بینی

جراحی بینی و تداخل آن با دندانپزشکی

جراحی بینی و تداخل آن با دندان پزشکی یکی از درگیری‌های ذهنی افرادی است که می‌خواهند رینوپلاستی و خدمات مربوط به دهان و لثه را انجام دهند. به طور کلی ارتباط بین جراحی بینی و خدمات دندان پزشکی بسیار زیاد است؛ زیرا، دهان و بینی دو عضو نزدیک به هم هستند و انجام عملیات روی هر کدام از این عضو‌ها، می‌تواند روی دیگری تاثیر بگذارد. پس باید از مدت زمان دقیق انجام هر کدام باهم، اطلاع داشته باشید. در این مقاله، مجموعه الو پزشک می‌تواند راهنمای خوبی برای سوالات شما باشد. پس تا ادامه مطالب با ما همراه باشید.

فهرست مطالب

زمان مناسب دندانپزشکی بعد از عمل بینی

با توجه به مراقبت‌های بعد از رینوپلاسی که در مقاله جراحی بینی، بصورت صفر تا صد اشاره شده است باید بدانید که انجام خدمات دندان پزشکی باید طبق توصیه ی پزشک باشد تا مشکلی برای روند بهبود بینی عمل شده و درمان دندان پیش نیاید. به طور کلی برای انجام خدمات دندان پزشکی آن دسته از عملیاتی که فشار بیشتری به دندان وارد میکند، برای بیمار توصیه نمی‌شود و بهتر است 5 الی 6 ماه از روند بهبودی جراحی بینی بگذرد، سپس اقدامات مربوط به دندان پزشکی انجام شود.

Orthodontics can affect the shape and position of the lips by moving the teeth, it is better to end orthodontic treatment first, so that after stabilizing the position of the lips and jaw, the patient undergoes cosmetic surgery. Pay the nose. From drkhorami.

علت دندان درد بعد از عمل بینی​

در بعضی از افراد بعد از جراحی زیبایی بینی، دندان درد شایع می‌باشد. در عمل جراحی بینی عصب‌هایی که در میان قسمت زیرین بینی و دندان‌های بالایی وجود دارند، تحریک شده و باعث دندان درد می‌شود. عصب بینی “کامی” یکی از این عصب‌ها بوده که به عنوان عصب کنترل‌کننده حس در چهار دندان بالایی جلو و بخش کوچکی از سقف دهان شناخته می‌شود. راه عبور عصب بینی “کامی” از غضروف و استخوان وسط بینی می‌باشد و همین باعث شده به هنگام عمل رینوپلاستی انحراف بینی با کوچکترین آسیب، درد دندان تا دو هفته فرد را درگیر کند.

علت دندان درد قبل از عمل بینی چیست؟

اگر به هر دلیلی دچار دندان درد شدید سعی کنید قبل از جراحی حتما برای درمان آن اقدام کنید؛ زیرا، درد دندان ممکن است از عفونت دندان باشد و باعث عفونت در لثه شود و از آنجایی که دهان و بینی باهم ارتباط دارند ممکن  است برایتان مشکل ساز شود و همچنین عفونت دندان می‌تواند صورت و فک را هم درگیر کند. پس به یاد داشته باشید که قبل از انجام رینوپلاستی آن را درمان کنید.

کشیدن دندان بعد از جراحی بینی

برای کشیدن دندان بعد از عمل بینی به دلیل آنکه ممکن است فشار زیادی روی دندان و بینی باشد، سعی کنید به مدت 4 ماه از کشیدن دندان‌های آسیاب و به مدت 6 ماه از کشیدن دندان عقل خودداری کنید. این نکته را نیز فراموش نکنید، هنگامی که برای انجام خدمات دندان پزشکی اقدام کردید پزشک را از جراحی بینی خود مطلع کنید تا به بینی شما فشاری وارد نشود. 

کشیدن دندان بعد از جراحی بینی

عصب کشی دندان بعد از جراحی بینی

عصب کشی دندان چیست؟ عصب کشی دندان به روشی گفته می‌شود که در آن ابتدا بخش نرم و داخلی دندان که ریشه و عصب دندان ندارد را از عفونت‌های موجود و باکتری‌ها، خالی می‌کنند سپس آن را با مواد مخصوص پر می‌کنند. برای عصب کشی دندان هم مانند کشیدن دندان مدت زمانی که لازم است رعایت شود حداقل 4 ماه است و اگر زمانی نیاز بود که اینکار زودتر انجام شود با کسب اجازه کتبی از جراح بینی خود می توانید عصب کشی دندان را انجام دهید.

ایمپلنت قبل و بعد از رینوپلاستی

ایمپلنت (implant) دندان یا همان کاشت دندان یک جایگزین مصنوعی دندان است که شامل 3 مرحله ی: کاشت پایه ایمپلنت، ترمیم استخوان و لثه و بعد از آن قرار دادن ایمپلنت نهایی روی پایه است و بین هر مرحله چند روز یا چند ماه زمان لازم است. اگر قصد انجام این کار را دارید بدانید که ایمپلنت دندان حدودا 3 ماه طول می‌کشد. به طور کلی برای ایمپلنت دندان بعد از حداقل 6 ماه بعد از عمل بینی می‌توانید اقدام کنید.

لمینت و کامپوزیت بعد از رینوپلاستی

منظور از لمینت (ابهام زدایی) و کامپوزیت چیست؟ ابتدا یک تعریف کلی از لمینت و کامپوزیت برایتان شرح می‌دهیم. لمینت و کامپوزیت یک روکش نازک برای روی دندان و هم رنگ دندان است که افراد، برای ظاهری بهتر و بهبود رنگ دندان از آن استفاده می‌کنند.

برای انجام اعمال زیبایی روی دندان مانند، لمینیت و کامپوزیت و… بهتر است حداقل 4 الی 6 ماه صبر کنید و  قبل از آنکه اقدامی در این باره صورت گیرد، دندان پزشک خود را از عمل جراحی بینی خود مطلع کنید تا دچار مشکل نشوید.

جراحی دندان عقل بعد از عمل بینی

جراحی دندان عقل یکی دیگر از خدمات دندان پزشکی است و باید برای انجام این فرایند بعد از عمل بینی مدت زمانی را در نظر گرفت. برای جراحی دندان باید حداقل ۶ ماه گذشته باشد. البته این زمان برای دندان عقل فک بالا تا ۸ ماه نیز توصیه می‌شود. برای انجام هر کدام از خدمات بالا حتما از جراح بینی خود در این مورد بپرسید. در هر صورت در موارد ضروری برای دریافت خدمات دندانپزشکی حتما پیش از انجام کار خاصی جراح بینی خود را در جریان قرار دهید. 

روکش دندان بعد از عمل بینی

روکش دندان بعد از عمل بینی

روکش دندان یک کلاهک سفید رنگ است که از آن به جای دندان آسیب دیده استفاده می‌شود و در واقع به آن ترمیم دندان آسیب دیده می‌گویند. برای انجام روکش دندان می‌توانید بعد از ۴ هفته از عمل بینی اقدام کنید. زیرا این عمل فشار زیادی روی دندان و صورت وارد نمی‌کند.

پزشکان و کلینیک‌های جراحی بینی و دندانپزشکی

مجموعه ما لیستی از بهترین جراح بینی در تهران و همچنین لیستی از بهترین دندانپزشک در تهران را در اختیار شما عزیزان قرار داده است. برای اینکه در انجام این دو با ممشکل روبرو نشوید، بهتر است با متخصصان هر دو حوزه مشورت کنید.

کلام آخر​

امروزه بسیاری از افراد از جراحی بینی استفاده می‌کنند تا چهره زیباتری داشته باشند و عموما این افراد دوست دارند که بعد از عمل بینی از خدمات دندانپزشکی مانند ایمپلنت و ارتودنسی، کامپوزیت و یا لمینت نیز استفاده کنند. با توجه به اینکه کسی به تازگی عمل زیبایی بینی را انجام داده است، باید مدت زمانی را منتظر بماند. در طول این دوره که حدودا ۶ ماه است و در نظر داشته باشید با توجه به نوع درمان دندانپزشکی می‌تواند تغییر کند.

این اطمینان را به شما خواهیم داد که اگر یک دوره چند ماهه گذرانده شود. برای انجام خدمات دندان پزشکی نتیجه بهتری حاصل می‌شود. الو پزشک بصورت 24 ساعته با مشاوره رایگان در خدمت شما عزیزان میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا