جراح بستگی خواهد داشت.

فراموش نکنید: عدم مراجعه به پزشک کاشت مژه طبیعی در تهران و انجام کاشت در مراکز فاقد اعتبار علاوه بر تحمیل هزینه، زیبایی شما را با خطر مواجه خواهد کرد و موجب آسیب به بافت پلک‌ها و یا حتی چشم‌هایتان خواهد شد. الو پزشک بصورت 24 ساعته با مشاوره رایگان در خدمت شما عزیزان است.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا