تزریق

ژل فیورج چیست؟

زمانی که در مورد تزریق فیلر به عنوان یک راه حل مناسب برای حجم دادن به نواحی مختلف صورت و بدن صحبت ‌می‌کنیم، انتخاب فیلر مناسب یکی از مهم‌ترین نکاتی است که حتما باید به آن توجه کنیم. چرا که ماندگاری و کیفیت کار ما تا حد زیادی به انتخاب نوع ژل وابسته است. استفاده از ژل فیورج به عنوان یکی از پرطرفدار‌ترین انواع فیلر‌‌های تزریقی در بین زیباجویان رواج دارد. اما ژل فیورج چیست و چه مزایا و معایبی ممکن است داشته باشد؟ در این مقاله به طور کامل در مورد این مسئله صحبت خواهیم کرد.

فهرست مطالب

مفهوم ژل فیورج

ژل فیورج (Fiorage filler) نوعی از فیلر‌هاست که توسط کشور ایران ساخته شده و به دلیل ماندگاری خوبی که دارد در سایر کشور‌ها نیز مورد استفاده قرار ‌می‌گیرد. این نوع بر پایه هیالورونیک اسید ساخته شده است و در حجم دهی نواحی مختلف لب به صورت کاملا موثر عمل ‌می‌کند. تاییدیه وزارت بهداشت گواهی بر کیفیت و سلامت این نوع ژل است که استفاده از آن را تضمین ‌می‌کند. این محصول از تولیدات شرکت دارویی سیناژن بوده و به دلیل عوارض کمی‌ که دارد، همواره مورد توجه مصرف کنندگان و متخصصان زیبایی بوده است.

چرا ژل فیورج

احتمالا از خود ‌می‌پرسید که چرا فیلر فیورج تا به این اندازه محبوب شده است و دلیل استفاده ما از آن چیست؟ در پاسخ باید عنوان کنیم که ویژگی‌‌های کیفی بالای این محصول دلیل اصلی انتخاب پزشکان و مصرف کنندگان هستند. هیالورونیک اسید به عنوان یک ماده طبیعی در برخی نقاط بدن وجود دارد و استفاده از ژلی بر پایه آن مشکلی برای سلامت فرد ایجاد نمی‌کند. از این نوع ‌می‌توان برای طیف مختلفی از تزریق‌ها استفاده کرد. حجم دهی نواحی مختلف در صورت، برطرف کردن خطوط و چین و چروک‌‌های سطحی و عمقی و زاویه سازی از کاربرد‌‌های مهم این نوع از ژل هستند. آبرسانی پوست به دلیل وجود ترکیبات هیالورونیک اسیدی در آن از کاربرد‌‌های بالقوه آن به حساب ‌می‌آید. برخی از کاربرد‌‌های ژل فیوریج در زیر ذکر شده است:

✔️ کانتورینگ فک و چانه

✔️ حجم‌دهی لب و گونه

✔️ برطرف کردن عیوب و ناهمواری بینی

✔️ برطرف کردن چین و چروک‌‌های عمیق و سطحی

✔️ رفع خط خنده

انواع ژل فیورج

انواع ژل فیورج

فیلر‌‌های فیورج را ‌می‌توان بر اساس ‌میزان غلظت هیالورونیک اسیدی که در آن موجود است، در سه دسته S، L و XL قرار داد. هر یک از این انواع برای امور خاص خود صرف ‌می‌شوند. در ادامه بیشتر با نحوه عملکرد آن‌ها آشنا خواهیم شد.

🔸 نوع S: ژل فیورج S کم غلظت‌ترین نوع در بین سه نمونه موجود است و معمولا برای چین و چروک‌‌های کم عمق مورد استفاده قرار ‌می‌گیرد. این چین و چروک‌ها که اغلب در نواحی دور چشم و پیشانی وجود دارند، توسط این نوع قابل حل هستند. در برخی مواقع برای حجم دادن به لب نیز ‌می‌توان از این نوع استفاده کرد. ‌میزان هیالورونیک اسید موجود در فیلر فیورج نوع S در حدود 16 ‌میلی‌گرم است.

🔸 نوع L: ژل فیورج L دارای غلظب بیشتری نسبت به نوع قبل است و از این رو ‌می‌تواند برای خطوط عمقیتر نیز مورد استفاده قرار گیرد. فرم دهی چانه و یا گونه بدون نیاز به لیفت گونه از کاربرد‌‌های این نمونه است. ‌میزان غلظت هیالورونیک در این نوع به 24 ‌میلی گرم ‌می‌رسد.

🔸 نوع XL: در این نمونه از بیش‌ترین ‌میزان غلظت هیالورنیک اسید یعنی 26 ‌میلی گرم استفاده شده است. به همین‌ جهت ‌می‌توان آن را برای کار‌‌های عمقی مثل برطرف کردن نواقص بینی، زاویه سازی فک و چانه استفاده کرد.

مزایای استفاده از ژل فیورج

استفاده از این نوع ژل مزیت‌‌های بسیار زیادی دارد. اولین مزیت طبیعی بودن آن است که منجر به کاهش عوارض آن خواهد شد. علاوه بر این شما ‌می‌توانید این محصول تولید داخل را با قیمتی کمتر از نمونه‌‌های مشابه خارجی مورد استفاده قرار دهید. گواهی سلامت این محصول از سوی نهاد‌‌های بهداشتی مربوطه مورد تایید قرار گرفته است و شما ‌می‌توانید بدون هیچگونه نگرانی از آن استفاده کنید. از دیگر مزیت‌‌های مهم این محصول ‌می‌توان به عدم نیاز به دوران نقاهت اشاره کرد. به عنوان مثال زمانی که شما تحت عمل جراحی لیفت شقیقه یا دیگر جراحی‌ها قرار ‌می‌گیرید، حتما باید دوران نقاهت خود را سپری کنید. اما در زمان استفاده از فیلر فیورج این نیاز وجود نخواهد داشت و شما ‌می‌توانید به کار‌‌های روزمره خود رسیدگی کنید.

نکته بسیار مهمی‌ که از دیگر مزایای این محصول محسوب ‌می‌شود، قابلیت تخلیه آن در صورت نارضایتی فرد است. همچنین خود ژل بعد از گذشت چند ماه به طور کامل جذب ‌می‌شود. برای آن که بتوانید مزایای این روش را به بهترین شکل تجربه کنید، لازم است تا از خدمات بهترین کلینیک زیبایی بهره بگیرید.

عوارض فیلر فیورج

عوارض معمول این ژل که معمولا بلافاصله بعد از تزریق مشاهده ‌می‌شود، شامل کبودی، التهاب و برآمدگی است که به صورت خود به خود بعد از چند روز از بین خواهد رفت. به طور کلی استفاده از این ماده اگر زیر نظر پزشک متخصص انجام شود، عوارض چندانی به همراه نخواهد داشت. شناخت بهترین دکتر تزریق فیلر در تهران به شما کمک ‌می‌کند تا به شکلی مطمئن از این روش بهره بگیرید.

عوارض فیلر فیورج

مراقبت‌‌های قبل و بعد از تزریق ژل فیورج

قبل از تزریق ماده بهتر است نکات زیر را مد نظر قرار دهید:

🩹 در مورد دارو‌‌هایی که مصرف ‌می‌کنید با پزشک صحبت کنید به خصوص اگر دارو‌ها در دسته دارو‌‌های رقیق کننده خون هستند.

🩹 قبل از تزریق ژل فیورج، صورت خود را از هر گونه ماده آرایشی یا آلودگی پاک کنید.

🩹 از قبل در مورد ‌میزان نیاز خود به تزریق، با پزشک صحبت کنید.

دوره بعد از تزریق فیلر فیورج یکی از حیاتی‌ترین دوره‌ها برای داشتن عوارض کمتر و ماندگاری بیشتر است. به همین دلیل نیاز است که مراقبت‌‌های بعد از آن را جدی بگیرید. معمول پزشک نکات لازم را به شما گوشزد ‌می‌کند؛ با این حال در زیر برخی از این نکات را آورد‌‌ه‌ایم:

🩹 نوشیدنی‌ها یا خوراکی‌‌های خیلی گرم یا سرد را تا چند روز مصرف نکنید.

🩹 بهتر است تا 24 ساعت بعد از تزریق حمام نکنید.

🩹 تا دو هفته سیگار کشیدن را متوقف کنید.

🩹 در معرض تابش مستقیم خورشید قرار نگیرید.

🩹 استفاده از کمپرس یخ به کم شدن الت‌هاب کمک ‌می‌کند.

همانطور که گفتیم استفاده از ژل فیورج عوارض جدی ندارد. با این حال اگر تغییرات غیرمعمولی را مشاهده کردید، بهتر است پزشک خود را مطلع کنید.

بهترین دکتر تزریق ژل فیورج

مهم‌ترین چیزی که در مورد استفاده از فیلر فیورج به ذهن ‌می‌رسد، پیدا کردن یک دکتر زیبایی مطمئن برای انجام دقیق و صحیح کار است. اگر قصد استفاده از ژل فیورج را دارید، باید آن را توسط بهترین دکتر تزریق ژل در تهران تزریق کنید. الو پزشک بر‌ترین متخصصان حوزه زیبایی را به شما معرفی ‌می‌کند تا بتوانید از کمک آن‌ها استفاده کنید.

https://aloopezeshk.com/the-best-gel-injection-doctors-in-tehran/

موارد احتیاط

به طور کلی افرادی که بیماری‌‌های خاص دارند و دارو مصرف ‌می‌کنند، باید قبل از تزریق فیلر فیورج با پزشک خود مشورت کنند. به طور معمول تزریق هیچگونه ماده خارجی به بدن افرادی که دچار بیماری‌‌های خودایمنی هستند، توصیه نمی‌شود. علاوه بر این زنان باردار و شیرده کاندید‌‌های مناسبی برای تزریق نخواهند بود. در برخی از افراد که به هیالورونیک اسید حساسیت نشان ‌می‌دهند نیز نباید از این ماده استفاده کرد. برای آن که مطمئن شوید کاندید مناسبی برای اعمال این فیلر هستید، بهترین گزینه استفاده از راهنمایی پزشک است.

قیمت ژل فیورج

همانطور که گفتیم این ژل در انواع مختلفی تولید ‌می‌شود و بسته به نوع قیمت بالاتری دارد. طبیعی است که هر چه غلظت هیالورونیک اسید در آن بیشتر باشد، قیمت آن هم بالاتر خواهد بود. علاوه بر این پزشکی که کار را برای شما انجام ‌می‌دهد و همچنین کلینیکی که به آن مراجعه ‌می‌کنید نیز ممکن است هزینه‌‌های متفاوتی را از شما دریافت کنند. بنابراین بهتر است از قبل در مورد قیمت با پزشک مورد نظر صحبت کنید.

سوالات متداول

کلام آخر

ژل فیورج یکی از به‌ترین انواع ژل است که ‌می‌تواند در موارد مختلفی مورد استفاده قرار گیرد. هزینه کمتر این نمونه و کیفیت بالای آن، این فیلر را در بین مردم به محصولی محبوب تبدیل کرده است. برای دریافت مشاوره رایگان در مورد تزریق ژل فیورج ‌می‌توانید به صورت 24 ساعته با الو پزشک در تماس باشید.

نظرات ژل فیورج

از این که تا انتهای مقاله همراه ما بودیم بسیار سپاس‌گذاریم. حال اگر سوالی در ذهنتان باقی مانده، می‌توانید آنرا در همین قسمت مطرح کنید تا کارشناسان ما کمتر از 24 ساعت به آنها پاسخ دهند. همچنین اگر تجربه انجام این جراحی را داشته‌اید با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید. الو پزشک بصورت 24 ساعته با مشاوره رایگان در خدمت شما عزیزان است.

دیدگاهتان را بنویسید

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا