جراحی زیبایی

جراحی چشم گربه ای چیست؟

تمام ما به دنبال زیبایی هستیم و به طور ناخودآگاه میل به آن داریم. جذابیت چشم‌ها یکی از اصلی‌ترین فاکتورهای زیبایی است. در نگاه اول، مرکز توجه و گیرایی صورت، چشم‌های افسونگر با برق جهنده نگاه است که می‌تواند هرکسی را به شما خیره کند.  در این مطلب می‌خواهیم شما را با جراحی‌ چشم‌ گربه‌ ای یا کانتوپلاستی (Canthoplasty) آشنا کنیم. این عمل زیبایی بسیار محبوب است؛ چرا که شما، تنها در طی چند ساعت می‌توانید چشم‌های دلفریب و کشیده داشته باشید.

اشخاصی که به طور مادرزادی چشم‌های گِرد یا رو به پایین دارند؛ یا این که بر اثر بالا رفتن سن، حالت آنها خسته و افتاده شده است؛ می‌توانند این ویژگی منفی که چهره را کِسل و غمگین نشان می‌دهد، با روش‌های جدید پزشکی اصلاح کنند؛ کشیدن و حالت‌دادن به چشم‌ها با کاشت‌ مژه‌ گربه‌ای، تزریق بوتاکس، کاشت نخ و عمل جراحی امکان پذیر است. اما جراحی پلک، یکی از مؤثرترین و ماندگارترین راه‌های برطرف کردن این مشکل است. 

در ادامه این مطلب با الو پزشک همراه باشید تا با چگونگی انجام شدن و تمامی مسائل مربوط به کانتوپلاستی چشم گربه‌ای آشنا شوید.

فهرست مطالب

مفهوم چشم گربه‌ای

کانتوپلاستی، به جراحی پلک می‌گویند که همانند بلفاروپلاستی برای اصلاح فرم و حالت دادن به چشم‌ها، به همراه رفع نواقص و عیب‌های ظاهری انجام می‌شود. کانتوپلاستی یا جراحی چشم‌گربه‌ای به صورت سرپایی و با بی حسی موضعی انجام می‌شود. این عمل می‌تواند بین 1 تا 2 ساعت طول بکشد. پس از عکس گرفتن از صورت شما در زوایای مختلف و تحلیل آن با نرم افزارهای سه بعدی در کامپیوتر، به روش‌های متفاوتی انجام می‌شود. 

به طور کلی در این روش برای فُرم دادن و کشیدگی، با ایجاد بُرش در عضله حلقوی و تاندون کانتال و اتصال این بُرش‌ها با نخ بخیه به گوشه بیرونی یا داخلی چشم، شکل و اندازه تغییر می‌کند. و علاوه بر تغییر حالت، می‌تواند تا حدودی چین و چروک‌های اطراف چشم‌ها را نیز از بین ببرد. فرم چشم با توجه به صورت و سلیقه متقاضیان انجام می‌شود. 

   🔹 در صورتی که از داخل چشم انجام شود، از نخ بخیه قابل جذب استفاده می‌شود.

انواع کانتوپلاستی

   👁 لِترال کانتوپلاستی

این عمل برای کشیدن گوشه خارجی انجام می‌شود. همچنین رفع افتادگی پلک بالا و پایین با کانتوپلاستی جانبی امکان پذیر است. معمولاً افرادی که چشم‌های بادامی دارند، مثل مردمان آسیای شرقی (کره، ژاپن) از این روش برای درشت‌تر کردن و حالت‌دادن به چشم‌هایشان کمک می‌گیرند. در این تکنیک با بالا کشیدن گوشه خارجی، حالت گربه‌ای پیدا می‌کنند.

   👁 اپیکانتوپلاستی

کشیدن گوشه داخلی، می‌تواند کشیدگی و جذابیت خاصی به حالت چشم‌ها بدهد. این روش می‌تواند به تنهایی یا درکنار کانتوپلاستی (کشیدن گوشه خارجی چشم) انجام شود.

   👁 کانتوپکسی

در جراحی پلک به این روش، چشم‌ها به سمت بالا کشیده می‌شوند؛ همچنین برطرف‌کردن افتادگی پلک (مخصوصاً پلک پایین) با این تکنیک میسر می‌شود. برخلاف کانتوپلاستی، عضله حلقوی اطراف چشم، بریده نمی‌شود؛ تنها با بخیه زدن، تاندون کانتال به عضله حلقوی متصل می‌شود. البته کمی پوست اضافه در پلک پایین جمع می‌شود که حین عمل برداشته خواهند شد. 

   👁 اکتروپیون (رفع افتادگی شدید پلک پایین) 

پوست حساس و نازک اطراف، ممکن است بر اثر افتادگی شدید به سمت خارج برگشت پیدا کند. در چنین شرایطی با این روش می‌توانید علائم پیری و افزایش سن را از صورت خود پاک کنید.

البته، افتادگی جزئی پلک پایین با کانتوپلاستی رفع می‌شود. اما در صورتی که این عارضه شدید باشد، نیاز به اکتروپیون است.

انواع جراحی چشم گربه ای

چرا عمل چشم گربه ای

چشم‌ها در صورت به عنوان مرکز اصلی و پنجره روح شناخته می‌شوند. پِلک‌ها هم قاب این پنجره درخشان هستند. به همین دلیل حالت و فرم پلک، در زیبایی شما تأثیر بسیار زیادی می‌گذارد. متأسفانه افزایش سن یا عوامل موروثی و محیطی می‌تواند شکل پلک‌هایتان را تغییر دهد. سلبریتی‌ها و افراد مشهور زیادی مثل بهنوش طباطبایی (بازیگر ایرانی)، بِلا حدید و کِندال جِنر (مُدل آمریکایی)،جذابیت و گیرایی چشمانشان را مدیون کانتوپلاستی هستند. 

اگر شما با هر بار نگاه کردن در آینه از افتادگی پلک‌هایتان مأیوس می‌شوید، می‌توانید با جراحی چشم گربه ای جذابیت نگاهتان را چند برابر کنید. به علاوه از بین رفتن افتادگی پلک‌ها به همراه محو شدن پُف زیر چشم، رفع چین و چروک‌های اطراف و لیفت ابرو با انجام دادن این عمل اتفاق می‌افتد. شما بعد از کانتوپلاستی چشمان درشت‌تر، جذاب‌تر با حالت کشیده به بالا و نگاه دلفریب داشته باشید.

In today’s world, cat eyes are all the rage. If you’re unaware of what this means, it essentially refers to a more elongated, enhanced almond-shaped eye. (Think Bella Hadid, Kendall Jenner, and Taylor Swift.) The trend is popular among both older and younger generations. For those with naturally almond-shaped eyes, a cat eye can often be achieved with makeup using eyeliner or eyeshadow. From Silhouetteplasticsurgery.

بهترین جراح چشم گربه‌ای در تهران

از آنجایی که چشم‌ها در نقطه بسیار حساسی از صورت و در مرکز توجه قرار دارند؛ هرگونه عمل زیبایی یا درمانی در این نقطه حتماً باید توسط بهترین جراحان پلاستیک پلک در تهران انجام شود. به زیبا جویانی که قصد انجام دادن کانتوپلاستی را دارند، توصیه می‌کنیم که حتما به پزشکان باتجربه و متخصص در این زمینه مراجعه کنید؛ زیرا در نظر نگرفتن تَبحر و تجربه جراح می‌تواند باعث ایجاد ظاهر ناخوشایند یا حتی آسیب رساندن به بینایی شود.

بنابراین، بهتر است برای در امان ماندن از عواقب و خطرات بعد از جراحی چشم‌گربه‌ای، به مراکز معتبر و دارای مجوز مراجعه کنید. مجموعه الو پزشک با معرفی و ارائه لیستی از بهترین جراح چشم گربه ای در تهران، در کنار شماست تا بتوانید با اصلاح نقص و عیب‌های پلک بالا و پایین، زیبایی صورتتان را به سال‌های اوج جوانی و زیبایی خود برگردانید و از ظاهر دلفریب چشم‌هایتان در آینه لذت ببرید.

بهترین کلینیک جراحی چشم گربه ای در تهران

با مراجعه به کلینیک‌هایی که از امکانات و تجهیزات پیشرفته برخوردارند و همچنین، از تجربه بهترین پزشکان بهره می‌برند، می‌تواند تضمین‌کننده سلامت و زیبایی شما باشد. مجموعه پزشکی ما با بهترین کلینیک جراحی پلاستیک در تهران، انتخاب مناسب‌ترین کلینیک‌ها با هزینه‌های منصفانه را برای شما آسان کرده است. 

آیا جراحی چشم گربه‌ای باعث ضعیفی چشم می‌شود؟

خیر. جراحی چشم گربه‌ای در صورتی که توسط جراح پلاستیک و در کلینیک‌های معتبر و دارای مجوز با امکانات کامل و تجهیزات پیشرفته انجام شد، هیچ گونه آسیبی به آنها و عصب‌های بینایی وارد نمی‌کند. البته امکان تاری دید و اختلال در بینایی تا چند ساعت بعد از  کانتوپلاستی وجود دارد. اما جای نگرانی وجود ندارد و این مشکل برطرف خواهد شد. 

بهترین روش جراحی چشم گربه ای چیست؟

همان‌طور که می‌دانیم، روش‌های مختلفی برای انجام دادن جراحی‌چشم‌گربه‌ای وجود دارد. البته هرکدام از روش‌ها کاربرد متفاوتی دارند و برای اصلاح پلک بالا یا پایین، مورد استفاده قرار می‌گیرند. با توجه به فرم صورت و نیاز مراجعه‌کننده، برای اصلاح نقص‌های پلک و لیفت و حالت دادن به چشم‌ها، طی یک جلسه مشاوره رایگان با جراح پلاستیک، بهترین تکنیک جراحی چشم گربه ای انتخاب می‌شود.

تفاوت جراحی چشم روباهی با چشم گربه ای

کانتوپلاستی برای تغییر حالت پلک و فرم دادن به چشم‌ها انجام می‌شود. چشم‌گربه‌ای حالت کشیده‌تر و با شیب زیبا به متمایل به سمت بالا می‌شوند. جراحی چشم روباهی، حالت بادامی و کشیده می‌دهد؛ در هر دو شکل، چین و چروک‌های اطراف چشم از بین می‌روند و افتادگی پلک بالا و پایین به همراه پف زیر چشم رفع می‌شوند. تفاوت جراحی چشم روباهی با چشم گربه‌ای در نوع برش و حالتی که می‌دهد است. چشم گربه ای شیب تیزتر و حالت بیشتری دارد؛ در صورتی که چشم روباهی، منحنی ملایم از سمت داخل و خارجی چشم‌ها کشیده می‌شوند.

تفاوت جراحی چشم گربه ای با چشم روباهی

مزایای جراحی چشم گربه ای

✅ لیفت انتهای ابرو.

✅ اصلاح پُف زیر چشم.

✅ افزایش زیبایی و اعتماد به نفس.

✅ جوانسازی، شادابی و طروات صورت.

✅ امکان ترکیب با سایر جراحی زیبایی پلک.

✅ ترمیم و اصلاح مشکلات پلک بالا و پایین.

✅ رفع حالت افتاده پلک‌ها و چشم‌های رو به پایین.

✅ جراحی چشم گربه ای به دلیل بخیه در چین طبیعی چشم، اُسکار اندک و خفیفی به جا می‌گذارد.

معایب جراحی چشم گربه ای

❌ باقی ماندن رد بخیه.

❌ صدمه دیدن عضلات صورت.

❌ عدم تقارن پلک‌های دو چشم.

❌ آسیب رسیدن به عصب‌های بینایی.

❌ اختلال در باز و بسته‌کردن چشم‌ها.

مراقبت‌های قبل از جراحی چشم گربه ای

🩹 وعده غذایی سبک و سالم بخورید.

🩹 بهتر است در روز عمل، آرایش نکنید.

🩹 انجام دادن تمامی آزمایشات قبل از عمل بسیار ضروری است.

🩹 پزشک متخصص را در جریان کامل سوابق پزشکی‌تان قرار دهید.

🩹 حداقل از یک هفته قبل، مصرف دخانیات و نوشیدنی‌های الکلی را متوقف کنید.

🩹 حداقل به مدت یک هفته قبل از عمل از داروهای رقیق‌کننده و مختل انقعاد خون استفاده نکنید.

🩹 به دلیل استفاده از داروی بی هوشی، داشتن یک همراه ضروری است.

مراقبت‌های بعد از جراحی چشم گربه ای

🩹 توصیه می‌شود تا یک هفته بعد از عمل، از خیره‌شدن طولانی مدت به صفحه مانیتور و موبایل اجتناب کنید.

🩹 تا زمان بهبودی کامل بخیه‌ها پس از کشیدن، از انجام دادن ورزش و فعالیت‌های سنگین اجتناب کنید.

🩹 برای رفع کبودی و تورم، استفاده از کمپرس سرد ا سه روز بعد استفاده می‌شود. 

🩹 استفاده از کمپرس گرم بعد از سه روز از کانتوپلاستی برای بهبود کبودی و التهاب توصیه می‌شود. 

🩹 استفاده از قطره‌های چشم، برای جلوگیری از عفونت و خشکی، بسیار مفید است.

🩹 حداقل تا دوماه بعد، هنگام بیرون رفتن از عینک آفتابی استفاده کنید.

🩹 حتماً از آنتی بیوتیک داروهای تجویز شده توسط پزشک استفاده کنید.

🩹 هنگام خوابیدن سرتان را بالاتر از سایر قسمت‌های بدن قرار دهید.

🩹 بهتر است تا پایان زمان بهبودی، از آرایش چشم اجتناب کنید.

🩹 بهتر است تا دو روز بعد استحمام نکنید. 

مراقبت های جراحی چشم گربه ای

عوارض جراحی چشم روباهی

تورم، کبودی، واکنش و حساسیت به داروهای بیهوشی یا بی حسی موضعی، عفونت، خونریزی، لخته شدن خون و تاری دید، می‌تواند از عوارض بعد از عمل جراحی چشم گربه ای باشد. البته این عوارض برای تمامی مراجعه کنندگان به وجود نمی‌آید و با رعایت‌کردن نکته‌های بعد از عمل، در صورتی که جراح پلاستیک با تجربه در مراکز معتبر این عمل را برایتان انجام دهد، احتمال این که شما به این مشکلات دچار نشوید، بسیار زیاد است. اما در صورت بروز چنین عوارضی، می‌توانید با مراجعه به پزشک، آن‌ها را رفع کنید.

هزینه جراحی چشم گربه ای

از آنجایی که جراحی چشم گربه ای یا چشم روباهی، می‌تواند با سایر عمل‌های زیبایی ترکیب شود، هزینه آن نیز متغیر است. البته، نوع و روش‌های به کارگیری کانتوپلاستی با توجه به میزان افتادگی و پلک‌ها و انتظارات زیباجو از نتیجه عمل، می‌تواند روی قیمت تأثیر بگذارد. همچنین، میزان تخصص و مهارت پزشک در کنار کیفیت و سطح خدمات پرسنل کلینیک، به طور مستقیم در هزینه دخیل است.

کلام آخر

تغییرات شگفت‌انگیزی که در چهره شما ایجاد می‌شود به قدری خوشایند است که افراد مشهور بسیار زیادی از این روش برای افزایش جذابیت و گیرایی چشمانشان استفاده کرده‌اند. امروزه روش‌های منتوعی برای کانتوپلاستی وجود دارد که با توجه به فرم صورت و درخواست شما، مناسب‌ترین تکنیک برای جراحی چشم‌گربه‌ای در چهره شما به کار گرفته می‌شود. 

این عمل زیبایی در صورتی که از داخل چشم انجام شود اُسکار ندارد و اگر در خارج چشم و روی پلک‌ها شکاف ایجاد شود، در چین پلک خواهد بود و رد بخیه مخفی می‌ماند. این روش یک عمل دائمی برای جوان‌سازی و زیباترشدن شما است.

نظرات در مورد جراحی چشم گربه ای

از این که تا انتهای مقاله همراه ما بودیم بسیار سپاس‌گذاریم. حال اگر سوالی در ذهنتان باقی مانده، می‌توانید آنرا در همین قسمت مطرح کنید تا کارشناسان ما کمتر از 24 ساعت به آنها پاسخ دهند. همچنین اگر در این زمینه تجربه داشته‌اید با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید. الو پزشک بصورت 24 ساعته با مشاوره رایگان در خدمت شما عزیزان است.

دیدگاهتان را بنویسید

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا