مو

کاشت مو به روش SUT

کاشت موی طبیعی به عنوان یک جراحی بدون خطر و رایج در دنیا شناخته شده است. امروزه، با افزایش ریزش مو به هر دلیلی (ارثی، بیماری یا حادثه)، جستجو برای یافتن راه حلی دائمی برای داشتن موهای پرپشت و طبیعی، بازار این تکنیک را پرطرفدار کرده است. به جرأت می‌توان گفت کاشت مو، بهترین راه حل برای درمان ریزش مو و طاسی است. مجموعه الو پزشک، با ارائه اطلاعات جامع و مفید در خصوص کاشت مو به روش SUT، شما را در انتخاب بهترین روش یاری خواهد کرد. پس، تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

فهرست مطالب

کاشت مو به روش SUT چیست؟

یکی از بهترین روش‌های طبیعی بدون جراحی و بیهوشی است. در این روش هیچ برش و زخمی باقی نخواهد ماند و عوارضی برای بیمار ندارد. یکی دیگر از مزایای آن، استفاده از تجهیزات و دستگاه‌های اتوماتیک است که با استفاده از آنها تا 3 برابر بیشتر، نسبت به روش‌های دیگر امکان این کار وجود دارد.

در واقع، در کاشت مو به روش SUT، جراح پلاستیک یا متخصص کاشت مو می‌تواند تنها در یک جلسه، 14000 گرافت را روی پوست سر، پیوند بزنند که مقدار مورد نیاز برای انجام کامل است. موها در کاشت مو به روش SUT، با تراکم بالا کاشته می‌شوند.

این روش به گونه‌ای است که دیگران قادر به تشخیص موهای کاشته شده نیستند و ظاهری طبیعی را ارائه می‌دهد. علاوه بر این، درمان در این روش نیاز به گذراندن جلسات مکرر ندارد و در مدت زمان کوتاهی، موها کاشته می‌شود.

نحوه کاشت مو به روش SUT

روشی جدید در مقایسه با سایر روش‌ها مانند کاشت مو به روش FIT و FUT است. در این روش، تمامی مراحل کاشت توسط پزشک شما کنترل و با دستگاه‌های اتوماتیک انجام می‌شود؛ به عبارت دیگر، در کاشت مو به روش SUT، فولیکول‌ها به صورت دستی پیوند داده نمی‌شوند؛ بلکه، پزشک فولیکول‌ها را با استفاده از پانچ لیزری از محل اهدا کننده که معمولاً پشت سر شما است، جدا می‌‌کند.

فولیکول‌ها بعد از جدا شدن، منجمد شده و در نهایت، به مناطق طاس سر منتقل می‌شوند. به دلیل یخ زدن فولیکول‌های مو، تا زمان کاشت از تخریب آن ها جلوگیری می‌شود. در این روش، به دلیل وجود پانچ لیزری و سیستم انجماد، درصد بسیار کمی از ریشه موها در هنگام برداشت و کاشت، از بین می‌رود و این یکی از ویژگی‌های بی نظیر این روش است.

در روش کاشت مو به روشSUT، متقاضی بیهوش نخواهد شد؛ بلکه، از بی حسی موضعی استفاده می‌شود. همچنین، نیازی به جراحی و برداشتن لایه‌های پوست نیست؛ به بیان دیگر، این روش، تقریباً مانند روش FIT است، یعنی فقط فولیکول‌های مو منتقل می‌شوند، اما با استفاده از ابزارهای پیشرفته‌تر و فناوری‌های جدید. بنابراین، رسیدن به نتایج بهتر را تضمین می‌کند.

سرعت انتقال فولیکول‌های مو از محل اهدا کننده به محل گیرنده نیز بیشتر از سایر روش‌هاست؛ پزشک می‌تواند حداقل 10000 فولیکول را در هر جلسه جابجا کند و معمولاً عمل کاشت در یک جلسه کامل می‌شود. همچنین، اجرای این تکنیک در هر قسمتی از بدن با این روش امکان پذیر است.

In the SUT method, there was no need for a surgical blade and anesthesia and there is no sign of scar and cutting, and there will be no complications; we can use fully automatic devices under the supervision of experienced professionals, and conduct hair removal and transplant to 14000000 real hair strands, which is 3 times more than the old methods. From hrthair.

اقدامات قبل کاشت مو اس یو تی

برای دستیابی به نتایج بهتر، لازم است اقداماتی را قبل از کاشت مو به روش SUT انجام دهید. مهم‌ترین اقدام، انتخاب بهترین پزشک است که خدمات خود را در بهترین کلینیک و با استفاده از به روزترین تجهیزات پزشکی ارائه می‌دهد. مجموعه الو پزشک (AlooPezeshk)، با معرفی بهترین‌های پزشکی، شما را در انتخاب بهترین دکتر همراهی خواهد کرد.

یافتن پزشک متخصص واجد شرایط، تضمین کننده رسیدن شما به نتایج ایده آل است. در صورتی که به افراد غیرمتخصص و مراکز نامعتبر مراجعه کنید، علاوه بر تحمیل هزینه‌های سنگین، آسیب‌های غیرقابل جبرانی در انتظار شما خواهد بود. بعد از انتخاب پزشک، رعایت دستورالعمل‌های مراقبتی و پزشکی، توسط شما، بسیار تعیین کننده است.

برخی از مهم‌ترین توصیه‌هایی که می‌توانید قبل از جراحی انجام دهید، عبارتند از:

🔸  سر خود را با شامپو بشویید؛ از الکل، ژل یا نرم کننده استفاده نکنید.

🔸 صبح جراحی، یک وعده غذایی سبک بخورید؛ هر دارویی را که روزانه مصرف می‌کنید، مانند داروهای قلبی – عروقی، دیابت و آسم را نیز مصرف کنید.

🔸 یک لباس بدون آستین و یک کلاه سبک بپوشید.

🔸 قبل از انجام کاشت مو SUT، ناحیه‌ای را که جراح شما می‌خواهد فولیکول‌ها را از آنجا بگیرد (محل اهدا)، بتراشید.

🔸 طرح موردنظر خود را برای خط رویش موهای جدید، با پزشک خود در میان بگذارید، تا سلیقه شما را در طراحی کامپیوتری خط رشد مو، در نظر گرفته و انتظارات شما را برآورده کند.

شما می‌توانید به بهترین دکتر کاشت مو در تهران مراجعه فرمایید.

قبل از کاشت مو به روش SUT چه باید کرد؟ 

اقدامات بعد کاشت مو اس یو تی

توصیه‌های زیر مجموعه اقداماتی است که توصیه می‌شود بعد از کاشت مو به روش SUT رعایت کنید:

🔹 چند ساعت استراحت توصیه می‌شود. بدون پانسمان مرخص خواهید شد و ممکن است نیاز باشد، یک کلاه سبک بپوشید.

🔹 نوشیدنی‌های گازدار و الکلی ننوشید؛ همچنین، از استعمال دخانیات مانند سیگار یا تنباکو پرهیز کنید.

🔹 جهت پیشگیری از تورم، می‌توانید از کمپرس سرد، هر دو ساعت یکبار و به مدت چند دقیقه، استفاده کنید.

🔹 برای چند روز پس از جراحی، زمانی که می‌خواهید بخوابید، سر شما باید با زاویه حدود 45 درجه، بالاتر از سایر اعضای بدنتان باشد.

🔹 تا سه روز بعد، ممکن است احساس خارش خفیفی در ناحیه تحت درمان داشته باشید. احساس بی حسی نیز ممکن است روزها تا هفته‌ها طول بکشد. البته جای هیچ گونه نگرانی نیست و به مرور زمان برطرف خواهد شد.

🔹 روز بعد از جراحی به روش SUT، می‌توانید سر خود را با آب گرم به مدت 5 تا 10 دقیقه بشویید؛ اما نباید قسمت‌های تحت درمان را لمس کنید. همچنین، از حوله یا سشوار استفاده نکنید.

عوارض کاشت مو به روش SUT

عوارض جانبی در این روش، زیاد نیست. تکنیک‌های به کار رفته در کاشت مو به روش SUT، باعث زمان نقاهت و بهبودی کوتاه مدت است؛ همچنین، این روش سوراخ شدن، زخم و خونریزی ناچیزی را در پوست سر سبب می شود. به کارگیری ابزارهای نوین، با حذف دخالت انسان، میزان خطای پزشکی را کاهش می‌دهد. به دلیل انجماد فولیکول‌ها، احتمال از بین رفتن آن ها نیز پایین آمده و فرد با حداقل آسیب، بیشترین مقدار فولیکول را در این جهت، در اختیار خواهد داشت.

کاشت مو به روش SUT با حذف معایب روش‌های قبلی، میزان بروز عوارض را به حداقل رسانده است و می‌توان گفت احتمال بروز عوارض در این روش بسیار نادر است. برخی از عوارض احتمالی این روش می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

⚠️ تورم در ناحیه صورت و پیشانی

⚠️ بی حسی موقتی در محل اهدا

⚠️ رشد نامنظم موهای کاشته شده

⚠️ تأخیر در رشد موهای کاشته شده

ممنوعیت کاشت مو به روش SUT

جالب است بدانید، همه افراد کاندید مناسبی برای انجام این تکنیک، نیستند. بنابراین، پزشک قبل از هر اقدامی، با بررسی و ارزیابی وضعیت سلامتی شما، تعیین خواهد کرد، آیا می‌توانید از مزایای این روش بهره‌مند شوید یا خیر؟! این تکنیک در افراد زیر ممنوع است:

❌ افراد دارای مشکلات انعقادی خون

❌ افرادی که به دیابت کنترل نشده مبتلا هستند

❌ افرادی که الگوی ریزش موی آن ها ثابت نشده است

❌ افراد مبتلا به فشارخون کنترل نشده و پر فشاری خون

❌ افراد مبتلا به بیماری‌های عفونی مانند ایدز یا عفونت‌های پوستی

❌ افراد دارای سابقه حساسیت و واکنش آلرژیک به داروهای بی حسی

فراموش نکنید تمام اطلاعات پزشکی و دارویی خود را در اختیار پزشک قرار دهید تا در تنظیم برنامه درمانی شما، بهترین شیوه را به کار برده و در نهایت رضایت خاطر شما را تأمین کند.

هزینه کاشت مو به روش SUT

هزینه کاشت مو به روش SUT، به عوامل مختلفی بستگی دارد. اما، این روش به دلیل استفاده از تجهیزات پیشرفته کاملا اتوماتیک و بدون دخالت انسان، از روش‌های گران قیمت محسوب می‌شود. به طور متوسط قیمت کاشت مو به روش SUT بین 6 تا 10 میلیون تومان، می‌باشد.

به طور کلی، میزان تحصیلات، تخصص و حتی شهرت پزشک، محل جغرافیایی کلینیک، وسعت ناحیه تحت درمان، کیفیت بانک موی شما و تعداد فولیکول‌های مورد نیاز، در تعیین میزان هزینه مؤثر می‌باشد.

کلام آخر

تصمیم برای انجام جراحی کاشت مو یک تصمیم مهم است. زیرا روش بسیار حساسی است و اگر به درستی و با روش‌های سنتی و غیرتخصصی انجام شود، می‌تواند، مجددا باعث ریزش مو شود و بر روحیه و اعتماد به نفس شما تأثیرات منفی بگذارد. بنابراین قبل از کاشت مو، باید اطلاعات کافی در مورد روش‌های مختلف کاشت مو را کسب کنید. یکی از این روش‌ها، کاشت مو به روش SUT است. در این مقاله با چگونگی انجام و نکات ضروری پیرامون این روش آشنا شدید. 

در مجموع، این روش به دلیل تضمین رشد موهای طبیعی بدون نشانه‌ای از کاشت، از محبوب‌ترین روش‌های کاشت موی طبیعی می‌باشد.الو پزشک بصورت 24 ساعته با مشاوره رایگان در خدمت شما عزیزان است

دیدگاهتان را بنویسید

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا